Sayfa 24/242 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 185 - 192 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

1. Dünkü sönmez pamuklu genel kuruluna katıldım vede tüm konuşulanları dinledim.Çıkardığım sonuç şu;Celal Sönmez Yönetim kurulu başkanı olduğu sürece bu kağıttan fazla beklentim yok çünkü vizyon yok.Belki oğulları tam aktif olduklarında daha farklı olur.Genel kurulda yönetime o kadar laf söyledim ama tek çıkarılan sonuç kocaman bir sıfır.Öyle tutarsızlık varki ağustostaki kar payı ödemesini bile aralık ayına aldılar.Sönmez pamuklu şirketinin senetleri Celal Ağanın umurunda değil,1 olmuş 3 olmuş;yani öyle bir vizyonsuzluk var.Bundan sonraki SÖNMEZ PAMUKLU senetlerinin hareketi ancak bireysel hareketler olur gibi geliyor,yukarı ve aşağı hareketler daha çok spekülatif ve doldur boşalt taktiği olacaktır.Bende bu hareketlere göre yerimi
    alacağım.Bol kazançlar...

2.  Alıntı Originally Posted by sensor Yazıyı Oku
    Dünkü sönmez pamuklu genel kuruluna katıldım vede tüm konuşulanları dinledim.Çıkardığım sonuç şu;Celal Sönmez Yönetim kurulu başkanı olduğu sürece bu kağıttan fazla beklentim yok çünkü vizyon yok.Belki oğulları tam aktif olduklarında daha farklı olur.Genel kurulda yönetime o kadar laf söyledim ama tek çıkarılan sonuç kocaman bir sıfır.Öyle tutarsızlık varki ağustostaki kar payı ödemesini bile aralık ayına aldılar.Sönmez pamuklu şirketinin senetleri Celal Ağanın umurunda değil,1 olmuş 3 olmuş;yani öyle bir vizyonsuzluk var.Bundan sonraki SÖNMEZ PAMUKLU senetlerinin hareketi ancak bireysel hareketler olur gibi geliyor,yukarı ve aşağı hareketler daha çok spekülatif ve doldur boşalt taktiği olacaktır.Bende bu hareketlere göre yerimi
    alacağım.Bol kazançlar...
    Tebrik ederim sizi küçük bir yatırımcı olarak patronlar karşısında sesimiz olduğunuz için...
    Eğer vaktiniz olursa biraz daha detay bilgilendirme yaparsanız hepimize faydası olacaktır...
    mesela çimento fabrikasındaki sondurum ve liman açılışı ile ilgili gelişmeler ne boyutta, detay bilgiler var mı?

3. Yine yönünü aşağıya çevirdi. Ytd..

4. Kademelerde biner lotluk satışlarla 2.94 e kadar sarkıttılar yine fiyatı. Hacim yok ama fiyatı her seferinde süründürmeyi başarıyor bu satan kimse. Yazık yukarı gidecek kağıdı yine süründürmeye bıraktılar...

5. Hacim 11bin lot tahtada neredeyse işlem yok ama fiyatı yine aşağı çekti, ne varsa şu 2.94 de. Piyasa giderken zaten gitmedi düşerken de süründürüyor tahtayı.

6. Genel Kurulda da geleceğe dair bi plan program açıklaması yapılmayınca sanırım yatırımcı çıktı

LT26i cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by zenixs35 Yazıyı Oku
    Genel Kurulda da geleceğe dair bi plan program açıklaması yapılmayınca sanırım yatırımcı çıktı

LT26i cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Genel kuruldan sonraki günlük hacimler 10 ila 40bin lot arasini gecmedi bile. Hissede satan yok sadece bikac bin lot ile fiyatı aşağı çektiler satan burdan satsın diye. Esas taşıyanlar malı bu hacimsiz günlerde değil talep olustugu yukari ivmelendigi zamanlarda satar zaten.

Şu linklerde İsrail'in LaFarge(ın Yunanistandaki fabrikasın)dan ve Sonmez Çimento'dan ucuza ithal ettiği çimentodan dolayı İsrail Ekonomi Bakanlığının inceleme yaptığından bahsediliyor. Kendi fabrikalarının bu ucuz çimentolarla başedemeyeceğini, dolayısı ile kapanmak zorunda kalacağı, bu firmalar pazara hakim olunca fiyatı artırma riski olduğu, LaFarge'in bu konuda geçmişte kötü bir ismi olduğu, bu yüzden antidamping vergisi konulması tavsiyesi (en azından bir firma tarafından) gibi şeyler söylüyor (İngilizce çeviriden anladığım kadarı ile..Türkçe çeviri çok kötü)

Yunanistan pazarında tonu 94 dolara satılan çimentonun, İsrailde 80 dolara satıldığı, Sonmez'den gelenin ise hatta 69,8 dolara satıldığı söyleniyor. Sönmez'in, Türkiyenin yaptığı %33lük indirimin tadını çıkarıyor gibi bir şeyler söylüyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

http://www.globes.co.il/news/article...did=1001190298
    https://www.calcalist.co.il/local/ar...704553,00.html
    Son düzenleme : Usta; 17-06-2017 saat: 16:37.

Sayfa 24/242 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •