Sayfa 24/335 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 2680 madde; 185 - 192 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

1. Üst düzey bilgilerle tartışmaların olduğu topik!
    Teşekkürler..

2.  Alıntı Originally Posted by hasan198686 Yazıyı Oku
    2017 1. çeyrek bilançosuna yeni şirketi katmadan baktığımızda. Satışlarda düşüş giderlerde artış söz konusu. Bu tür bir durum herhangi bir beklentisi olmayan bir şirket için %50 yakın bir düşüşü rahatlıkla işaret edebilir. Peki logo neden hemen düşmedi ? Çünkü yeni alınan şirket nedeniyle satışlarda artış var ve bu şirket kara geçtiğinde eskiye göre çok daha iyi performans göstereceği bir yıl gelecek düşüncesi hakim.

Logo Türkiye de sektör lideri bu tür bir firma yeni aldığı şirketi adam edebileceğini söyleyebiliriz. Sorumuza gelelim ne zaman ? Bunu şuan firma sahipleri bile bilmiyordur fakat aşağı yukarı bir tahminleri vardır. Her bilançoda iyiye mi gitmiş kötüye mi gitmiş görülecek ve fiyatlamalar buna göre hareket edecek. Eğer 2. çeyrek bilançosu 12 mn kar 3. çeyrek bilançosu 15 mn kar gelir gibi bir durum olursa güzel fiyatlamalar görebiliriz. Tam tersi bir durumda ise geriye doğru esnemeler görebiliriz. Bunun sebebi ise bir önceki sene karı %50 artan bir şirket çok güzel zıplayışlar yapabiliyor. Bu tür bir durumu herhangi bir çeyrek bilançosunda görmemiz lazım.

Bu sene geçen senenin altında kalma ihtimali bence daha olası. Bununda rakamlarda esneklik getireceğini düşünüyorum. Ama seneye durum biraz faklı olabilir. İnş romanya hızlı gelişme kaydeder.

Bu arada buralardan bu kağıda gireceklere önerim. Bu firma biraz oyun oynar. Bilanço açıklama tarihi gelmeden ve bilanço açıklanmadan 1 gün önce şirket ortağının mal sattığı görülmüştür. Nasıl mı ? Kap yaptığı zorunlu açıklama sayesinde. Bu şirkete giren adam 2-3 yılını gözden çıkarsın ve rakamları iyi incelesin.

Ben buraya neden yazıyorum. Aşağı doğru salınım başladı. 3 aylık bilanço rakamları belli olmuştur. İyi veya kötü gelebilir. Bunu bilmeme imkanım yok. Fakat insanları yanıltmak amaçlı aşağı veya yukarı hareket ettirebilirler. 1. çeyrek bilançosu açıklanmadan 60 gördü geçti. Ben dedim heralde bilanço çok iyi gelecek. Fakat geçen seneye göre kar düşük geldi. Hızlı düşüşlerden etkilenmemek için bilançoyu görmek ve bu kağıda uzun vadeli girmek, borçla harçla girmemek en doğrusu olacaktır. YTD.
    Gerçekleşir gerçekleşmez bilemem!
    Aslada yatırım tavsiyesi değil.
    Lakin %50 düşüş potansiyeli yorumunu görünce hep içimi kemiren bir şey var Logo'da.
    20 liralarda bıraktığı ciddi gapler.Gapler her zaman beni rahatsız eder.

3.  Alıntı Originally Posted by The Stock Yazıyı Oku
    Gerçekleşir gerçekleşmez bilemem!
    Aslada yatırım tavsiyesi değil.
    Lakin %50 düşüş potansiyeli yorumunu görünce hep içimi kemiren bir şey var Logo'da.
    20 liralarda bıraktığı ciddi gapler.Gapler her zaman beni rahatsız eder.
    Cok kotu bir bilanco gelmedigi surece o fiyatlari gormesi imkansiz. Logo'nun 2016 yili duzeltilmis net kari 65 milyon TL (47milyon TL raporlanan net kar + 18 milyon TL'lik tek seferlik hisse satis gideri). Teknoloji/yazilim sirketlerinin F/K orani 20 ve uzeri. 65 milyon TL net kari, 20 F/K ile carpip 25milyon hisseye bolunce hisse fiyati 52TL yapar. 2017 yili buyumesini de hesaba dahil etmek lazim tabi, ama ben en kotu fiyati hesapladim.

Ayrica yabancilar, Kasim 2016'da bugunun kuruyla 53TL maliyetle 413milyon TL'lik hisse aldi. Benim beklentim, hedefler dahilinde gelecek bir 2.ceyrek bilancosuyla hissenin 55TL'lerden tekrar 60TL uzerine atmasi.

Hala devam.

Alıntı Originally Posted by borsaci34 Yazıyı Oku
    Yazdiklariniz tamamen komple teorisi ve hayal urunu. 46TL zaten iskontolu satis fiyatiydi, satis oldugunda Logo borsada 53TL civariydi. Biraz arastirirsaniz, kolayca bu rakamlari bulursunuz, biraz arastirip yazarsaniz burayi okuyan insanlari yanlis bilgilerle yaniltmis olmazsaniz. Ayrica, Takasbank uzerinden yapilan satista uckagit yapma imkani yok. Elinizde bilgi varsa (ki sanmiyorum) soyleyin de SPK'ya sikayette bulunalim.

Konuyla alakasiz ama Goldman'in TAV ile ilgili yatirimi uzun hikaye, adamlar yeteri kadar kar elde etmisti zaten, senin dedigin gibi zarar falan etmediler. Goldman, TAV'daki hisselerini 2006 yili sonunda daha TAV borsaya kote olmadan satin aldi. Bir sene dolmadan 150milyon dolarlik 10%luk hisseyi 275milyon dolara satti. Geriye kalan %15 hisseyi ise hisse devir sozlemesindeki opsiyon ile 3. havalimani ihalesini alamayinca Tepe ve Akfen'e geri satacakti, ama Tepe ve Akfen camura yatti, adamlar camura yatinca mecburen borsada satti. Yani ozetle, hersey gorundugu gibi degil. TAV, Istanbul havalimani kaybedince gelecegi patladi, Logo'da oyle bir durum yok su an.

"46TL zaten iskontolu satis fiyatiydi, satis oldugunda Logo borsada 53TL civariydi. Biraz arastirirsaniz, kolayca bu rakamlari bulursunuz"

Hisse 40 lirada geziyordu. Satis beklentisi ile 55 liraya cikti zaten bir gunde. 46 lira iskontolu fiyat degil idi. Fiyat araligi talebe gore 46-54 arasindan alinacakti. En dusugu oldu. Benim belirttigim iskonto bu iskonto degil. Bu zaten iskonto degil, talep yetersizligi. 50 tane mesajimiz var forumda o zamanlar, bir de arastirin diyorsunuz.

Hala yanlis seyleri tutturmussun gidiyorsun. Burasi Turkiye. Muz Cumhuriyeti. Burasi Amerika degil hak, hukuk, kanun olsun. O yuzden kicimizla guluyoruz NASDAQ'a acilacagiz deyince.

Sen orda bir insider yapsan, yatirimciya bir dolandirmaya kalksan seni hapislerde surundururuler ta donundakini alana kadar. SEC ayda 70 tane criminal dava aciyor. Ve o davalar oyle 30 sene surmuyor. 2 ayda sonuclandirip cezasini veriyorlar bir yanlislik yapmissan. Atiyorlar hapse. Pis pis siritip seni tekstilciler dernegi baskani yapmiyorlar yatirimciyi soyduktan sonra (Hasan Arat).

Hala ne KAP'i tutturmussun gidyorsun? Ne davasi acacakmissin Muz cumhuriyetinde? Adam Lio'da 50 ton yagi deposunda gosterdi. Yeminli mali musavir de geldi bunu onayladi. Bankadan 40 milyon borc aldi.
    Adam kacti gitti. Bankalar depoyu actu, icinde 50 ton yagi birak, 50 tane zeytinyagi cikmadi. Oteki gitti 11 ton altini caldi Goldas'ta. Batti gitti 1500 tane magaza. Hepsinin boy boy KAP'ta yazilari var bunlarin inanacak mallar icin.

TAV'da Goldman Sachs borsada halka arzda aldigi mallari yari fiyatina veya altina 7'den 2'ye kadar satti. Rakamlari tam hatirlamiyorum, onemli de degil, yarisini zarar edip cikti. O 6 ay icinde biz aliyorduk adamlarin sattiklarini.
    Orda anlasilmasi gereken yabanci basip cikar gider zararina. Kim neyin nasil ayarlandigini hesaplandigini nasil bilecek?

Insanlari yaniltip durmayin burda 50 kat artmis hissede cilalayip parlatip.

1-3-5'te nerdeysiniz dedim, bir taneniz gelip buraya forumdan aldiginiza tuttugunuza dair bir mesaj koyamadiniz. Hisse 60 olmus akliniza gelmis. Bir sey biliyor olsaydiniz vaktinde alirdiniz ki yazdiklariniz kaale alinsin. 50 kat artmis, ayyuka cikmis, yedi duvelin duydugu hisseyi gelip almak marifet degil bilancosuna KAPina bilmemnesine bakarak.

Yeter artik bu konuyu fazla uzatmayin. Iyice can sikti. Geldim kim almis kim satmis diye pastayi koydum, onun bile 50 tane tartismasi cikti. Geciriyor iste birileri. Ve bu gecirme borsa zirvelerinde 105 bin, NASDAQ 6300 iken oluyor. Onlarda yon dondugunde ne olur onu dusunun.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    "46TL zaten iskontolu satis fiyatiydi, satis oldugunda Logo borsada 53TL civariydi. Biraz arastirirsaniz, kolayca bu rakamlari bulursunuz"

Hisse 40 lirada geziyordu. Satis beklentisi ile 55 liraya cikti zaten bir gunde. 46 lira iskontolu fiyat degil idi. Fiyat araligi talebe gore 46-54 arasindan alinacakti. En dusugu oldu. Benim belirttigim iskonto bu iskonto degil. Bu zaten iskonto degil, talep yetersizligi. 50 tane mesajimiz var forumda o zamanlar, bir de arastirin diyorsunuz.

Hala yanlis seyleri tutturmussun gidiyorsun. Burasi Turkiye. Muz Cumhuriyeti. Burasi Amerika degil hak, hukuk, kanun olsun. O yuzden kicimizla guluyoruz NASDAQ'a acilacagiz deyince.

Sen orda bir insider yapsan, yatirimciya bir dolandirmaya kalksan seni hapislerde surundururuler ta donundakini alana kadar. SEC ayda 70 tane criminal dava aciyor. Ve o davalar oyle 30 sene surmuyor. 2 ayda sonuclandirip cezasini veriyorlar bir yanlislik yapmissan. Atiyorlar hapse. Pis pis siritip seni tekstilciler dernegi baskani yapmiyorlar yatirimciyi soyduktan sonra (Hasan Arat).

Hala ne KAP'i tutturmussun gidyorsun? Ne davasi acacakmissin Muz cumhuriyetinde? Adam Lio'da 50 ton yagi deposunda gosterdi. Yeminli mali musavir de geldi bunu onayladi. Bankadan 40 milyon borc aldi.
    Adam kacti gitti. Bankalar depoyu actu, icinde 50 ton yagi birak, 50 tane zeytinyagi cikmadi. Oteki gitti 11 ton altini caldi Goldas'ta. Batti gitti 1500 tane magaza. Hepsinin boy boy KAP'ta yazilari var bunlarin inanacak mallar icin.

TAV'da Goldman Sachs borsada halka arzda aldigi mallari yari fiyatina veya altina 7'den 2'ye kadar satti. Rakamlari tam hatirlamiyorum, onemli de degil, yarisini zarar edip cikti. O 6 ay icinde biz aliyorduk adamlarin sattiklarini.
    Orda anlasilmasi gereken yabanci basip cikar gider zararina. Kim neyin nasil ayarlandigini hesaplandigini nasil bilecek?

Insanlari yaniltip durmayin burda 50 kat artmis hissede cilalayip parlatip.

1-3-5'te nerdeysiniz dedim, bir taneniz gelip buraya forumdan aldiginiza tuttugunuza dair bir mesaj koyamadiniz. Hisse 60 olmus akliniza gelmis. Bir sey biliyor olsaydiniz vaktinde alirdiniz ki yazdiklariniz kaale alinsin. 50 kat artmis, ayyuka cikmis, yedi duvelin duydugu hisseyi gelip almak marifet degil bilancosuna KAPina bilmemnesine bakarak.

Yeter artik bu konuyu fazla uzatmayin. Iyice can sikti. Geldim kim almis kim satmis diye pastayi koydum, onun bile 50 tane tartismasi cikti. Geciriyor iste birileri. Ve bu gecirme borsa zirvelerinde 105 bin, NASDAQ 6300 iken oluyor. Onlarda yon dondugunde ne olur onu dusunun.
    Sn.666 bu fiyatlara gelen zaten kimse yok.Topik ilgisiz belli ki kimse bakmıyor Logo'ya..
    Kar eden etmiş.Küçük yatırımcı şu şartlarda kağıdın yanından geçmez.

Alıntı Originally Posted by 666

Kurumun hicbir onemi yok ama burada bir duzeltme yapayim. Goldman Sachs zaten sirketin ortagiymis ve Akfen'in rehin hisseleri varmis onda. Yani bu Goldman Sachs degil.

TAV Yatirimci Iliskilerine HSBC Private Swiss AG (HSBC UK degil) ile ilgili mail atmisim. Muhtemelen bu. Forumda o kadar yazdik vaktinde bu satisla ilgili ama forum arsivini bulamadim. Sonra arastiririm hala duruyor mu diye. Ozetle birisi 7'den arzda aldiklarini 2'ye kadar verdi 6 ay boyunca EMEA'dan cikiyor diye vaktinde.

Sayfa 24/335 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •