Sayfa 244/303 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294 ... SonSon
Arama sonucu : 2419 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: The last of the mohicans

1. Burada laf sokan Pin sahte, eski sitedeki Pin değil.

Eski sitedeki Pin (mohikan - stah biraderler endeks 71 bin dibinde çöküşler mezbahalar atıp tutarken) ilk 105 hedefini veren arkadaşımızdır.

Herkes yanılabilir ve yanılacaktır ama mohikan abey seni sevsem bile adam senden çok daha başarılı.

Ben de seni de stahı da bu yükselişte çok uyardım, hem endeks hem hisse bazlı, ama aklı siyasi muhaliflik yüzünden sadece çöküşte olan insanlara laf anlatmak mümkün değildi.

Halbuki çok basit, evet ekonomik kriz 1-1,5 sene içinde gelecek, ama adamlar bu çöküşten önce efsane bir ralli ile malı Araplara veya bes fonlarına satmak için piyasayı 120-125 bine çıkarmaları lazımdı, işte o oluyor,

2001'den önce de borsa 3 katına çıkmıştı, ben o zamanı yaşamadım, siz yaşadınız, ama bu basit döngüyü görmek istemediniz.

2. bizim düşüş beklentimiz sırf siyasi muhaliflikten değil . Sürdürülebilir büyümenin elde edilememiş olduğunu düşünmekten. Betonla, ticaretle büyüme bir yere kadar. Ekonominin sürekli geçici çözümlerle ayakta tutulmaya çalışılıyor olması, kdv indirimleri, KGF ve vergi borcu afları vs yapılarak sürekli sorunu çözmek değilde geciktirmeye yönelik çalışmalardır benim düşüş beklentimin sebebi. Bugünkü siyasi yapı bugünü düşünmektedir Bizi düşündüren budur. Bugüne kadar 10 kusur yılda şükür Cumhuriyet tarihinin en geniş, en uzun otoyolları, en büyük hastaneleri, camisi yapılmıştır ve yapılmaktadır. Onlarca üniversite açılmış ama Bence %95 'i İTÜ,ODTÜ,İÜ, Boğaziçi,AÜ, EGE Ü. değildir. Muhtemelen olamayacaktır. Zaten amaçta bu değildir. Kısa zamanda Onlarca üniversite açılması binlerce yeni gerekli eğitimi alamamış öğretmen ,doktor, avukat ve mühendis demek . Ama geçen zamanda Türkiyenin en büyük kütüphanesi yahut en zengin içeriğe sahip kütüphanesi kurulmamıştır. Çünkü bunlara ihtiyaç duyacak beyinler yetişmeyecektir artık . çünkü bizim kalacak binaya , takip edilecek ola ihtiyacımız var. Kütüphanelere gitmeyi isteyecek çocuklarımız olmayacak. park,orman ne bilmeyecekler ama ellerinde tablet sırtlarında devletin verdiği çoğunun içi boş kitapları eksik olmayacak. Bizim sıkıntımız derdimiz bu işte.

3. Sayin burdur turkiyenin en buyuk kutuphaneside yapilmakradir. Bilen bilir bilmeyende acisi yapilinca ogrenir. Cocuklarimiz okumuyor. Yillar oncesindede okumuyordu. Okuyan cocuklarda bahsettiginiz kaliteli universitelere giriyor. Cocuklarin ellerinde tablet. Ve cel telefonu surekli oyun veya oyunlari tanitan youtuberlari izliyor.. Sahsen ben cocuklarima kitap ve okumayi biraz zorlanarak sevdirmeye calisiyorum..yasitlarinin elinde telefon ve sinirsiz internet var. Ben mumkun oldugunca parklara ve spora okumaya ozendiriyorum. 30 sayfa kitap okursa 30 dk internet veya oyun hakki kazaniyor. Park konusuna gelince turkiyede parktan bol birsey yok. Ancak turkiyede park kulturu yok. Insallah oda zamanla olusacak...kutuphane demisken..bir yeni ozel okul kutuphanemiz var dedi .kutuphane dedikleri yerde benim evdeki cocugun kitaplari kadar 200 300 kitap ancak vardi..5 ay once 9 yasindaki oglumu milli kutuphaneye goturdum almadilar..yas siniri varmis..heryerde halisaha baska bir spor yok...sorun birazda talep meselesi..anne babalar cocuklar 2 zoru az sorsun sessizce bir kosede otursun diye tableti. En iyi oyun bilgisayarini aliyor..universite sinavlarina geldiginde ne yaptik ne ettik.cocuklarimiz tablet ve bilgisayar bagimlisi oldu.turkiyenin gelecegi ne ondan ne bundan. Bilgisayar daki oyun ve sosyal medya bagimliligindan kaynakli bos zaman gecirmekten tehlike altindadir..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

4. Bakın haklısınız arz talep meselesi doğru. Ama çocukların ellerine tablet vermek çözüm değil. Daha büyük daha çok okul yapmak değil . Arkadaşım peyzaj mimarı diğeride harita mühendisi bu konu geçti onlarında çalışaları var diğer avrupa ülkelerine bakınca bu konuda da çok gerideyiz. Ayrıca şu bi çok yerde olan çocukların zihinsel gelişimine hiç katkı sağlamayan fiziksel gelişimine ise anca yardımcı olabilecek parkımsı şeyleri pek olumlu bir ilerleme olarak görmüyorum . Başlangıç için olabilir ama çok yol alınması lazım. Yeniden arz talep konusuna geleceğim ülkede üniversite sayısı yetersizdi onlarca yeni üniversite açıldı . BU binlerce öğretim üyesi demek . Bu artış beraberinde zaten düşük olan öğretim üyesi kalitesinin daha da düşmesine sebeb oldu sonuçta arz fazla olunca bir şekilde mezunlar öğretim üyesi oldular. Üniversitelerin artmasıyla üniversiteye yerleşen örenci sayısı bir hayli arttı buda taban puanlarını hayli aşağı çekti bu da şu demek (üniversite sınavını gerekli ve yeter koşul olarak görmesem de seviye belirleme açsından görmezden gelinemeyecek bir kıstastır) üniversiteye daha fazla sayıda az başarılı öğrenci alındı. Siz biz basit bir talep meselesi deyip geçebiliriz ama devletin daha doğrusu hükümetin bu meseleye bu şekilde kısa vade bakma lüksü yoktur. okulu yapıp buyrun okuyun diyemez devlet. Bu basiretsizliğin bedelini çok ağır ödeyeceğiz maalesef.

Ben lisedeyken her gün ilk derste 20 dakika kitap okutulurdu ilimizdeki okullarda. Zorla güzellik olmaz diyebilirsiniz ama bunun gibi uygulamalar yapmak zorunda devlet. saçma sapan yıllık ödevler verileceğine öğrenciler birer kitap verilip bu kitabın özeti kahraman analizi yaptırılsa çok daha faydalı olur.

Önlemler alınmazsa durum vahim. Bugün yönetilenler yarın yönetecek o zaman daha kötü olma olasılığı var. He birileri çıkar durun der orası ayrı. ben sadece olasılıktan bahsediyorum umudumu tümden kaybetmiş değilim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    pin pon topu cuk oturmuş.. daha dün gibi hatırlıyorum bende o pin pon toplarını..bu ne hava yahu.. mohikan abimiz değerlidir..

6. Sn. Mohikan paylaşımlarınız için teşekkür ederim.Garan 10.75 i geçti....Ereğli 8.28...Bistteki sanal yükseliş nerede son bulacak...

7.  Alıntı Originally Posted by ahmetkaracan Yazıyı Oku
    Sn. Mohikan paylaşımlarınız için teşekkür ederim.Garan 10.75 i geçti....Ereğli 8.28...Bistteki sanal yükseliş nerede son bulacak...
    Yukselisi hala sanal görenler de var ya helal olsun. Endekse bak o gördüğün rakamlar gerçek kardeş. Ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by Mancınık Yazıyı Oku
    Yukselisi hala sanal görenler de var ya helal olsun. Endekse bak o gördüğün rakamlar gerçek kardeş. Ytd.
    Sen de haklısın dostum...

Sayfa 244/303 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •