Sayfa 24/239 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 1909 madde; 185 - 192 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Şimdi tek tek inceleyelim:

CIY --> Citibank Yabancı
    HLY --> Halk Yatırım
    VKY--> Vakıf Yatırım

Bu 3 tanesi işimizi görür ve ne anlatmak istediğimi anlatmaya yeterli olabilir. Yetmezse birkaç tane daha farklı türden örnek verebilirim...

Önce HLY 'i inceleyelim:

- Hareketin başladığı güne kadar, fiyat ile uyumlu bir şekilde hareket etmiş...

- Hareket başladıktan sonra ise çok agresif hareketleri olmuş...

- Grafikteki görüntü kurumun aynı gün içinde ne yaptığını gösteriyor. Takas verisi 2 gün geriye kaydırılmış durumda. Bu durumda o gün ne yapmış kafa karışmadan görebiliyoruz...

- Hareket başladıktan sonraki düzeltmede elindekileri satarak hareket başlamazdan önceki seviyesine geri gelmiş. Harekete inanmamış diyebiliriz...

- Sonra 140bin lotlardan 192bin lotlara kadar çıkmış (yaklaşık 50bin lot) ve yine en pahalı 45 'den aldığı malları ve daha fazlasını en düşük 52 'den satmış ve çıkmış...

- Bu arkadaş kaba bir hesapla en az 50bin Lotx 7 TL = 350.000 TL temiz para kazanmış...

- Sonrasında sanki birileri kulağına fısıldamış ve düzeltmenin biteceğini anlamış gibi 2 günde tamı tamına 50.051 lot alış yapmış. MaşaAllah müneccim olsa gerek, hem de bu fiyatlardan...

- Bunun 50bin lotu bizim arkadaşın, kalan 51 lot ise ya zincir emir girmek için kullandığı lotlar, ya da araya karışan gariban bir k/y olabilir...

- Bizim arkadaş işi biliyor, zirvede malı boşaltmamış, bilâkis 69.811 lot toplam alış yapmış olmuş...!!! Yine birileri kulağına bir şeyler mi fısıldamış acaba...?

- Son 4 gündür düzeltme yaşıyor olmamıza rağmen bizim arkadaş sadece 6.238 lot satmış, onu da bugün yapmış. Muhtemelen o da k/y olabilir..!!! Tahminimce araya karışan birileri satış yapmıştır...

- Yani bu kurumdan mal çıkışı yok. Hâlen elinde 54.785 lot mal duruyor. Bunun 50bin lotu kendisin ise, kalan 4.785 lot araya karışan k/y olması muhtemeldir. Güzel bir durum tabii ki...

Bizi ilgilendiren konulardan bir tanesi de;

- 3. sütundaki değerin "0" olmasıdır...

- Peki bu ne demektir...?

- Bu kurum hiç virman iş ile uğraşmamış. Ne alıp satıysa hep kendi hesabından yapmış. gün sonu muhasebesi tam denk gelmiş...

Buradan ne gibi bir yorum yapabiliri:

- Bu kurum tahtacıya doğrudan bağlı gibi görünmüyor ama tahtacının yancısı gibi görünüyor. Tahtacı ile irtibatı var ve olacakları önceden biliyor olabilir...???

- Sıkı takipte tutulması gereken bir kurum olarak işaretledik...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Gayet net ve sade elinize sağlık.

Anlatabilmek için uzun uzun ve detaylı yazdığım için bayağı yorucu oldu. O nedenle 3 dedim ama VKY 'i de anlatıp ara vereceğim. İlgilenen olursa istişare olarak devam edebiliriz...

VKY ile asıl anlatmak istediğimi daha iyi anlatabileceğim:

- Alıp sattığını grafik üzerinden zaten görüyorsunuz, isteyen sol taraftaki cetvelden faydalanarak hesaplayabilir. Sırf o cetvel için 1 haftamı harcadım. Lazımdı ve olması gerekiyordu...

Dikkat ederseniz AKD işlemlerini kesikli çizgi ile gösterdim. Son 2 barda takas henüz işlenmediği için sadece AKD verisi bulunuyor. O nedenle tek kesikli çizgi görünüyor...

- Hareket başladığında inanmamış gibi elindekileri ucuza satmış...!!!

- Hareket devam ederken, trene bakar gibi bakmış durmuş... Demek ki hiç inanmamış...!!

- Fiyat 49.72 kapattığı gün yine tık yok, bakınıp duruyor, düşecek diye bekliyor ama düşmüyor...!!!

- 26 Ocak 'taki ilk düzeltmede oyuna girmiş ve kasayı doldurmaya başlamış...

- Ya daha fazla gideceğini biliyordu, ya da açığı vardı kapatması gerekiyordu...

- Ertesi gün yine satmaya başlamış ama hisse yükseldikçe bu arkadaş panikle mal almaya devam etmiş...

- İlginç bir şekilde bu defa zirvede mal boşaltmamış...!!!

- Sonraki günde 20bin lot satış olmuş ama yine bizim arkadaşa benzemiyor. Hisseden çıkan bizim k/y dostlardan birisine benziyor...!!!

- Cuma yine almış ve bugün de az biraz satış yapmış...

- Hareketin başladığı güne göre takasında 42.474 lot fazlası var...

- 53.247 lot AKD 'den elinde bugün dahil fazla mal olması gerekirken 7.320lot malın (3. sütün) açıkta olması; elinde eksik mal olduğu anlamına gelir[/I][/B]. Yani bu arkadaş fazladan aldığı malları başka bir kuruma virmanlamış...!!!

İşte bu eksik lotları artık yakalayabiliyoruz. Takas analizinde zor olan kısım burasıydı. Şimdi âyan beyân ortada duruyor...

- Bu açık verme olayı da önceleri yokken, hareketin başlaması ile oluşmuş durumda...!!!

Bu kurum hakkında fikir yürütmek gerekirse;

- Sanırım bu kurum terste kaldı. Tahtalarda her zaman bir karşı bacak bulunur. Birisi yükseltmek isterken, diğeri düşürmek ister ve baskılar...!!!

- İşte bu kurum baskıcı kurumlardan bir tanesi olabilir...!!!

- Birileri bu kurumu fena hâlde yakalamışa benziyor. Çok açığı var ve bunları yerine koyması gerekir. 2. grafik bu durumu bize daha net gösteriyor...!!!

- Hâlen 67bin lot kadar bir açığı var. Bakalım bunları ne zaman yerine koyacak...?!

Alıntı Originally Posted by ahmet kaan Yazıyı Oku
    Gayet net ve sade elinize sağlık.
    Teşekkür ederim...

Olabildiğince basite indirgemeye çalışıyorum...

Ben de yeni kullanmaya başladığım için yorum hatalarım olabilir. Gözlemlerimin sonucu hatalı da olabilir...

Örneğin;

- VKY 'yi incelerken geçmişine bakıp neler yaptığını görünce HLY için de benzer bir durumun var olduğunu gördüm...!!!

Zamanında ellerinde yüklü mallar varken, şimdilerde tahtadan çıkmışlar gibi bir durum varmış ama son hareketle yeniden mallarını arttırmaya başlamışlar...

Bu durumda HLY 'de VKY gibi terste yakalanmış da olabilir. Şimdi benim de kafam karıştı...!!!

Ama aralarında bir fark var: HLY daha doğru zamanlarda işlemler yapmış; VKY ise tam tersi, yakalanmış havası net...

HLY önemli bir aktör. Sıkı takibi şart...

Son olarak şunu da belirterek bugünlük ara vermek istiyorum:

- Aşağıdaki az önce verdiğim tüm kurumlar için olan grafiğe bakarak, 3. sütunda "0" 'dan faklı olan kurumları belirleyip; tahtacıyı ve karşı bacağı temsil eden kurumları belirleyebiliriz...

Şu an için program bunu hazır olarak yapamıyor ama yakında yapabileceğini düşünüyorum. Şimdilik gözümüzle bakarak seçebiliriz...

Hemen hemen benim cuma günü aktif olan kurumlar listemde de bu kurumlar var...!!!

Hangisi tahtacı, hangisi karşı bacak bunu da çözmenin bir formülü vardır ve inşaAllah onu da bulursam ekler ve paylaşırım. Bazılarında pozitif değer, bazılarında negatif değer var. Belki bunlardan bir şey çıkabilir....?!

Şimdilik bildiğimiz:

- Bu kurumların ana oyuncu oldukları ve oyunun bu kişiler üzerinden döndüğü...

- Gerek açıkta yakalanmış olsunlar, gerek tahtacının ekibinden olsunlar...

Daha önce bahsettiğim Kurumların Trendi teorimini devam ettiriyorum. Bunu ispatlamak için ara ara çalışmalar yapıyorum...

HLY için kendime yaptığım bu çalışma çok hoşuma gitti. Yatmadan sizlerle de paylaşmak istedim...

Bakalım teori ne kadar çalışacak...

Düşeni kırdı gidiyor...!!!

Kamayı Kırdı gidiyor...!!!

Hedef değeri en az 231.779lot, şu anda 194.441 lot var...

Fark 32.338 lot...

İlk etapta bu kurumdan bu kadar daha alış bekliyoruz ki; benim teorim ispatlansın...

Bu çalışmalar kanımca Türkiye 'de bir ilk, belki de dünyada. ..

Bakalım ilgi görecek mi? Yoksa yine bana mı kalacak...?!

Son düzenleme : T/A; 06-02-2024 saat: 00:37.

Selim,

Benim teori iş yapar mı..._?

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Bazı spekler böyle günleri kullanıyor her hisse için geçerli değil ama çoğunluk yeşilken hisseyi kırmızı yapar millet kaçar o da malına mal ekler.

değerli dostumuz T/A geçmiş senelerde edindiğim tecrübe bahar aylarıyla beraber BAGFS hissesi hareketli oluyordu vaktiniz musait olduğunda sizin pencerenizden hisseyi değerlendirebilir misiniz?

bendeki görüntü aşağıdaki gibi ...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Senin için BAGFS analizi yapmaya çalışacağım...

Fakat şimdi konsantrem dağılmadan yeni çalışmayla ilgili birkaç paylaşım yapmak ve açıklamalarda bulunmak istiyorum...

İnşaAllah bugün olmasa da yarın bir ara bakmaya çalışırım...

BAGFS...

Güne söz verdiğim analizi yaparak başlayalım...

Mevsimsellik analizini ben de severim, genelde de işe yarar. Fakat bazı durumlarda bu faktörden faydalanılarak mal çıkışı sağlanır...

Hisseyi şöyle gerilerden başlayarak analiz ettiğimizde mükemmel bir trend yapısı ve dalga sayımı mevcut...

- Senin de göreceğin gibi haftalık logaritmik grafikte daha kısa vadeli trend kırılmış durumda ve bu nedenle hisse aşağıya süzülüyor...

- Yine daha uzun vadeli trend halen desteğinden biraz uzakta bulunuyor...

- En iyimser tahminde 19.71 seviyesinde buluşmaları gerekiyor...

Burada dikkat edilmesi gereken;

- Hissede bir ikili tepe formasyonu durumu olması...!!!

- Üstelik de grafiğimiz haftalık bazda çizilmiş durumda...

- Eğer formasyon çalışırsa ben bu hissede olmak istemezdim...!!!

Senin için işi biraz daha uzun vade tutup aylık grafiğe de baktım...

Aylık grafikte senin de fark edeceğin üzere, trend kanalının direnç oluşturan üst seviyesine temas sağlanmış durumda...

Bu hissenin tahtacısı kimse tebrik etmek gerekir. Mükemmel iş çıkartıyor...

Eğer yine aynı mükemmelliği devam ettirecekse, hisse bir süre dinlenmeli ve kendine oturacak bir zemin bulmalıdır...

Şunu da unutmamak gerekir;

- Ocak 2019 'daki 1.65 seviyelerinden, 4 yılda 50 seviyelerine gelmiş bir hisseden bahsediyoruz...!!!

Olur da tekrar trendin üstüne atabilirse; o zaman işler değişebilir ve tekrar bakmak gerekir...

Şu an için bu hisse pimi çekilmiş bir bomba gibi duruyor...!!!

Sayfa 24/239 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •