Onemli Gunler Banner
Sayfa 241/929 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon
Arama sonucu : 7427 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Düşünsüm tasındım tasındım düşündüm.
    Ford un temettülerini Otokar a koymayı düşündüm.
    Baska carem yok;)
    Otokar geçmişte de tanıdıgım bildiğim yüzümü güldürmüş bir şirket.
    Allah utandırmasın;)
    Syg ytd
    Otokar la ilgili temel fikri olan arkadasların da fikirlerine olumlu olumsuz acıgım dikkatle dinlerim.
    Ford herhalde kasım da nisanın yarısı kadar temettü vercek.
    Ne dersiniz?
    (Uzun vadeci oldugum için sıkıntı yok ama merak ettim.)
    İkisi aysı sektör, temel manada tepkileri benzer olacaktır. Ben sizin yerinizde olsam, bir miktar gıda, bir miktar da teknoloji şirketine yatırım yapardım.

2.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    İkisi aysı sektör, temel manada tepkileri benzer olacaktır. Ben sizin yerinizde olsam, bir miktar gıda, bir miktar da teknoloji şirketine yatırım yapardım.
    Sayın alanzo ve sayın cal
    Tesekkür ederim önerileriniz için…

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Sayın alanzo ve sayın cal
    Tesekkür ederim önerileriniz için…
    hocam , teknik analizden anlamayan biri olarak söylüyorum (giriş seviyesi bilgim var) ;
    1-tradingview'den otkar/usdtry bakarsanız , yükselen trendin üst noktasına çok yakın
    2-froto/otkar grafigine bakarsanız , uzun vade yukselen trendin dibinde yani froto daha uygun gibi;

temel anlamda otkar'a bakmak lazım, sipariş durumu nasıl gidiyor ? farkl bir gelişme varmı vsi 2-3 ay once bakmıştım bekleyen siparişler iyi degildi diye aklımda kalmış, sonrandan iş aldılarmı yada almaya yakın projeler varmı filan bilmyoyrum ,

hürmetle,

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tesekkür ederim.
    Ford tan memnunum ama cok önceden maliyetlenme etkisi olabilir.
    Bir de son zamanlarda teknik kısa vadeli kagıtlarla ekleme yaptım.
    Gelenntemettüleri buna eklemiyim ya büyüme hissesi bulayım diyorum sonra boşver diyorum.
    Otokar uzun geniş vadede kendini telafi eden bir kagıt oldugunu düşünğyorum.
    Altay tankı öncesi 2012 ler olabilir o zaman girmiştik ivecoyla cıktık.Buraya ekledik onu da…
    Demem o ki an alanzo sunu düşündüm ilerde ford un temettüleri böyle yatırım zamanlarında kısarsa vok temettüye bogmadan bir miktar 2. Kagıttan temettü gelirse kafamdaki vakfa nakit saglarım diye düşünüyorum.
    Eger hafta sonu bizim finanscıyla calısacagız.Kafama yatmazsa ceker temettüyü iki üç vakfa bagıslamaya baslarım nakit olarak cekince temettüyü.
    Aklıma baska yöntem gelmiyor.
    Para babası zenginler gelip kızmadan ford la ilgili yazayım;)
    Ford otosan da bariz baskı var ya bunlar temettüyü cok vereceğini düşünüp hisseyi baskılıyolar ailkeliyorlar ya da gercekten temettü beklentilerin de altında olcak yatırım bitinceye dek temettüde azaltma yoluna gidecekler.
    Grevlerin ford otosan a yarayacagnıben de dişğnüyorum.
    Küresel şirketler bir anlamda da jeopolitik olarak artıları kullanmak amacıyla dünyaya yayılıyorlar.
    Kendilerine gelecek olumsuzlukları iş kaydırarak orta vadede söndürmeye calısacaklardır.
    Kaldı ki Batı da bu meseleler devam edecek gibi…
    Avrupa bu dinamik nüfus meselesini çözemedi ilerde de çözemeyecek gibi.
    Tekrar tesla yı yerleşik markalar için avrupa markaları için risk olarak görüyorum.
    Birleşin birleşin diyorum.
    Tesla patronunu Abd siyasilerivharic herkes seviyor.Korkuyorlar…
    Adamın saldırmayacagı pazar yok…
    2-3 haftadır TEsla'nın gidişatına bakıyorum, amerika borsasında kucuk bir starbucks yatırım var uzun zamandır, aslında TEsla'yı portfoye eklemek lazım gibi geliyor (en kötü ufak ufak zamna yayılan UV mantıgı ile biriktirilebiir) ;
    otonom olayını çözdügünde (tam olarak yani) , bu fiyatlar muhtemelen çok çok ucuz olacak, her ne kadar şu an cok yuksek fk'sı olsada,

hürmetle,

5.  Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    2-3 haftadır TEsla'nın gidişatına bakıyorum, amerika borsasında kucuk bir starbucks yatırım var uzun zamandır, aslında TEsla'yı portfoye eklemek lazım gibi geliyor (en kötü ufak ufak zamna yayılan UV mantıgı ile biriktirilebiir) ;
    otonom olayını çözdügünde (tam olarak yani) , bu fiyatlar muhtemelen çok çok ucuz olacak, her ne kadar şu an cok yuksek fk'sı olsada,

hürmetle,
    Yazdıklarınız için tesekkür ederim.
    Syg bizden

6.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Çok haklısnız ama İkisinde de doğru hissede olmak önemli. İkisinde de bir sopaya yaramayan hisseler var. Dikkatli seçim çok önemli.

Ben ford ve tüpraş dışı bazı karları; enerji,gıda ya kaydırdım.Teknoloji zaten vardı. daş doprak şirketlerinede bakınız...
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Sayfa 241/929 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •