Sayfa 25/925 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 193 - 200 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by Camoka Yazıyı Oku
    Gübre sektörünü etkileyen kanun değişmedikçe....... İbaresi amonyum nitrat yasağı sanırım ?
    Ülkemizde gübre sektörünün 1/3 pazarı yasak nedeniyle ciro ve kar kaybı devam ediyor şeklinde...
    Gerçi bu sene kontrollu satış ve ekime izin veriliyor ama ne kadar gerçekçi...
    Konunun hakimi arkadaslar yanıtlayabilir mi ? Hissenin bu seviyelerde olması hammadde fiyatlarının düsüklügü, enerji ve ithal girdi maliyetlerinin tavan yapması mı daha etken ? Yoksa Ahmet Mergenin bahsettiği mi ?
    Sn camoka hoşgeldiniz gübrenin satış da sorun yok adamlar sıfır karla satıyor iki buçuk milyar ciro 9 aylık siz hesablayın....

2.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    her hafta özellikle üre fiyatlarını paylaşıyorum....son 3 haftadır 270 dolarlardan 230 dolara kadar düştü...iran fabrikasında işlerin düzelmesi lazım yoksa gübretaş bir hiç..
    Ortak üre fiyatlarına değilde amonyak fiyatına bakmak lazım galiba. Karayamada söyledi bunu. Razi üretiminin neredeyse yarısı Amonyak.

ÜRÜN (Razi & Arya) 2017/9 2016/9
    Amonyak 469.680 368.152
    Üre 250.070 241.249
    Kükürt 190.957 144.886
    DAP 39.832 37.248
    Fosforik Asit 29.916 26.201
    Sülfürik Asit 16.290 17.595
    Ara Toplam 996.745 835.331

3.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Ortak üre fiyatlarına değilde amonyak fiyatına bakmak lazım galiba. Karayamada söyledi bunu. Razi üretiminin neredeyse yarısı Amonyak.

ÜRÜN (Razi & Arya) 2017/9 2016/9
    Amonyak 469.680 368.152
    Üre 250.070 241.249
    Kükürt 190.957 144.886
    DAP 39.832 37.248
    Fosforik Asit 29.916 26.201
    Sülfürik Asit 16.290 17.595
    Ara Toplam 996.745 835.331
    amonyak üre aynı ortak..üre gübresi hammaddesi amonyak zaten..

4.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Sn.Oscar77 Türk halkı olarak duygularımız hep mantığımızın önünde oluyor nedense.
    küçük yatırımcı olarak bizi yok saymaları beni en çok kızdıran olaydı.
    Bu kadar tepkiye neden kulak verilmez fetöyemi hizmet ediyorlar vs diyerek teori ürettik. somut bir kanıt varmı yokmu bilemiyoruz.
    Olumsuz düşüncemin değişmesindeki neden artık bu tepkiye karşı bir çözüm üretme çabası içinde olmaları ihtimali.
    Dediğim gibi zaten zararda bekliyoruz sat-al yaparak lot arttırma çabasındaydım.
    İcraat beklediğim için bardağın dolu tarafına bakıp sattıklarımı geri aldım.
    Hakkımızda hayırlısı artık.
    ben şunun cevabını duymak istiyorum....10 yıl önce 1 milyar dolar değer biçilen altın madeni ruhsatı kozaaya verildi....sonuç gübretaş bu iş ten maddi olarak ne kazandı....benim bildiğim sıfır....o zaman neden verildi...

Alıntı Originally Posted by yusuf7666 Yazıyı Oku
    Sn camoka hoşgeldiniz gübrenin satış da sorun yok adamlar sıfır karla satıyor iki buçuk milyar ciro 9 aylık siz hesablayın....
    Teşekkürler, gübre satışında sorun yok hemfikiriz ancak firmamız üç yıldır aynı cirolarla faaliyet gösteriyor, sonuç maliyetler aynı değil ve yıl yıl eriyen favök ve borçlanma...

Soruma yanıt değil malesef...

6.  Alıntı Originally Posted by Camoka Yazıyı Oku
    Teşekkürler, gübre satışında sorun yok hemfikiriz ancak firmamız üç yıldır aynı cirolarla faaliyet gösteriyor, sonuç maliyetler aynı değil ve yıl yıl eriyen favök ve borçlanma...

Soruma yanıt değil malesef...
    hocam gübre fiyatları 3 yıldır azalıyor....gübre üretimi artıyor....dolayısıyla ciro aynı....kar marjı eriyen ama bunu gübre üretimini artırarak kapasite artırarak el ele baş başa devam ediyorlar...gübre üretimi artışta ama kar marjı daha çok gübre fiyatlarından kaynaklı artmıyor hammadde ithal...hammadde döviz ile alınıyor sürekli artıyor ama satış tl....biz niye diyoruz kur zararını hammadde kaynağında yatırım yaparak ancak kurtarabilirler yada en az % 30-40 gübreye zam yaparak...zam yapmıyorlar çiftçiyi koruyorlar kendilerince ama bindikleri dalı kesiyorlar umarım biri farkeder...sorunun en net cevabı % 26 kar marjı ile çalışan razinin zarar ediyor olması...onunda sebebi gübre global fiyatları.% 77 ihracat yapıyor..

7.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    hocam gübre fiyatları 3 yıldır azalıyor....gübre üretimi artıyor....dolayısıyla ciro aynı....kar marjı eriyen ama bunu gübre üretimini artırarak kapasite artırarak el ele baş başa devam ediyorlar...gübre üretimi artışta ama kar marjı daha çok gübre fiyatlarından kaynaklı artmıyor hammadde ithal...hammadde döviz ile alınıyor sürekli artıyor ama satış tl....biz niye diyoruz kur zararını hammadde kaynağında yatırım yaparak ancak kurtarabilirler yada en az % 30-40 gübreye zam yaparak...zam yapmıyorlar çiftçiyi koruyorlar kendilerince ama bindikleri dalı kesiyorlar umarım biri farkeder...
    Gubre belini 10 yildan once dogrultamaz. Bu inadini anlamis degilim eski ortak. 5.50 ler bile artik uzak hedefler olarak kaldi

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by XTrader Yazıyı Oku
    Gubre belini 10 yildan once dogrultamaz. Bu inadini anlamis degilim eski ortak. 5.50 ler bile artik uzak hedefler olarak kaldi

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ortak ayrılamıyorum duygusal bir evlilik var)

Sayfa 25/925 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •