Sayfa 24/577 İlkİlk ... 1422232425263474124524 ... SonSon
Arama sonucu : 4610 madde; 185 - 192 arası.

Konu: YATAS - Yataş

Aylık dolar bazlı görünüm...

Bütün para birimlerinde son on yılın zirvesindeyiz...
    Attached Images Attached Images

Alıntı Originally Posted by cok400 Yazıyı Oku
    Bilgi için teşekkürler sn ROMEO.
    Kabaca merril 310bin lot ubs 50bin lot credit suisse 50bin lot. Eder 410bin lot yabancı alımı gözüküyor. Buna göre yarın (endekste aşırı bir geri çekilme olmaz ise) hissenin yönü a) aşağı b) yukarı mı olur acaba? Bana a şıkkı daha makul görünüyor.
    Çok özür diliyorum bu mesajımı okuyanlardan. B şıkkı yazmak istemiştim. Şimdi farkettim hatamı. Gece yarısı yorgunluk uykusuzluk birleşince böyle olmuş. Yön yukarı olur demek istemiştim.

3. Biraz hızlı olmadı mı?

4.  Alıntı Originally Posted by boga_ayi Yazıyı Oku
    Sn.cok400; Hisseye teknik olarak bakarken öncelikle dolar grafiğini incelemek gerekiyor. Dün test ettiği seviye 2009 yılında gördüğü dolar zirvesi hemen hemen. Dolayısıyla bu zirveyi kırması için bence bir süre buralarda oyalanması gerekir. TL grafiğinde ise ben Ocak ayında 5.05 seviyesini baz alarak çıkış trendi belirleyip bunu kanala taşıyorum. Bu durumda da dün bu kanalın direnç seviyelerini test etmiş görünüyor. Ama bu tabii benim bakış açım. Biliyorsunuz teknik öyle birşey ki bir hareket yapar onu da farklı bir formasyona uydurabilirsiniz. Örneğin ; bir başkası Aralık ayındaki 3.67 seviyesini yukarı trend olarak kabul ederse bu durumda 7.5-8 aralığını test edebileceği söylenebilir. Bugünde bu seviyeleri zorlar gibi ama esas soru şu kırabilir mi kıramaz mı?
    Şu ana kadar 7.9 u gördü. Artık bundan sonrasını akışına bırakmak lazım. Geçmişte yaptığı gibi hızlı bir çıkış olur mu bilinmez. Ama benim her zaman tercihim 2 ileri 1 geri yapmasıdır ki sağlıklı çıkış olsun. İştahı oldukça fazla. Dün belirtilen çift haneli hedeflere biz nisan derken mart ayında mı gelecek yoksa. Ben bir miktar realizasyon yaptım. Her zaman olduğu gibi beni pişman edecektir. Artık kısa vadeli ve yeni girenler için riskli olmaya başlasa da para riskte vardır....

2017-1Ç in sonuçlanmasına 15gün kaldı. mart ayı teslimli aldıkları siparişler de dikkate alındığında, ocak-mart dönemi satış rakamları aşağı yukarı kesinleşti gibi ama biz bilmiyoruz bu rakamı. nuri öztaşkının geçenlerde yaptığı açıklamada kdv indirimi ile satışlarında %70 gibi bir artış olduğunu söylemişti. burdan hareketle, tahminin o ki, 2017-1Ç satışları ve karı oldukça güzel bir sürpriz yapacak. benim bu çeyrereğe ilişkin kar tahminim, 8milyon tl den az olmayacağı yönünde. 2016-1Ç satışları 94,8milyon ve karı 2,65milyon tl idi. dolayısıyla, peşpeşe gelen yataş hedef fiyatlarını yukarı güncelleyen yatırım şirketlerinin raporları benim açımdan sürpiz değil.

Alıntı Originally Posted by boga_ayi Yazıyı Oku
    Şu ana kadar 7.9 u gördü. Artık bundan sonrasını akışına bırakmak lazım. Geçmişte yaptığı gibi hızlı bir çıkış olur mu bilinmez. Ama benim her zaman tercihim 2 ileri 1 geri yapmasıdır ki sağlıklı çıkış olsun. İştahı oldukça fazla. Dün belirtilen çift haneli hedeflere biz nisan derken mart ayında mı gelecek yoksa. Ben bir miktar realizasyon yaptım. Her zaman olduğu gibi beni pişman edecektir. Artık kısa vadeli ve yeni girenler için riskli olmaya başlasa da para riskte vardır....
    geçtiğimiz aylarda iki kere maliyet azaltayım diye satış yaptım, ama her ikisinde de maliyet artırarak hisseye dönmek zorunda kaldım sn boga_ayi. yani pişmanlık yaşamada yanlız değilsiniz

bugün sert bir hareket günü. neyseki ilk seans devre kesiciye denk getirmediler.

Sayfa 24/577 İlkİlk ... 1422232425263474124524 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •