Sayfa 244/405 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1. Bilanco geldi mi?ne zaman gelecek?
    Syg

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    faız bana ters ben faize karşıyım
    Bahaneniz hazır değil mi, katılım payı var, o da olur?!!

Piyasa 50 milyon TL bekliyormuş...
    Piyasa üstü gelse de şaşırtsa

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,029
     Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Piyasa 50 milyon TL bekliyormuş...
    Piyasa üstü gelse de şaşırtsa

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    şirket satışlarını euro olarak yapıyor, döviz pozisyonu artıda, PS yatırımı yeni devreye girdi, ben asıl yılsonu bilançosunu ve arkasından gelecek 3 aylık bilançoyu merakla bekliyorum.
    yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    faız bana ters ben faize karşıyım
    Sayın 2020, kişisel düşüncelerinize saygı duyulabilir. Fakat yorumlarınızda bilgi eksikliği olduğunu söylemem gerekiyor. Faiz düşürmekle enflasyon düşmez. Faiz, enflasyonun bir sonucudur. Parayı ekonominin içinde tutabilmek için enflasyona karşı değerini koruyacak veya pozitif getiri sağlayabilecek şekilde belirlenir. Aksi takdirde diğer yatırım araçlarına(döviz, altın, gayrımenkul, fonlar vs.) yönelir. Bu da paranın reel ekonominin dışına çıkmasına ve reel ekonomide finansman açığının artmasına yol açar.

Diğer taraftan ekonomi genelinde maliyetlere etkinin belirlenmesinde, üretimde kullanılan girdilerin ithalat boyutunu ve kullanılan toplam kredilerin miktarlarını bilerek bir karşılaştırma yapılabilir. Kullanılan toplam kredi, toplam ithalat tutarından fazla olursa sizin söylediğiniz konuda bir ölçüde haklılık olabilir.

Döviz ve faiz tahtırevalli gibidir. Biri inerse diğeri çıkar. Biri çıkarsa diğeri iner. Bu nedenle aradaki dengeyi çok iyi kurmak gerekir.

Son bir söz olarak sizin faize karşı olmanız felsefesine değinmek istiyorum. Faize sanıyorum hak edilmemiş, helal olmayan bir kazanç olduğu için karşısınız. Fakat faizin % 16-19 olduğu şu zamanda Alkimde değer artışından % 100 kazandığınızı düşünelim. Hangisi sizce daha helal kazanç olur? Saygılar ve selamlar,

6.  Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Sayın 2020, kişisel düşüncelerinize saygı duyulabilir. Fakat yorumlarınızda bilgi eksikliği olduğunu söylemem gerekiyor. Faiz düşürmekle enflasyon düşmez. Faiz, enflasyonun bir sonucudur. Parayı ekonominin içinde tutabilmek için enflasyona karşı değerini koruyacak veya pozitif getiri sağlayabilecek şekilde belirlenir. Aksi takdirde diğer yatırım araçlarına(döviz, altın, gayrımenkul, fonlar vs.) yönelir. Bu da paranın reel ekonominin dışına çıkmasına ve reel ekonomide finansman açığının artmasına yol açar.

Diğer taraftan ekonomi genelinde maliyetlere etkinin belirlenmesinde, üretimde kullanılan girdilerin ithalat boyutunu ve kullanılan toplam kredilerin miktarlarını bilerek bir karşılaştırma yapılabilir. Kullanılan toplam kredi, toplam ithalat tutarından fazla olursa sizin söylediğiniz konuda bir ölçüde haklılık olabilir.

Döviz ve faiz tahtırevalli gibidir. Biri inerse diğeri çıkar. Biri çıkarsa diğeri iner. Bu nedenle aradaki dengeyi çok iyi kurmak gerekir.

Son bir söz olarak sizin faize karşı olmanız felsefesine değinmek istiyorum. Faize sanıyorum hak edilmemiş, helal olmayan bir kazanç olduğu için karşısınız. Fakat faizin % 16-19 olduğu şu zamanda Alkimde değer artışından % 100 kazandığınızı düşünelim. Hangisi sizce daha helal kazanç olur? Saygılar ve selamlar,
    faiz mi enflasyona,enflasyon mu faize sebep olur bu hep tartışılır.yumurta mı tavuktan,tavuk mu yumurtadan çıktı misali.ayrıca faize karşı olmamla şirkete yatırım yapmam arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlamadım.sanki alimde %100 para kazanmanın bir garantisi mi var.bırakın yüzde 100ü yüzde 30 garanti olsa bu kadar fon yöneticileri milyar tl hesaplarını niye faize yakın getirisi olan fonlarda tutarlar anlamadım.demek onlar sizin kadar bilmiyor bu işi .hisse senedindeki yatırım risklidir ve garantisi yoktur.kazanabilirsin de kaybedebilirsin de.faizin haram olmasındaki mantığı incelerseniz,garanti getirisi olduğundandır.bunlar derin mevzu.ilmihal kitaplarını okursan mantığını daha iyi anlarsınız.saygı ve selamlar

7. 21. yuzyılda faiz haram gardaşla yatırım stratejisi belirleyecekmişiz. he onun için diyanet kiracıları kiraları bir gün geciktirince çatır çatır faiz işletiyor. tabii diyanet te okumamıştır o ilmihal kitaplarını. Keriz mi silkeliyorsunuz, milleti salak mı zannediyorsunuz bilmiyorum da, bıktırdınız be. yeter be yeter.

Beyler günaydın. Ülkemizde yeteri kadar kutuplaşma mevcut. Gereksiz polemiklerden kaçınmakta fayda var. Lütfen sakin olalım, birbirimizi üzmeyelim. Yeteri kadar sıkıntılarımız var zaten. Her şey gönlünüzce olsun. Saygılar.

Sayfa 244/405 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •