Sayfa 239/1023 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Kendi adıma TL ile maaş alan biriyim USD istediği gibi düşebilir hem alım gücüm artar hemde global gelirim.

2.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Ben patron olsam %20 faiz varken kredi kapatıp kendi paramla 10% kar getirecek işe koymam. Bırakırım firma batsın bankalar ne alabiliyorsa alsın. Bende şahsi servetimi bankalarda mevduat ile çoğaltayım. Tabi böyle kötü niyetli olunca maaşlı çalışmaya devam
    Türk ticaret kanununda şöyle bir problem var. Limited veya anonim (veya diğerlerinde) şirkette imza yetkisine sahip ortak, ya da imza yetkisine sahip müdüre yetki veren ortak firmada oluşacak borç için şahsi serveti ile sorumlu. Bu konu detaylı bilinmediği için farklı yorumlar yapılabiliyor.
    Bir firmanın her yıl kar etmesi hedeflenmeyebilir. Bazı yıllar çok ciddi kar getirebilir, Sırf bu yılları kaçırmamak için bir firma %10 kara razı olarak ayakta tutulmak istenebilir.
    Bunu bizzat deneyimlemiş ve ciddi olarak karlı çıkmış bir firma sahibi olarak söylüyorum. Bu uzun vadeli bir bakış açısı gerektiriyor. Şirket sahipliği kısa vadeli kazanç sağlanacak bir alan değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Yurtdışı yerleşik yabancı portföyleri incelersek:
    2018 başında hisse portföyleri ederi 53,3 milyar dolar, kurdan arındırılmış net hisse satışları 0,98 milyar dolar. Şu anki hisse ederleri: 31,5 milyar dolar. Kayıpları 22 milyar dolar.

Hissede 1 milyar dolarlık satış ve USD yükselişi sonucu adamlar %40 kaybetmiş durumdalar. İşe eylül 2017 başından bakarsak 1 milyar dolarlık net alım 55,5 tan 31,5 milyar dolara düşen hisse portföy büyüklüğü mevcut.

Gelelim dibs stoğuna: 2018 başında 31,7 milyar dolar, yılbaşından bu yana net alım 0,35 milyar dolar, şu anki ederi 20,5 milyar dolar. Buradaki kayıp 11,2 milyar dolar.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Ben patron olsam %20 faiz varken kredi kapatıp kendi paramla 10% kar getirecek işe koymam. Bırakırım firma batsın bankalar ne alabiliyorsa alsın. Bende şahsi servetimi bankalarda mevduat ile çoğaltayım. Tabi böyle kötü niyetli olunca maaşlı çalışmaya devam
    Bunun kötü niyetle alakası yok. Eğer %10 marj ile çalışırsan böyle bir ortamda zaten 1 seneye kalmaz iflas edersin.
    Bu işler hesap kitap işi... Maaşla çalışmaya devam etmemizin sebebi yetiştirilme tarzımız. Ne yaparsak yapalım o çemberden çıkamıyoruz.

faiz artış beklentim 0-0.75 puan max ve bu da son artış ..Ondan sonra temmuz enflasyon eksi çıkar vs vs.........Yabancı denen kişilerinde servetleri yukarıda paylaşılan tabloya göre hem borsada hemde DIBS de kar gibi erimiş....Bu trend devam ederse adamların DIBS i sıfıra yakınsar

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    sermayesi büyük olan kazanır. herşeyi resmi olan apple iphonedan hesaplayın işte 4.50 kurla hesaplayın zam yaptıklarında 4.50 idi.
    Abd fiyatı tax free eyalette 999 usd(4500tl) bizde 8000tl.
    isteyen varsa getireyim

Bana 1000 TL sakal atin yeter yani size 5500 TL den satarim

varmi isteyen?

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Limited şirketlerde patron hiç bir borçtan sorumlu değildir. Sadece devlete olan borçlarında Şahsi olarak borçlanır. USD artışı veya faiz artışı ikiside aynı şekilde mevcut ekonomiyi etkiler. Orta büyüklükte ki kobilerin hepsi ama hepsi zati USD mevduat yapmış durumda. Nereye gitsem aynı muhabbet 1-2 yıla şu kadar olucak. Orta büyüklükte ki değilde büyük şirketler bence en fazla sıkıntıyı çekecek. Bu kısıma bir önlem alınması gerekir. Sonuçta iki taraftan biri tercih edilecek ya USD ya faiz .. Bu kararı da mevcut ekonomi yönetimi karar vericek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    isteyen varsa getireyim

Bana 1000 TL sakal atin yeter yani size 5500 TL den satarim

varmi isteyen?
    işler kesat galiba
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 239/1023 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •