Onemli Gunler Banner
Sayfa 240/862 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 6894 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by pentagr Yazıyı Oku
    hahahahahahaha. param olsa ne küfürler ederim ama tazminat davasını karşılayamam :D
    arkadaşlar sayenizde biz de psikolojik olarak rahatlıyoruz...:kahkah: sövmeye devam...:)
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. şu anda buraları banvit için diplerdir dostlar...bunu bize işlem hacmini dip yaparak banvit söylüyor...o yüzden de risk çok düşüktür...ben bu tür yerlerde toplanmasından yanayım...artık aldıktan sonra da çıkması için sabretmek lazım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by BodrumX Yazıyı Oku
    Banvit bünyesine katması için teorik olarak
    1- Banvite iştirak payı vermesi lazım..
    2- Yada tamamı banvitin kasasından çıkması lazım..

Her bir şirket ayrı tüzel kişiliktir.. Yani BRF nin kasasından çıkan para otomatik olarak banvitin bünyesine katmaz şirketi.. Mesela basit bir örnek.. Star rafineri açılacak hali hazırda star rafineri ve petkim socarın firmasi.. Teorik olarak star rafineride petkimin ortaklığı sıfır.. Sırf bu yüzden sanıyorum star rafinerinin yüzde 14-15 gibisinin parasını petkim ödeyecek ki iştirak payı olsun.. İştiraki olmasa petkimin operasyonel yönden maliyetlerini mutlaka düşürecek star rafineri ama rafinerinin kazandığı 1 kuruşta dahi söz hakkı olmayacak.. O yüzden eğer banvitte de böyle bir durum yaşanırsa operasyonel olarak yeri geldiğinde aynı dağıtım kanalıyla aynı pazarlama kanalıyla işlemlerin yapılabilmesi için tamamı brf tarafından ödense bile mutlaka iştirak ettirilir banvit.. Keskinoğlunun açıklamalarında 2017 yılında böyle bir planımız yok diyordu.. Bu ileriki yıllarda olamayacağı anlamına gelmiyor tabii

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Cevap için teşekkürler Sn. BodrumX.

Peki sizce karlılık artarsa Banvt sermaye yaratarak kendi bünyesine katabilir mi sizce? İştirakten ziyade birleşmeleri çok güzel olur düşüncesindeyim.

~~~~Yatırım tavsiyesi değildir~~~~

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR_İZMİR
    Gönderi
    2,922
    Hisse.net Haftalık Hisse Yarışması'na kurallara uygun 3 hisse seçip katılın 1 hafta yarışalım.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...51#post1364551

5. eski ama çok güzel bir haberi burada tekrardan paylaşmak istiyorum...daha doğrusu geçmişte paylaşılmış mıydı hatırlamıyorum...her ihtimale karşın ben tekrardan paylaşayım...

Kanatlı sektöründe 24 firmaya Japonya vizesi
    Türkiye'de 24 firma Japonya'ya kanatlı eti ihraç etme yetkisi aldı. Sektör temsilcileri, Japonya'nın, hakim pazar Irak'ta yaşanabilecek olası kayıpları telafi edebileceğini söylüyor.
    Paylaş Twitle
    A+ a-
    Kanatlı sektöründe 24 firmaya Japonya vizesi
    Türk kanatlı sektöründen 24 firma, yıllık 3 milyar dolar kanatlı eti ithal eden Japonya'ya ihracat için vize aldı.

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Sinan Kızıltan, "Japonya Tarım Orman ve Balıkçılık Bakanlığı'nın web sayfasında yayınlanan listeye göre 24 firmaya ait 30 üretim tesisisin Japonya'ya kanatlı eti ihracatının yolu açılmış durumda. İhracatının üçte ikisini Irak pazarına yapan Türk kanatlı sektörü, Japonya'ya ihracatın açılmasıyla birlikte hâkim pazar riskinden de kurtulmuş olacak, 130 milyon nüfuslu ve titizliğiyle bilinen Japonya'nın ithalata başlaması diğer ülkeler için de referans olacak" dedi.

"JAPONYA REFERANS BİR PAZAR"

Japonya'nın gıda güvenliği uygulamaları konusunda dünyanın en hassas ülkelerinden biri olduğu bilgisini veren Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bedri Girit ise, Japonya'ya Türk kanatlı sektörünün ihracat kapısının açılmasının sektör için dünya genelinde referans olacağına vurgu yaptı.

Girit, kanatlı sektörünün, 2014 yılında yakaladığı 1 milyar 75 milyon dolarlık ihracat rakamını Japonya'ya ihracat motivasyonu ile 2018 yılında geçmesini hedeflediklerini sözlerine ekledi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ JAPONYA YOLCUSU

Sektör temsilcileri, Japonya'ya ihracat vizesi alınmasının ardından 6-9 Kasım 2017 tarihleri arasında Tokyo'ya giderek Japon ithalatçılar ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

2014 yılında 1 milyar 75 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Türk kanatlı sektörünün ihracatı 2015'te 726 milyon 936 bin dolar ve 2016'da 664 milyon 369 bin dolar olmuştu. 2017 yılı Ocak- Eylül döneminde ise ihracat 701 milyon 115 bin dolar olarak kaydedildi. Türk kanatlı sektörünün ihracatında Irak, 475 milyon dolarlık tutarla zirvede yer alırken, Suriye 38 milyon 665 bin dolar ve Hong Kong 33 milyon 987 bin dolar ile öne çıkan ülkeler oldu. Sektörün Japonya motivasyonu ile kısa sürede 1 milyar dolar barajını yeniden aşması bekleniyor.

İhracat vizesi alan firmalar şöyle:

"Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil San AŞ., Akdeniz Toros Et ve Et Mamülleri San. Ve Dış Tic. AŞ., Akyem Adana Yem Yağ. Biodizel Tarım ve San. Tic. AŞ., As Tavukçuluk Tarım İşlt. San. Ve Tic. Ltd. Şti., Banvit Bandırma Vit. Yem San. AŞ., Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Pazarlama San. ve Tic. AŞ. Bolu Kesimhane, BGN Gıda Oto. Eml. Paz. ve Dan. Ltd. Şti., Bolu Kalite Yem Sanayi Anonim Şirketi-Bolca Hindi, Bupiliç Entegre Gıda San. ve Tic. AŞ., C.P Standart Gıda San. Ve Tic.AŞ., Ege-Tav. Ege Tarım Hayv. Yatr. Tic. ve San. AŞ., Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. Ltd. Şti., Gedik Tavukçuluk Ve Tarım Ürün. Tic San AŞ, Güres Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. AŞ., Haspiliç AŞ. Piliç Et ve Et Ürünleri Tesisi, Hastavuk AŞ. Piliç Kesimhanesi, Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşl. San. Tic. AŞ., Öznesil Entegre Tavukçuluk Ve Yem Sanayi Ticaret AŞ., Pınar Ent. Et ve Un San AŞ., Sima Gıda Turizm İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti., Şahin Tavukçuluk ve Yem Gıda İnşaat San. ve Tic. AŞ., Şen Piliç Gıda San. A.Ş., Yelkenler Tavukçuluk Taş San. Tic. Ltd. Şti., Yemsel Tavukçuluk Hayvancılık Yem Hammaddeleri San. ve Tic. AŞ."

http://www.milliyet.com.tr/kanatli-s...onomi-2530259/

6. Sektörün Japonya motivasyonu ile kısa sürede 1 milyar dolar barajını yeniden aşması bekleniyor.

yukarıdaki yazının en güzel ve en can alıcı cümlesi budur....2017 9 ay içinde ihracat 701 milyon dolara ulaşmış diyor...bu hesap ile 2017 yılında 930 milyon dolara ulaşması beklenir...2018 yılında ise 1 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor...2016 yılında 664 milyon dolarmış ihracat...

yani gittikçe daha iyiye giden bir ihracat rakamları var...artan doların banvittin ihracatından dolayı çok olumlu etkilemesini bekliyorum...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Sektörün Japonya motivasyonu ile kısa sürede 1 milyar dolar barajını yeniden aşması bekleniyor.

yukarıdaki yazının en güzel ve en can alıcı cümlesi budur....2017 9 ay içinde ihracat 701 milyon dolara ulaşmış diyor...bu hesap ile 2017 yılında 930 milyon dolara ulaşması beklenir...2018 yılında ise 1 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor...2016 yılında 664 milyon dolarmış ihracat...

yani gittikçe daha iyiye giden bir ihracat rakamları var...artan doların banvittin ihracatından dolayı çok olumlu etkilemesini bekliyorum...
    Sayın keko, geçenlerde banvitin bilançosundaki verilerle bir hesaplama yapmiştım. İhracata giden beyaz etin kg fiyatı yaklaşık 5.3x tl ye denk geliyordu. İçerde biz parakende olarak bu fiyata alıyoruz. Birde ihracat teşviki vergi iadesi gibi avantajları da hesaba katarsak artan ihracat rakamlarının banviti ne kadar olumlu etkileyeceğini daha iyi analiz edebiliriz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Sektörün Japonya motivasyonu ile kısa sürede 1 milyar dolar barajını yeniden aşması bekleniyor.

Keko bu hafta geçen haftadan daha iyi olsun inşallah. Artık 20-21 hatta 22 görmek istemiyoruz. 24-25-26 ne güzel olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Sayfa 240/862 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •