Sayfa 242/503 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
Arama sonucu : 4019 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1. Ve, son 1 aylık alan satanlara baktığımda hiç de öyle dağınık bir görüntü göremiyorum. Hatta GLRYH tarafında epey bir hazırlık yapılmış gibi. Herşeyden haberleri var durumu...

Valla 3 bin lot için bu kadar performans yeter abicim. Tamamen amme hizmetiydi. Bu kağıtta benim işim trade etmek, düşerse alırım yükselirse satarım. Nokta. Kalın sağlıcakla.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. Yahu hissedar sen ne anlatıyorsun, bir sürü cemkiriyorsun . Neyi eksik yada hatalı buldun ? Rtalbin finansalaarinda ihracat gözükmez. Çünkü ihracatı yapan a1 Life. Biz a1 Life satıyoruz. A1 Life de bunu yurt dışına satıyor diye biz ihracat yapmış olmuyoruz. A1 Life yapılan satışlar bizim için yurtici satistir. Daha önce bu satışlar yurtdisi satışlarda sınıflandırılması ve konsolidasyona alınması hatalı. Denetim firması bunu fark etti ve yurtici satışlara çekti. İlaveten. 2021 4. Dönemde rta a1 Life olan satışlarından zarar yazdı. Çünkü sözleşme kapsamındaki teslimlerinin fiqti 2021 yılının başında belirlenmişti. Kurlarda yükseklik girdi maliyetlerini artırdı. Fakat satış fiyatını artırmayı sözleşme kapsamında olduğu için. Aynı şekilde dmo teslimleri de son 3 ayda girdi maliyetlerindeki artış nedeni ile olumlu katkı sağlamdı.. gulerin karının yüksek gelmesinin nedeni a1 girişimin 188 milyon kar yazması ve ordan payı nedeni ile 50 milyon yazmasi

3. Zaten rtalbin solo vuk a göre gelir tablosuna bak . Tek bir yurtdisi satış yok. Bu durumda yurtdisi satışlarıni a1 Life yaptı. Bizde a1 Life sattık. A1 Life yurtdisina satıyor diye rtqlbin konsolidesinde yurtdisi satış kalemi olmaz. A1 Life satılan mallar bizim için yurtici satistır. Daha önce bu yurtdisi satışlarda gösterildiysee hatali işlem yapılmıştır. Başka sorun var mı?

4. Ayrıca a1 üzerinden İngiltere ve abd ye yapılan ciddi bir ürün iade edilmiş standartlara uymadığı için. Bunuda yazmışlar raporda.

5. 72 milyon solo vuk a göre gelir taosunda kar yazdı rtalb. İlaveten 109 milyon kar yazan a 1 kapitalin % 43 bizim , buda 48 milyon yapar . Toplasan 120 milyon etti sadece rtalb ve a1 kapital karı.. Peki neden 114 milyon kar geldi. Çünkü diğer iştirak a1 Life zarar yazdı.. hemde öyle böyle değil bütün yıl zarar yazdım. Burda bir ****lik var. Neden mi çünkü sadece rtalbin solosu 72 milyon kar, 48 milyonda a1 kapitalden. Geldi. Etti mi 120 milyon kar. Peki diyelim ki a1 Life son 3 ay zarar etti, peki 9 aylık karı nerde ? Demektir a1 Life tüm yıl totalde zarar yazdı ve bu zararın % 55 bizim 120 milyonu 114 milyona dusurduyse . A1 Life 2021 yılında toplamda 13 milyon gibi zarar yazdı.. asıl mesela bu nasıl bu olduda yillikda zarar yazar. Ucuz tl fiat verilip. Kurmu yükseldi.. sorun bu

6. Yahu hissedar sen ne anlatıyorsun, bir sürü cemkiriyorsun . Neyi eksik yada hatalı buldun ?
    Hem bunu yazıp

Çünkü diğer iştirak a1 Life zarar yazdı.. hemde öyle böyle değil bütün yıl zarar yazdım. Burda bir ****lik var.
    Hem de bunu yazmak, kafayı yediğinin işareti. Hiç uğraşamam seninle. Kur farkı zararını yazan da benim zaten. Aylar öncesinden yazdık bunları...

-

Özellikle ısrarla mal taşıyanlar için son kez yazıyorum. Bu hissede asıl beklenti A1 Capital paylarının halka arzıdır. Çok ciddi volatilite olacaktır o dönemlerde. Fırsat gördükleri yerden maliyetlerini aşağıya çekmeye baksınlar. Herkese bol kazançlar.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

7. Hisse başı kar 2.66 TL ...

Borsa değerinin 1/6 sı kadar kar yazmış .
    1/10 kar yazdimi çok iyi kar üretti , denir.

Şirketler bilançoyu şişirmek için 50 takla atarken , bizim YK da bilançoyu öldürmek için şarjörü boşaltmış

Anca bu kadar öldürebilirsiniz... Ölüsü bile 600 milyon lira bu şirketin.

Merak ediyorum... Arz değeri 1 milyar lira olmasını beklediğim A1 kapital 'in , elimizde ki hisselerini nasıl çalmayı düşünüyor yönetim kurulumuz.

Pazarlama gideri sabit kalmış. Bunu nasıl becerdiler , şaşırdım açıkçası...!!?

Arz gerçekleşince , defter değerimiz 1 milyar lirayı geçer.

A1 kapital ayrılırsa ve A1 life ayrılırsa, cebimize girenide fon yaiasak, paranın kralını kazanırız

Elimizden hisseyi almak istiyorsa , bezdirmek yerine geri alım yapmalısın sayın tiko...
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

arkadaş 115 milyon kar gelmiş kimse beğenmiyor, geçen yılın 2 katı kar etmiş daha ne olsun.

problem bizde sanırım, ben 150, şaho 155, kutupbaşı 180, hissedarxd 200, külyutar 235 bekleyince bu iş gayet normal kimse begenmiyor.

kasasında 165 milyon cash,115 kar, özsermayesi devasa büyümüş daha ne olsun. sadece a1 capital payı zaten şu an ki şirket değerinin %75 i yapıyor. kasadaki nakit de cabası.

şu şirket geçen sene 60 kar ettiğinde 25 lira idi, şimdi 115 kar etmiş 16 lira. saçmasapan bir rakam. en az 25 liraya gitmesi lazım şu bilanço ile"yatırım tavsiyesi değildir"
    Son düzenleme : hayek; 12-03-2022 saat: 15:41.

Sayfa 242/503 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •