Sayfa 24/262 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 2095 madde; 185 - 192 arası.

Konu: Sindoma temel & teknik analiz

hocam ellerinize sağlık tam bir teknik dershane olmuş...Allah razı olsun..ytd

2. Bulut hocam sanfm degerlendirmen mümkün mü

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by fiestaciboo Yazıyı Oku
    Bulut hocam sanfm degerlendirmen mümkün mü

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

1.82 altı çoklu kapanışlar yapmadığı sürece yukarı kanal kırılımı 2.04-05 ilk hedefi.
    Diğer takip edilmesi gereken bant 2.18-19 bandı benim gördüğüm.

4.  Alıntı Originally Posted by Laykın Yazıyı Oku
    hocam ellerinize sağlık tam bir teknik dershane olmuş...Allah razı olsun..ytd
    Eyvallah bol kazançlar.

5. Değerli hocam tmsan sanki bir hareket yapacak gibi duruyor ne dersiniz değerli görüşlerinizi paylaşabilirmisiniz

Birde müsade ederseniz bir şey sormak istiyorum yukarıda jantsa. Grafiğinde yeşil ile mavi birleşiyor mavi çizgi neyi gösteriyor affınıza ve büyüklüğünüze sığınarak soruyor tşk

6. .Macde yeşil ve mavi kastetmiştim

Bulut hocam BOSSA ile ilgili paylaşımınız olursa sevinirim.

8.  Alıntı Originally Posted by Nabız Yazıyı Oku
    Değerli hocam tmsan sanki bir hareket yapacak gibi duruyor ne dersiniz değerli görüşlerinizi
    paylaşabilirmisiniz

Birde müsade ederseniz bir şey sormak istiyorum yukarıda jantsa. Grafiğinde yeşil ile mavi birleşiyor mavi çizgi neyi gösteriyor affınıza ve büyüklüğünüze sığınarak soruyor tşk
    MACD nedir?
    Orta vadeli bir gostergedir. Kısa adı MACD olan "Moving Average Convergence/Divergence" (hareketli ortalamalarin yakinsamasi / iraksamasi) yönteminde, ussel (exponential) hareketli ortalamalar kullanılır.

MACD yöntemi fiyatlarda trend söz konusu olduğunda daha tutarli sonuç verir. Bunun nedeni hareketli ortalamaları esas almasidir.

MACD, 12 günlük hareketli ortalamadan, 26 günlük hareketli ortalamanın çıkartılmasıyla hesaplanır. Çıkan sonuç, sıfırın altında ve üstünde hareket eden bir indikatördür. MACD sıfırın üzerinde olduğu zaman, 12 günlük hareketli ortalama değeri 26 günlük hareketli ortalama değerinden daha yüksek demektir. Bu da bir boğa piyasası anlamına gelir ki, mevcut beklentilerin (12 günlük ortalamalar) daha önceki beklentilerden (26 günlük hareketli ortalama) daha fazla güçlü olduğunu gösterir. Bu, arz talep dengesinde bir boğa piyasası, yukarı trend yönünde bir değişim olduğunun belirtisidir. MACD sıfırın altında ise, 12 günlük ortalama beklentilerin, 26 günlük ortalama beklentilerden daha az olduğunun, yani ayı piyasasının güçlendiğini, arz talep dengesinde ayı piyasasına bir kayış olduğunu gösterir

MACD trigger (tetik) çizgisi (MACD'ın 9 günlük üssel hareketli ortalaması - kesik olan cizgi) tipki bir tetik gorevi gorerek AL-SAT sinyallerini verir.

Daha açıklayı bilgiler google dan bulabilirsiniz.
    Bu tahtada rsı beraber güzel işlemiş grafiktede gösterdim.

Sayfa 24/262 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •