Sayfa 249/1049 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Üssel ortlamanın üzerine atmışım gibi çek pampa BTC
    Aynı çoşkuyu Bear Flag çalışırsa göricekmiyiz ?

2. 12.900 üzeri saatlik ( gunluk ) kapanışlar gerekli ,

3. BTC saatlik....

https://invst.ly/6e9hm

12.333 üzeri olumlu...

YTD...

4.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Komodocu ve Ox Zrx ci olarak çalı arkasindayım..öpülmüş avcı taklidi yapıyorum...))))
    Sayın Krokodil, daha fazla derdinizin olmasını isterseniz Asch ve Achain'i de araştırın. Ben uzun süredir alım yapmıyordum ama dayanamayıp biraz daha evladiyelik Achain aldım.

5.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Sayın Krokodil, daha fazla derdinizin olmasını isterseniz Asch ve Achain'i de araştırın. Ben uzun süredir alım yapmıyordum ama dayanamayıp biraz daha evladiyelik Achain aldım.
    ilginize teşekkür ediyorum..ama ben komodo ejderi ve ox zrx in başını bekliyeyim..komodo daha çok emme....nede olsa uyuyan dev demişsiniz...)9

6. arabamın arkasına enfaktürs yazdıracam sözüm söz...)

7. Selamlar,

Elinde Verge coin(XVG) olanlar için önemli bir konu var. "1,824,150" nolu bloktan itibaren hardfork yapacaklarmış.

("Hardfork sonrası 6 günü içinde yeni altyapıya geçin" gibi bir ifade var ama zorunlu bir tarih aralığı mıdır, altı gün içinde geçmezsek "geçmiş olsun" gibi bir durum mudur bilemedim)

"
    To make sure that all stealth transactions will run smoothly, Verge will hard fork at block 1,824,150. Here are some of the questions answered that we know people would have with the #hardfork: https://github.com/vergecurrency/VER...tag/4.0stealth … #Verge #xvg #VergeFam
    "

Fork sonrası ekstra coin elde etme ya da mevcut coin'lerde azalma gibi bir durum yok. Dediklierine göre sadece kendi blok zincir altyapısını değiştiriyorlar.

Bu noktada herkesin sorduğu ve elimde XVG olduğundan benim de merak ettiğim sorular var;

- Borsalardaki hesaplarımızda (binance, bittrex gibi) XVG tutuyorsak onlara ne olacak?
    Herhangi birşey yapmanıza gerek yok diyorlar, borsa tarafı halledecek. Yine alım satım ve başka cüzdanlara aktarım problemsiz yapılacak. Bireysel olarak birşey yapmaya gerek yok.

- Kendi cüzdanlarımızda tutuyorsak(Verge Windows Wallet ya da Verge Electrum Wallet gibi) ne yapmamız lazım?
    Bu noktada Verge'leri kendi bilgisayarındaki cüzdanlarda tutanlar için sanırım Verge cüzdanın son versiyonu olan "Verge Stealth" indirip kurulmalı ki yeni blok zincirini görebilsin.

Mevcut cüzdanın önce yedeğini alıyoruz sanırım, "wallet.dat" dosyası olarak. Sonra yeni versiyon Stealth cüzdanı kuruyoruz. Yedeklediğimiz wallet.dat dosyasını yeni cüzdanın altına kopyalıyoruz.

Bu işlemden sonra programı çalıştırdığımızda yeni blok zinciri üzerinden cüzdanımız aktif hale geçiyor.
    İçindeki coin'ler de aynı şekilde herhangi bir kayıp olmadan devam ediyor hayatına.

Bu maddeden benim anladığım bu, yani yeni blok zincirini destekleyen en son cüzdan versiyonunu indirip kurmak ve eski versiyonu kullanarak yedeklediğimiz wallet.dat dosyasını yeni versiyona göstermek. Sonrası otomatik olacak ve cüzdandaki coin'lerde hiçbir kayıp olmadan normal hayatımıza devam edeceğiz sanırım.

- Kağıt cüzdanımızda tutuyorsak ne olacak?
    Birinci maddedeki gibi hiçbirşey yapmanıza gerek yok demişler.

- Bu harfork'un kime ne faydası var?
    Altyapılarını iyileştiriyorlar diyebiliriz. Onun haricinde sade vatandaşa etkisi yok sanırım

Konuyu özellike bilirkişiler "Sn. Secbul" ve "Sn. Enfarktus" yorumlarsa sevinirim.

Benim kişisel Windows cüzdanımda duruyor Verge coin'ler. İlk defa bu fork olayına denk geldim. O nedenle özellikle ikinci madde benim için önemli
    Son düzenleme : mustaine; 21-01-2018 saat: 11:53.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
    Hard fork olur olmaz ilk önce NODE lar bozulur. Çünkü bu nodelar eski zincirden devam ederler.
    Bu ilk hemen kendini EXC sitelerinde gösterir Çünkü onlarda birer node dur.

Wallet update edenler yeni zinciri kullanmaya başlar. EXC sitesi kendi update etmez ise maintenance moda a girmek zorunda kalır çünkü herkes benim verge nerede birader der çünkü yeni wallet kullanmaktadırlar. EXCh sitesi acele etmelidir.

En iyi geçiş...
    1-EXCH sitesini banka gibi kullananlar şundan faydalanır. Alım satıma devam eder ama site içinde kalır ...Çifte bölünen coinlerde genelde EXC siteleri vermezler. Buna azıcık aşım kaygısız başım durumu denir. Siteden çıkmaz maintenance modu izlemelidir. Maintenance modadan site çıkamaz ise VERGE hep orada kalır. (Örnek YOBIT sitesi)
    2-Kendi PC sinde wallet vardır VErge buradadır. Önce private keyi bir yere mesela bir text dosyasına not eder.

Yeni wallet gelince BLOCK geçişi bitince bunu başka bir yere kurar. Mesela 2. bir Pc ye. 1.PC den yeni 2.pc ye önce minicik verge yollar. Baktı gidiyor peyderpey hepsini yollar. Private key bir yerde tutmak bence hep iyidir..(riskli de olsa)

Geçiş bitince 2 pc dende private key alınır..1.pcde artık private key gereksiz hale gelir. Coin 0 a düşmüştür çünkü.

Eski wallet üstüne yeniyi kurmak bana biraz riskli geliyor. ÜStte anlattığım daha garanti.

-------------------------

Neden FORK yapılır. ?
    Sisteme ciddi update gerekir. Yeni zincir gerekir bunu da eski zincire bağlamak gerekirki millet zarar görmesin. Eski wallet bu zinciri okuyamaz.

Paper wallet olanlar da bişi olmaz. Papersın sen paper kal..Zaten paperı bozdurmak isteyince en yeni walletı kuracan.
    --------------
    Esasen sıkıntısız süreçtir. Sadece EXC sitesini dürtmek gerekir..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 249/1049 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •