Sayfa 243/473 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon
Arama sonucu : 3782 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Haklısın. Geçen yazdığın gibi yenilenebilir kısmı ayırıp, borsada/yatırımcıya satsa borçları kapar, Egemer yanımıza kar kalır...

3 aylık bilançonun kapanmasına 15 gün kaldı şurada. Dolar 19.1 Lira gibi kapasa bilançoda kar görünmesi ihtimali yüksek. İhtimal diyorum çünkü ayak oyunlarında Muhammed Ali'yi bile çırak çıkartabilir bunlar...

Her halükarda ne olacaksa 3 aylık bilanço açıklanmadan olacak diye düşünüyorum. Yaşayıp, göreceğiz. Hayırlısı diyelim...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Gaz referans fiyatına bakarsak 1000sm3 gaz 10.000lira , 10.64kw ... (48euro/mw.. avrupa fiyati 42lerde)

10bin liraya gaz alip, %60 verimle elektrik uretebilsek

10.64×0.60= 6.4kw maliyeti 10lira
    1mw maliyeti 10.000÷6.4= 1562tl/mw

avrupa fiyatindan alabilsek, maliyet %10 daha aşağı inecek

akepe hep övünüyor ya.. avrupanin en ucuz gazını Türkiye kullanıyor diye

tablo bu şekilde

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Haklısın. Geçen yazdığın gibi yenilenebilir kısmı ayırıp, borsada/yatırımcıya satsa borçları kapar, Egemer yanımıza kar kalır...

3 aylık bilançonun kapanmasına 15 gün kaldı şurada. Dolar 19.1 Lira gibi kapasa bilançoda kar görünmesi ihtimali yüksek. İhtimal diyorum çünkü ayak oyunlarında Muhammed Ali'yi bile çırak çıkartabilir bunlar...

Her halükarda ne olacaksa 3 aylık bilanço açıklanmadan olacak diye düşünüyorum. Yaşayıp, göreceğiz. Hayırlısı diyelim...
    dinçgökler gibi iyi aile az bulunur ama

asıl baş aktör epdk.

15gün sonraki kur hiç önemli değil.

gazı olması gereken fiyata indirmeleri ve Azami uzlaştırma garabetini de komple iptal etmeleri lazım.

14mayısta iktidar degişikligi olur ve memlekete olur da (!) hak hukuk adalet gelirse , şirketler ardı ardına davalar açıp gasp edilen paralarını devletten talep edebilirler. Burası Türkiye olduğu için çok da şey yapmamak lazım.

Sahi ne oldu o 11milyar ceza? 1 milyardan fazlasını tahsil edebildiler mi? kimsenin ağzını bıçak açmıyor

4.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    dinçgökler gibi iyi aile az bulunur ama

asıl baş aktör epdk.

15gün sonraki kur hiç önemli değil.

gazı olması gereken fiyata indirmeleri ve Azami uzlaştırma garabetini de komple iptal etmeleri lazım.

14mayısta iktidar degişikligi olur ve memlekete olur da (!) hak hukuk adalet gelirse , şirketler ardı ardına davalar açıp gasp edilen paralarını devletten talep edebilirler. Burası Türkiye olduğu için çok da şey yapmamak lazım.

Sahi ne oldu o 11milyar ceza? 1 milyardan fazlasını tahsil edebildiler mi? kimsenin ağzını bıçak açmıyor
    Odaş son bilançoda , satışların maliyetine eklenmiş ceza tutarı. Diğerlerini bilmiyorum.

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Odaş son bilançoda , satışların maliyetine eklenmiş ceza tutarı. Diğerlerini bilmiyorum.
    offff

sadece odaşa sıkışan tutar 890milyon lira!!

her türlü hakkımızı arayacağız demişler

arasınlar tabi...

buna ve auf'a rağmen çok iyi kar açıklamış

belli ki büyük bir suistimal varmış ve hak etmis

alemin kerizi doğalgazcılar...

önüne gelen muafiyetten faydalanmak için bir sözleşme uydurmuş.

bundan kolay ne var

açık kapı bırakalım da bize de bir avanta çıksın demek, bir devlet geleneğinhaline gelmiş

bu akepeden önce de böyleydi, sonra da böyle olacak...

7. Ne derseniz deyin, önemli olan 31 Mart'daki bilanço...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Bilançoya gelene kadar...

geçen sene 12 martta yillik bilançoyu açıklamiş, 1 ay sonrasinda da genel kurulu yapmıştık.

Bu sene hala genel kurul duyurusu yapılmadı. istesek 6marta 30 gün ekle, 6 nisandan itibaren yapabilirdik.
    Neden erteleniyor olabilir? seçim sonuçlarını görmek mi amaç? olabilir

hdp davası 11 nisanda... davadan sonraya kaldı

1.çeyrek bilanço geçen sene 9 mayısta gönderilmiş.

seçim 14 mayıs, olursa 2.tur mayıs sonunda.

ama daha öncesinde mart sonunda azami uzlastirma ve dogalgaz fiyatinin akibetini gorecegiz

seçim sonrasi da haziranda halkbank davasının sonucu çıkacak. o da muhtemelen seçim sonucuna göre montajlanacak bir karar olacak.

Sayfa 243/473 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •