Sayfa 25/41 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Arama sonucu : 327 madde; 193 - 200 arası.

Konu: MATESİS + ~dogru zamanda - dogru yerde olmak ~

1.  Alıntı Originally Posted by VOLBOR Yazıyı Oku
    YOK
    bence beni yanlış anladınız
    listeye bakarak ektra ucuzları kıyaslayarak bulabilirdik
    2 tane bilanço geçti ne de olsa

neyse sizin bileceğiniz iş

şu an da bence doğru strateji

'' UCUZDUR VARDIR BİR İLLETİ . PAHALIDIR VARDIR BİR HİKMETİ ''

diyerek
    az düşen yada hiç düşmeyen hisseleri bularak
    bunların nedenlerine göre bakılarak yatırım yapıldığın da
    daha hızlı bir kazanç sağlanabilir
    sizin dusunceleriniz bizler icin degerli gozunuze carpan ve dikkatinizi cekenler varsa paylasirsaniz sevinirim...

soda : malumunuz arti doviz pozisyonu ve kur artisinin isine gelmesi

egeen :dusmesine bi anlam.veremiyorum arti doviz pozisyonu ve ihracaat agirlik olmali saglam tepki verebileceklerden bence

knfrt ek sikinti gormiyorum suan primli gorunsede 2. ceyrek beklentim 10-12 mn kar o zaman ucuz kalacak ve ozellikle 2.-3. ceyrekde kar patlamasi olabilir.

odas:temmuzda devreye girecek yatirim ile uretim 4 katina cikacak yaydan firlayan ok gibi kisa vade de cok guzel getiri elde edebiliriz ...

eczyt: intem de ecyap pay satisi daha once bahsetmistim sira eczyt da ecyap pay satisi ve hatta insallah eczyt holding pay satisi... holding bunu neden yapmak ister bence kartal arazisi holding e ait oldugu icin eczyt ve hatta ecilc e burdan ekmek ciksin istemeyecek hepsi bana diyecek

petkim :star devreye girmesiyle seneye 3 milyar kar beklentisi olusacak cok ucuz kaldi bazen oyle oluyor thy 4.5-20 hareketine benzetiyorum ... 2015 de hatrlarsaniz sebepsiz yere tupras 55 tl kadar dusmus ardindan 150 gitmis ve 10-12 tl ortalama temettu verimi ise ilerde 3-5 yila 4-5 tl temettu vermesi bence icten bile degil.

aksa : yatirim surecinde uretimini yaklasik 4 katina cikaracak biraz daha uzun vade fiyatlanmasi mumkun lakin su haliyle bile ucuz ...

kordsa :sadece abd 2 sirket satin alimini geciktirmesi olumsuz algiya neden oldu .aksi halde bi sikinti gormuyorum sadece endeks e ayak uydurmak istedi...

at izi it izine karisti...

daha yazacak cok sey varda ...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
    hayırlı bayramlar dostum..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    hayırlı bayramlar dostum..
    eyvallah baskan hayirli bayramlar
    ayni zamanda babalar gunun kutlu olsun
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. https://resmim.net/f/Z04ZN1.png

https://resmim.net/f/oFiBwt.png

endeks calismam

pu bozulmadan tepki gelirse 97.900 duz olsun 98 bin gecilirse 106.500 lere tepkii izleyebiliriz
    secim bitmesi ve devaminda ohal kalkmasi buna etki edebilir kanimca

aksi halde 22.350 -19 bin genis bir band da dip olusumu izleyebiliriz ...

bu aradaki dalgalanmalari lehinize cevirmeye bakin ...

ytd

demisaş ı inceledim 3 aylıklarda bence en güzel bilanço ebitta değeri 10 ile çarparsak 520 trl piyasa koşullarında 5 ile çarparsanız bile 220 trl piyasa değeri çıkıyor ki oda 6,20 fiyatlara gelir açıkladığı yüzde 50 bedelli sermaye artırımı var bunuda yeni katmadeğeri yüksek ürün yatırımları için açıkladı karlılıktaki aşırı artış benim çok dikkatimi çekti

6.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    https://resmim.net/f/Z04ZN1.png

endeks calismam

pu bozulmadan tepki gelirse 97.900 duz olsun 98 bin gecilirse 106.500 lere tepkii izleyebiliriz

ytd
    96300 üzerinde kalmadan balon bile şişiremez..

7.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    https://resmim.net/f/Z04ZN1.png

endeks calismam

ytd
    KOZAL PETKM ASELSN hakkındaki görüşünüz nedir...sadece birini almak istiyorum en mantıklı olan hangisi acaba

8.  Alıntı Originally Posted by lover128 Yazıyı Oku
    KOZAL PETKM ASELSN hakkındaki görüşünüz nedir...sadece birini almak istiyorum en mantıklı olan hangisi acaba
    hic bi zaman yumurtalari ayni spete koymayin nacizane fikrim

kozal suan ki duruma gore bakinca 33-35 bandindan sert tepki gelebilir

sahsen ozellikle bu 2018 1. ceyrek cok onemsiyorum bakalim yine ceza yonetim gideri vesare ici mi bosalacak yoksa seffaf yonetim mi izlenecek kaldiki secim sonrasi kayyumlarda degisiklik olabilir ... tabi muhalifler meclis cogunlugunu alirsa bu hisseyi daha seffaf hale getirecegi kanatindeyim ... bi yandan da sayin bahcelinin meclis cogunlugunu alamazsak erken secime gidilir soylemi ne kadar gercekci izlemek lazim

secim sonucucok onemli tabiki 1. oncelik favorim petkim star devreyee girecek olmasi ve belki ilerleyen zamanlarda star halka arzi bile gundeme gelebilir u.v number one petkim

aselsn 500 gunluge dokundu olumlu olumsuz taraflari var olumlu olan aselsn halka arz ile degerini herkes ogrenmis oldu .
    olumsuz tarafi hisse daha bi hantal hale geldi arzda buyuk cogunluk ky aldi ... yalniz aselsn guzel gelismeler de guzel yerlere getirebilir ...

1 petkim
    2( 1.ceyrek kar guzel gelirse kozal )
    3 aselsn

zaten hepsini tek hisseye yatirmak bence mantikli degil 2 en fazla 3 hisse

bana kalsa benim favorim 3 hisse
    petkim odas knfrt

Sayfa 25/41 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •