Sayfa 24/189 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 185 - 192 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    EMLAK kardeş,

1 dk lıkta short neden yok? özel bir sebebi mi var?

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Bu Uufuk üstadın standart olarak paylaştığı formül.

1 dklıklarda 7 bin puan ( short yok ) 2.5 ay.

5 dklıklarda 4 ay yaklaşık 12,500 puan.

Al:
    Nw:=HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    n1:=9;
    nc1:=valuewhen(1,nw,Ref(c,-1));
    nc2:=valuewhen(n1+1,nw,Ref(c,-1));
    momH:=100*nc1/nc2;

momH>100

Sat

Nw:=HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    n1:=9;
    nc1:=valuewhen(1,nw,Ref(c,-1));
    nc2:=valuewhen(n1+1,nw,Ref(c,-1));
    momH:=100*nc1/nc2;

momH<100

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    EMLAK kardeş,

1 dk lıkta short neden yok? özel bir sebebi mi var?
    Benim tarzım gereği. ben kaldıracı yükseltip MAxDD u düşürmek için baya denemeler yaptım.

Sistem getiri eğrisini daha iyi yapmak için shortta giriyorum ama longun yarısı. bu şekilde maxdda çok iyileşme yapıyor. Aslında Manuel işlem bana göre şart sistemlerde , şöyle şart;

Endeks tepeden 15-20 bin puan düşmüş ise short atıyorum 50 kotrat bağlı ise bunu 20 ye düşürmek gerekli. longa abanmalı ( kontrat adetlerini )

veya tam tersi.

Amacımız Trendden maksimum istifade etmek. endeks tepeden 20 bin puan düşmüş ise örneğin belki 10 15 bin puan daha düşebilir sistem shorttan yine kazanır ama az kazanır önmli olan Teptiğinde iyi bir kaldıraç ile LONG da olmak değilmi ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bu benimde düşündüğüm ama uygulanabilirliği konusunda hiçbir somut kanıt olmadığı için ya da sabit bir kullanım şekli o nedenle uygulayamadığım bir yol...yani short veya longun hangi sinyalden itibaren değerli olduğunu bilmek kolay değil.ya da piyasanın kaç bin puan tırmanıp veya düşüp terse döneceğini bilmek....

ama şu var dediğiniz gibi 15-20 bin puan düşmüş piyasada short kontrat miktarını azaltıp long sinyallere fazla kontratla girmek mantıklı.bence tam terside mantıklı yani 15-20 bin yükselince long poz miktarlarını azaltıp short sinyallere daha yüklü girmek...

ama işte bunu bir sisteme kod ile olmasa bile manuel olarak dökmek uygulamak tecrübe birazda hisle olabilir gibi...yapıyorsanız ve verim alıyorsanız bence SÜPER...

Benim tarzım gereği. ben kaldıracı yükseltip MAxDD u düşürmek için baya denemeler yaptım.

Sistem getiri eğrisini daha iyi yapmak için shortta giriyorum ama longun yarısı. bu şekilde maxdda çok iyileşme yapıyor. Aslında Manuel işlem bana göre şart sistemlerde , şöyle şart;

Endeks tepeden 15-20 bin puan düşmüş ise short atıyorum 50 kotrat bağlı ise bunu 20 ye düşürmek gerekli. longa abanmalı ( kontrat adetlerini )

veya tam tersi.

Amacımız Trendden maksimum istifade etmek. endeks tepeden 20 bin puan düşmüş ise örneğin belki 10 15 bin puan daha düşebilir sistem shorttan yine kazanır ama az kazanır önmli olan Teptiğinde iyi bir kaldıraç ile LONG da olmak değilmi ?

Tabi bu arada yanlış anlaşılmasın endeks zaten dipten 20 bin puan tepsi tabiki long sinyalleri kazanır overall coşar gibisinden.shortları göstermemin nedeni bu değil.

2.ci aydan buyana short dahil edilmiş. Rallide 32 overall da gördü .

shortu katınca en büyük zarar 0.8 puan. sadece long da maxdd 1200 puan.

bu benimde düşündüğüm ama uygulanabilirliği konusunda hiçbir somut kanıt olmadığı için ya da sabit bir kullanım şekli o nedenle uygulayamadığım bir yol...yani short veya longun hangi sinyalden itibaren değerli olduğunu bilmek kolay değil.ya da piyasanın kaç bin puan tırmanıp veya düşüp terse döneceğini bilmek....

ama şu var dediğiniz gibi 15-20 bin puan düşmüş piyasada short kontrat miktarını azaltıp long sinyallere fazla kontratla girmek mantıklı.bence tam terside mantıklı yani 15-20 bin yükselince long poz miktarlarını azaltıp short sinyallere daha yüklü girmek...

ama işte bunu bir sisteme kod ile olmasa bile manuel olarak dökmek uygulamak tecrübe birazda hisle olabilir gibi...yapıyorsanız ve verim alıyorsanız bence SÜPER...
    İşte bu o zamanki ortamada bağlı savaş çıksa ciddi bir emlak balonu patlasa kriz olsa vb. ancak bundan önceki düşüşte zaten gelmişiz 2. cente neden shorta abanayımki ? tarihi destek seviyesi.

Noktasına virgülüne ayarlayamazsın zamanı elbette ama dolar bazı çok ciddi dirençler destekler bence yol gösterir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    2.aydan bu yana 32.000 puan akıllara ziyan birşey...MAŞALLAH diyelim...diyecek başka kelime yok...

Tabi bu arada yanlış anlaşılmasın endeks zaten dipten 20 bin puan tepsi tabiki long sinyalleri kazanır overall coşar gibisinden.shortları göstermemin nedeni bu değil.

2.ci aydan buyana short dahil edilmiş. Rallide 32 overall da gördü .

shortu katınca en büyük zarar 0.8 puan. sadece long da maxdd 1200 puan.

2.aydan bu yana 32.000 puan akıllara ziyan birşey...MAŞALLAH diyelim...diyecek başka kelime yok...
    32 değil 23 Üstat şuan , rallide görmüştü 32 şimdi o veriler yok , mt4 te çok daha iyileri var (

http://www.hisse.net/topluluk/showth...753#post278753

8. İyide bizde boyle sistemler var.

Daha once yaptik hatta bir tanesi ucuk 10 yillik veri ile 2 milyon puan mi ne topluyordu sinyaller cok guzeldi.

Lakinki sistem repaintti

Bunu nasil engellemis matriks

saatlik bar yukari gittiginde 5 likte al verecek ve alacak 1 saat folmadan mum tam tersi assaga gidecek

Nasil tekrar short olacak ? Keza bu repaint durumu basimiza 1 saat icerinde bir kac defa gelebilir.

Bu durum nasil bir avantaj yarttigida supheli

Cunku 5 liklerde aslinda bir saatlik bir ma yi periyodunu arttirarak yaratabiliyorsun ?

Tima frame filan deyince beklentim yukselmisti.

Biraz hayal kirikligi oldu ?

Yontemi kucumsemiyorum asla ancak denemelerimiz bunun verim arttirmadigini gosteriyor repaint sorunu oluyor.

En buyuk sorunda bu zaten nasil engellediginiz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 24/189 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •