Sayfa 246/881 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by koraz Yazıyı Oku
    sayın lonely
    01.08 tarihli vakıf satışı emeklililk fonu olabillirmi malum vakıfın elinde o kadar hisse bulunmamakta
    bende emekli fonu olması ihtimalini güçlü tutuyorum .... Bu harika bilançoda ve bu F/K oranlarında bir tek öyle kötü yönetilen emekli fonları satış yapabilir..... Cuma günü takaslarda bunu göreceğiz.... Onlar değilse , bıyıklı yabancı olma ihtimali yüksek , yani malum baskı ile hala tutmaya çalışan SPEK ve yapıcı bozuntuları olma ihtimalide var....

Şu bilançoyu başka bir şirket açıklasa günü %20 ile bitirirdi..... ama yine vurguluyorum AKBABA lar , bizdeki hisselerin hayalini kuruyorlar.... Şu anda bu performansla devam etmesi halinde 2018 sonu 2.3 tl hisse başına kar düşen bir şirkette , son çeyrekte finansal borçlarını 120 milyon azaltmış , üstüne 100 milyon euro luk yatırımı bitmiş ve ilave yatırıma devam eden VESBE , enflasyon ve kur farklarını koyduğumuzda 2019 yılında 2.8 tl hisse başı kar potansiyelini barındırıyor !!!!

Ey kendini akıllı sanan zavallı SPEK , borsada beklenti satın alınır , 2019 da potansiyel hisse başı 2.8 tl kar edebilecek bu şirket , 2018 i olası hisse başı 2.3 tl ile kapatıp , mayıs 2019 da olası brut 1.60 , nette 1.35 tl temettü dağıtma potansiyeli varken.... bu fiyatlardan sana senetlerimizi vereceğimizi sanıyorsan aldanıyorsun.... şu anki fiyattan ben 2019 mayıs temettümü 1.60 tl çıkarınca fiyatın hala dünkü kapanışla 10 tl de olduğunu göruyorum ... 2019 da potansiyel 2.8 kar beklentisiyle 2019 F/K sının 3.6 gibi komik bir rakam olduğunu analiz ediyorum ..... Yıllarca VESBE yi en ucuz iskontolu kelepir F/K sı 6 larda olmuştur...... yani bunun olması içinde 209 mayıs sonrası 16- 17 tl olması gerekli....... yani 2019 yılı Ağustos ayına kadar %50-60 getiri potansiyelinde olan senedi , buradan satmamızımı bekliyorsun ? o zaman bize daha iyisini göster , bre akıllı !!!!!!!

--------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

2. Evet arkadaşlar , şu ana kadar gelen takas verilerine göre 180 bin adet Emeklilik fonu satışı olmuş , o bilanço hareketinde, aynen beklediğimiz gibi... Toplam fark alanlar 378.000 adet gözüküyor. henüz o yazılmadı ama büyük ihtimalle yabancı alışları olabilir...

Yani senedimiz oldukça güzel olgunlaşmaya , rüzgar lehimize esmeye başladı , inanıyorum güzel günler yaklaşıyor..... Heleki piyasa 94.500 altını kırabileceği ve 84000 lere doğru düşebilme ihtimali olduğu bu günlerde , rahat ve huzurla bekleyebileceğimiz güvenli limanımız , şayet birileri fiyatı aşağı çekmeye kalktığı takdirde , boşaltmış olduğum diğer senetlerin yerine FULL VESBE yükleyebileceğim bir durum oluşur.... Onlarda farkındadır..... yani geri gelebileceklerini sanmıyorum . pozisyon almak için geri geldiklerinde , ben bile kaptırdığım 30-40 bin lotu yerine koyarım..... hemde 30-40 kuruş üstlerden bile olsa.....

--------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

3. Emekli fonları satışlarını , yapıcılar karşılamış anlaşılan.... şu andada gap dolduruluyor , sonrasında bakalım yapıcılar ne yapacak ?

4. takip ve bilgilendirme için teşekkürler ustad

5. bugün de tokadı yedik. herzamam ki gibi .
    suçumuz ne peki 😞

6.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    bugün de tokadı yedik. herzamam ki gibi .
    suçumuz ne peki
    Böyle bi çakallık yapacaklarını tahmin ettiğim için pozisyonumun yarısını 11.80-12.07 arası boşaltmıştım.tamamını 14-16 ya gidebilme ihtimaline karşı boşaltmaya cesaret edemedim tabiki.10.50 den beri geri almaya başladım.gap kapamak isterlerse gapa kadar daha da abartırlarsa 10 tl ye kadar almaya devam ederim. Satışların %71 i ihracat, devasa doviz borcu olmayan bir şirkete ortağız. Özellikle haziranda tamamlanan ilave yatırımın meyvesini 3. Çeyrekde göreceğimizi düşünüyorum. Beklemeye devam...

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

7.  Alıntı Originally Posted by Basicas Yazıyı Oku
    Böyle bi çakallık yapacaklarını tahmin ettiğim için pozisyonumun yarısını 11.80-12.07 arası boşaltmıştım.tamamını 14-16 ya gidebilme ihtimaline karşı boşaltmaya cesaret edemedim tabiki.10.50 den beri geri almaya başladım.gap kapamak isterlerse gapa kadar daha da abartırlarsa 10 tl ye kadar almaya devam ederim. Satışların %71 i ihracat, devasa doviz borcu olmayan bir şirkete ortağız. Özellikle haziranda tamamlanan ilave yatırımın meyvesini 3. Çeyrekde göreceğimizi düşünüyorum. Beklemeye devam...

Haziran da tamamlanan yatırım nedir?

8.  Alıntı Originally Posted by Basicas Yazıyı Oku

1 Temmuzda bende 15000 adet 11.80 civarından satmıştım, aynı şekilde yine baskı yapacabileceklerini düşünerek... dün 5000 tanesini 11.00 ortalamayla(tradeler sonucu) geri almıştım ... Bugünde baktım gapi kapatıcak gibi , 11.45 ortalama ile 16000 adet satmıştım..... Kapanış seansında baktım biri 30.000 adet satış yollamış 11.16 şeklinde...... son saniyelere kadar bekledim. Alıcılar 11.22 ye kadar çıkmıştı ..... Son saniyede 11.26 ya 20.000 adet alış yollayarak , gelen satışları karşılayıp almak istesemde sadece 12000 adet civarı geldi.... Nette bugün 4000 adet mal kaptırmış görünüyorum ama ortalamam 11.80 civarı oldu .... Seans sonu 30.000 lot civarı satışı bu derece aşağılara yollayan kim , merak ediyorum , acaba yine emekli fonları çıkacakmı bu son saniye satışında????

Benimde elim açık , bu gap kapatma ve pozisyon almak için geri çektiği her fiyat bizim içinde alım fırsatı olacaktır.... Yani şu an tek kaygım USA - Türkiye arasındaki uyumsuzluklar..... Yani bunun neticesinde saçma sonuçlar ve USA baskısı ile Türkiye ye Avrupa dan falan ambargo uygulaması gibi yaptırımların gelmesi gibi hiç hesaba katmadığımız bir durumun çıkabilir olması. Tabiki bugün için çok ama çok düşük bir olasılık.... ama ne yalan söylüyeyim, böyle Trump gibi delilerin başa geçtiği bir dünyada herşey mümkün olabilir.... Dileyelimki böyle birşey asla olmasın....

Böyle uçuk bir senaryo , yada dünyada savaş riski olmadıkça , VESBE son bilançolarla iştahımı kabartmaya devam ediyor.. Şu anda 2018 sonu 2.30 ve üstü hisse başı kar potansiyeli taşıyor.... yeni yatırımların 2. yarı yılda faaliyette olması , EUR TL inin 5.88 tl seviyelerinde olduğu bu günlerde , kaldıki TL deki değer kaybı devam edecek gibi duruyor.... Yani 1-2 aya EUR TL 6.5 ve üstü olursa şaşırmam..... teknik olarak TL nin değer kaybı devam edecek gibi.... Böyle bir ortamda 2018 sonunu 2.30-2.50 tl hisse başı karla kapatması şaşırtıcı olmaz.....

Bu durumda VESBE en az 14-16 tl olmayı sonuna kadar hak ediyor.... bu da en kelepir fiyatlanmış hali.... Yani geri gelişler , pek çok yatırımcı için alım fırsatı olacaktır.... 2019 mayıs ayında potansiyel temettü brut 1.60 tl ve üzeri olma ihtimalini barındırıyor... Bakalım daha ne kadar baskıyla mal almaya çalışacaklar, almaya çalışırkende mallarını kaptırcaklar , hep birlikte göreceğiz....

1 Şubat 2018 den beri Emeklilik fonlarından 945 000 adet mal çözüldü ...Ayrıca dağınık kurumlardan pek çok pozisyon satışları göze çarpıyor.....ve alıcılar 925 bin adet DEniz yatırım yani VESTL .... 974 bin adet BIYIKLI YABANCI !!!!! , 356 bin adet HSBC , 300 bin Yatırım Finansman , 285 bin adet TEB ....... Tahminimce 1.5 sene önce 14 tl lerden verip de VESBE yi çökerten ve 1.5 yıldır sürünmesine yol açanlar , pozisyonların çoğunluğunu geri almayı kısmen başardılar.... Alamadıkları kısımlar bizlerin taşıdığı pozisyonlar.... Buralardan alamayacaklarını o kuş beyinlerine kazımaları gerekir !!!!!

--------------------------------------------
    Yatırım tavsiyesi değildir.....

Sayfa 246/881 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •