Sayfa 243/550 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. satıp gittiniz anladık zarar da ettiniz onu da anladık arkadaşlar bakıyor hım bu sayfada imtiyaz yazılmamış hemen yazalım bu sayfayı boş geçmesin yazın hatta her sayfada en az 3 defa imtiyaz ifadesi olsun. Hatta bu motivasyonunuza bakınca burada ve twettirda yazmanız yetmez belirli aralıklara görsel ve yazılı medyaya ilanda vermelisiniz. Bu kadar yıldır borsada işlem yapıyorum bu kadar organize kötülenen bir hisse göremedim 100 TL den 5 TL gelen hisselerde bile bu kadar organize bir kötüleme görmedim. Hisse 60-70 TL arasında işlem görürken imtiyazın İsini azına alan yoktu o dönem iş yatırım yatırım finans qnb den yatırım fonlarına ve yabacılara 4-5 milyon lot civarı bir satış oldu hisse geldi 45 liraya 70 liraya alan yatırım fonları aynı kurumlara hisseleri geri devrediyor ve bir sürü imtiyazcı türedi sanırsın imtiyaz 10 gün önce ana sözleşmeye eklendi.

2. ama umtuyaz vaaa
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Burda insanlar sirket hakkinda oldukca bilgili, peki sirketin tarihcesini bilen var mi, bu hisse imtiyazlari sonradan mi esas sozlesmeye eklendi?

2006'da, borsadaki cogunluk hissesini alabilmek icin bayagi bir fon savaslari donmus, herhalde o zaman imtiyazli hisse olsa >%50 icin kapisma olmazdi.

Bir de sirketin sahiplik durumu nedir...

Gercekten sahibi kurumsal bir fon vs mi yoksa bir sekilde Filip Haas mi...

Filip beye yarin emri hak vaki olsa sirketin yonetimi nasil olur?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

4. Benim açımdan mesele imtiyaz meselesi değil. İmtiyaz Türk Ticaret Kanununda tanımlanmış yasal bir hak. ve evet biz bunu bilerek bu şirkete ortak olduk. Ancak şirketin makro boyutta haberleri dahi yatırımcıyla paylaşmaması, kanunun ve mevzuatın verdiği her hakkı tartışmalı sınırlarda ky aleyhine, şirket yönetimi lehine kullanması artık iyice can sıkıcı bir hal aldı. Hisse fiyatı ile ilgili olarak da durum; “hırsız içerideyse kilit işe yaramaz “ durumu. Ben çok önce büyük oranda ağırlığımı azalttım ama o kadar can sıkıcı bir şirket ki az payla bile maddi ve psikolojik olarak etkileyebiliyor yatırımcıyı.

Endeks kötü ama bizim fitil üreticisi 200 günlükte salağa yatıyor..Bu gün de ateş ettim..artık ölü taklidi yapma vakti..zamanı geldiğinde yapıştırırız..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

6. imtiyaz vs bilinmeyen şeyler değil. Hiç bir zaman da olmadı. Bunu bile bile hisseye girip ağlanmalar sızlanmalar boşuna. Kurallar belli. Azınlık haklari için %5 payın yoksa ki hiç birimizin yok şirkete değil hissenin fiyatına ortağız ancak. Oncelikle gerçekçi olup bunu kabullenmek gerekir. Bu nedenle bu tip hisselerde çok yoğunlaşmak hatalı olur. Ancak sayın Maslak1'in yazdığı gibi bir çok fırsatta var. Ama bunların ne zaman gerçekleşeceğini ongormek de mümkün değil.Bu durumda iki yol var takip edilebilecek. Ya opsiyon veya arsa almış gibi kenara atıp beklemek ya da imtiyaz gibi konular konular rahatsız ediyorsa hiç bulaşmamak. Sonuçta şirkette kararlar üzerinde bir söz olması için asgari %5 lik paya sahip veya temsil yetkiisinde olmak lazım. Kimse bu hisseye mecbur da değil. Borsada 500 e yakın hisse var.

7.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    imtiyaz vs bilinmeyen şeyler değil. Hiç bir zaman da olmadı. Bunu bile bile hisseye girip ağlanmalar sızlanmalar boşuna. Kurallar belli. Azınlık haklari için %5 payın yoksa ki hiç birimizin yok şirkete değil hissenin fiyatına ortağız ancak. Oncelikle gerçekçi olup bunu kabullenmek gerekir. Bu nedenle bu tip hisselerde çok yoğunlaşmak hatalı olur. Ancak sayın Maslak1'in yazdığı gibi bir çok fırsatta var. Ama bunların ne zaman gerçekleşeceğini ongormek de mümkün değil.Bu durumda iki yol var takip edilebilecek. Ya opsiyon veya arsa almış gibi kenara atıp beklemek ya da imtiyaz gibi konular konular rahatsız ediyorsa hiç bulaşmamak. Sonuçta şirkette kararlar üzerinde bir söz olması için asgari %5 lik paya sahip veya temsil yetkiisinde olmak lazım. Kimse bu hisseye mecbur da değil. Borsada 500 e yakın hisse var.
    bizim hedefimmiz 5-10 kat artsın şeklinde değil, sadece hakettiği değere gelsin yeterli bu da fk 10 olacak şekilde standart değerlemedir. maalesef fk düşük seyrediyor uzun süredir. twitterde bakarsanız fiyat arttığında grafikler havada uçuşuyor düşerken hiç yok. zam ve fabrika haberi ile olumlu seyir olabilir. ama devlet seçimden önce ilaca zam yapar mı bilmiyorum. eskiden yıllık ortalama alınarak hesaplarnırdı şimdi bu ort. euro da 18 tl den geçiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    bizim hedefimmiz 5-10 kat artsın şeklinde değil, sadece hakettiği değere gelsin yeterli bu da fk 10 olacak şekilde standart değerlemedir. maalesef fk düşük seyrediyor uzun süredir. twitterde bakarsanız fiyat arttığında grafikler havada uçuşuyor düşerken hiç yok. zam ve fabrika haberi ile olumlu seyir olabilir. ama devlet seçimden önce ilaca zam yapar mı bilmiyorum. eskiden yıllık ortalama alınarak hesaplarnırdı şimdi bu ort. euro da 18 tl den geçiyor.
    fyatlama ve baskı altında tutulan sektor olması nedeniyle karlılık olumsuz etkileniyor. Bu da hisseyi olumsuz etkiliyor.

Ote yandan F/K tarafına bakarsak bankacılık 2 FK'nın altında. Holdinglere bakılırsa sahol 1.98, kchol 2.92, dohol 4.06, alark 2.79, aghol 2.37, gsho 2.27, tkfen 3.96 F/K dan işlem görüyor. Bunlarda şikayet edilen turde imtiyazlar da yok.

Sayfa 243/550 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •