Sayfa 248/503 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon
Arama sonucu : 4023 madde; 1,977 - 1,984 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1. Son çeyrekte kurdaki ani yükseliş nedeniyle DMO satışlarında kâr marjının düşme ihtimalini defalarca yazdık burada. Tek bir çeyrekte 120 milyon Tl hasılat yapan şirkete yattı demek çalışanlarına, emekçilerine hatta ve hatta halk sağlığı babından halkın bizatihi kendisine hakarettir. Kimse kusura bakmasın.

Anladığım kadarıyla tahtayı aşağı çekmek isteyen bir gürûh var. Bunlar uzun zaman önce buradaki zavallılara mallarını taşıtıp, başka tahtalarda parayı vuran şimdi de en diplerden aynı malları yerine koymaya çalışan ekip.

Kabak gibi ortadasınız...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. Hissedar yarın ve bu hafta fiyatlama nasıl olur.

3. A1 Capital hesabına 1 Şubat'ta girip 3 Şubat'ta (piyasaya satılmadan geri çekildi bu mallar) çıkan mallardan sonra 4 Mart tarihinde de tekrar 4 milyon 907 bin lot geldi bildiğiniz gibi.

Bu hissedeki çeteyi merak edenler 1 Şubat 3 Şubat arasında kimler ne mesaj yazmış baksınlar, her şeyi görecekler. Şimdi aynı ekip 4 Mart'ta A1 Capital hesabına giren mallar hakkında konuşuyor. Tek 1 lot bile satış olmamasına rağmen sırf bu ALGI ile hisseyi 21 Tl seviyelerinden 16 Tl seviyelerine indirdiler.

Kendisini herkesten akıllı sanan bu şapşallar topluluğunun bilançoyu nasıl yorumladığına da özellikle bakın.

4.  Alıntı Originally Posted by ŞAHONUN PUNGARI Yazıyı Oku
    Hissedar yarın ve bu hafta fiyatlama nasıl olur.
    Alım için takipte olacağım Şahocuğum. Şimdilik 3 bin lotum var.

5.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku

A1 Capital hesabına 1 Şubat'ta girip 3 Şubat'ta (piyasaya satılmadan geri çekildi bu mallar) çıkan mallardan sonra 4 Mart tarihinde de tekrar 4 milyon 907 bin lot geldi bildiğiniz gibi.

Bu hissedeki çeteyi merak edenler 1 Şubat 3 Şubat arasında kimler ne mesaj yazmış baksınlar, her şeyi görecekler. Şimdi aynı ekip 4 Mart'ta A1 Capital hesabına giren mallar hakkında konuşuyor. Tek 1 lot bile satış olmamasına rağmen sırf bu ALGI ile hisseyi 21 Tl seviyelerinden 16 Tl seviyelerine indirdiler.

Kendisini herkesten akıllı sanan bu şapşallar topluluğunun bilançoyu nasıl yorumladığına da özellikle bakın.
    Kim abi onlar. Vallahi ben fark edemedim ?

6. Anlaşılan birçok kişi satıp gitmiş. Ben ve bir kaç kişi kalmış. Yoksa aylardır beklenen bilanco açıklanmış. Kimsenin yazdığı yok.

7. 10 Mayıs : 3 aylık bilanço
    19 Ağustos : 6 aylık bilanço

Hele bi 25 olsun hisse bu bilançoyu baz alıp, sonra önümüzde ki üç aylık ve 6 aylık bilançoyu değerlendiririz

Sonsuza dek A1 kapital'in arzı engellenemeyecegine göre, tekmeyi bekleyen çorbayı içer, diyoruz

A1 life cephesinde ilginç durumlar oluyor... A1 life 18 ülkeye ihracat yapıyor, mümkün mü bu kür seviyedinde ihracattan kar yamamasi hemde pandemi zirvede iken yılın son çeyreğinde. A1 life ürünleri tut ki ABD ye gitti. Siemens ile ABD 2922 de anlaştı. Yani iyke bir ihtimal yok, yılın son çeyreğinde ki ABD mallarinin iadesi v.s...

Reeskont işleminin amacı; senede bağlı alacak ve borçların gelecekteki vadeleri ile bilanço günü arasındaki zaman farkının senedin değerine olan etkisinin ölçülmesi, bir başka deyişle alacak ve borcun vade tarihindeki tutarının değerleme gününe indirgemesidir. Demiş maliye

Ve vergi avantajı sağlıyor imiş

Biz sanırım alacağımızı USD kur ile ve faiz ile orantılayıp, devletten olan alacağımızı reskont gideri kalemi altında kayıp gösterdik bilançoda ,, alacagimiz para enflasyon ve kur karşısında 83 milyon lira değerini yitirdi deyip. Bu da vergi de avantaj sağlıyor gibi anladım.

Konu hakkında bunu öğrendim.. doğru mu?
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

8. Yani para buhar olmamış. Reskont gösterilen miktarın vergisi ödenmeyecek . O para çöpe gitmedi. İade mal da değil. Değer düşüklüğü olarak yazılan 83 milyon lira olarak algılayıp. Nereden baksan 12 milyon lira az vergi çıktı bu formül ile.

Eğer yanlış anlamadı isem

Çünkü ortada 235 milyon kiralık artı bir değer var. Lakin sadece 115 milyon lirasınınin vergisini ödeyeceğiz bu formülasyon ile. Kanaatim bu.
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

Sayfa 248/503 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •