Sayfa 25/171 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1364 madde; 193 - 200 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by diyojen57 Yazıyı Oku
    Sn gündem lütfen paylaşım yapmayın bugünlerde. Yoksa kötü niyetli olduğun düşünülmesi muhtemeldir. Sizden etkilenenleri ciddi zarara uğratırsınız ki kul hakkından şikayet eden kişisiniz. Onun için yazmayın derim
    Sayın diyojen57 benim yazmamam her koşulda sirkete guvenenleri kurtaracsksa daha yazmam. Söz. Burada en dürüst benim olduğumu düşünüyorum

2. Biz de inanıyoruz bir süre ara ver lütfen teşekkürler.

QUOTE=gundem;6447772]Sayın diyojen57 benim yazmamam her koşulda sirkete guvenenleri kurtaracsksa daha yazmam. Söz. Burada en dürüst benim olduğumu düşünüyorum[/QUOTE]

3.  Alıntı Originally Posted by aysha Yazıyı Oku
    TL deki öngörülen devaulasyonun sonuna geliyoruz...bundan sonraki adım tl de enflasyon üstü faiz.....yani millet ittfakının yapacaklarını şimdi cumhur yapıyor.....cumhur 2 senedir vede seçimden önce söylediği herşeyin tersini ekonomide yapıyor....çünkü ekonomi evrensel bir bilimdir....bana göre sana göre olmaz.....ve de paranın bir namusu vardır....oda faiz dir......türkiye yaniış ekonomik politika yüzünden 2 sene kaybetti....usd lerini düşük değerlemeden birilerine peşkeş çekti.....hani faiz 8.5 ...faiz sebep enf. sonuçtu.....şimdi ekonomi bilimi konuşuyor.....MŞ usd yi nerden bulacak.....ben söyleyeyim.....londradan.......millet gibi....cumhur da....oraya gidecek....gerçek yalanlar.....bitti.......yeni tcmb yi kutluyorum.....yabancının anladığı dili bilen biri geldi.....sayın MŞ ye saygım ve güvenim vardır.........artık arjantin olamayacağız....sn naci ağbal dönemine geri dönüyoruz....hepinize saygılar....
    Sevgili aysha,

Serbest piyasada develuasyon diye niteleme yanlış olur. . . . . . fiyat ayarlaması diyelim. . . . . .ama o ayarlamayıda zaten secim oncesi yapan yaptı sen televizyonda 19.70 olarak dolar kuru görurken kapalıcarsı zaten 23 lerde fiyatlıyordu doları. yani senin bu acıklaman bak ben/biz demiştim/tik havasında olmus.

Millet ittifakının yapacakları derken? millet ittifakından bir cacık olmaz ve onların yapacaklarıyla su an olan aynı sey değil.

1. millet ittifakı bizi imf direk batık ekonomi diye imf ye göturecekti.

2. Helal uyusturucu baronlarının parasına ulaştıracaktı.

ikiside birbirinden leş.

peki cumhur ittifakı ne yapıyor/cak?. . . . . . sen bir kere ya aradaki farkı bilmiyorsun yada kasıtlı işi karıstırıyorsun. sana göre enflasyon plus bir faiz getirecek. . . . . . eğer bu dediğin olursa yuzde 70 faiz olması lazım. . . . peki öylemi hayır. aslında bu işe bu sekildede gitmeyecekti ama son deprem sebebiyle kamu pandeminin yarasını saramadan 150 milyar civarında bir tokat yedi bunun hukumetin hataları yuzunden olmadığını hepimiz gibi sende biliyorsun. neyse gelelim konuya muhtemelen olacak sey hani sizin yalancılıkla suclaığınız tuik e göre yılbasından bu yana enflasyon yuzde 16 politika faizi ise 10 un altında .merkez bankası yönetimi bir alt ust politika faizi patikası belirleyerek naci ağbal dönemindeki gibi bir marj belirleyecek zaten aslında gayri resmi olarak calısan bu sistem resmileşmiş olacak bu tıpkı senin isminin aysha olduğunu benim bir kere daha sesli söylememden ibaret bir sey olacak. sanki ben söylemesem senin adın aysha değil sanki. reis bu işi buraya kadar olayları görmediği için değiil secimleri hesaba kattığı ve yazın turizm den gelecek dövizi ve yazın nisbeten baskı altında kalacak enflasyonu görduğu içinböyle bir planlamaya gitti. yani aslında böyle bir planlaya gerek yokken deprem ile bu planlama yapıldı. turkiye yapılan doğru politikalar sayesinde dunyada işsizlik dalgası ile boğusurken onca sığınmacıya rağmen işsizliğin artmadığı bir ulke oldu cok cok basarılı bir dönem gecirdi.. . . .
    evet aynen faiz sebep enflasyon sonuctur. bunu görmemek nasıl bir gözu kapalılıktır cözebilmiş değilim. bunu iki örnekle acıklayalım

1. En carpıcı olduğu için arjantin örneği vereyim. . . . . arjantin devamlı sekilde faizi artırır ama bir turlu enflasyon dusmez niye? sizin mantığınıza göre faiz artınca ulkeye para girip enflasyon dusmesi lazım. . . .ama öyle değil. niye? cunku bazılarının yaşı yetmez ben olayı acayım. ne zamanki arjantin falklan benim dedi ingiltere ile savasa girdi. . . . . hoppaaaa gecmiş olsun enflasyon la krizle vs vs ile tanısmıs oldu. . . .bu size bir sey hatırlatıyormu? muhtemelen hiç bir sey hatırlatmaz o zaman ben hatırlatayım. bizim kıbrısta emperyalistlere kafa tutmamızın arkasından ne olduysa bugune kadar nasıl cezalandırıldıysak aynısının baska versiyonunu arjantin yasıyor.

2. dunyada enflasyon patlamısken japonyada tık yok neden? cunku faiz yok seviyesinde.

yani olaylar bu kadar acık ve netken bunu görememem. . . yorumsuz

Parayı londran bulmak sartmı? tabi piyasanın kabesi orası ama sadece ordan değil arap sermayesi, turk coğrafyası sermayesi, rus sermayeside yapılacak ayarlamadan faydalanmak isteyecektir. sonucta paranın cinsi, dini dili olmaz. biz hiç bir zaman arjantin olmayız zira burada uretim genclik ve dinanizm var. arjantinde ne var? hiç bir kişiye özel önem vermem yok merkez bankasının basına kadın geliyormus yok maliyeye mş geliyormus bunlar kadınların makyaj yapmasından farksızdır. eğer arkada bakmaya değer bir sey yoksa ruj bir kadını kurtarmayacağı gibi turkiyeninde hikayesi olmasa kimse dönup bakmaz. ama adamlar seve seve bize ba ka cak lar. biz dunyanın en guzel kızıyız. . .
    saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

4. Ben düşüncelerimi yazdım ....sen de yazdın....belki senin göremediklerini yada görmek istemediklerini başkaları göriyordur....forum paydaşlarının 2018 den beri cumhur söylemlerinden bügüne kadar yaşananlarla ilgili bir görüşleri vardır.....herkes kendi kararını verir....unutma MŞ geldiyse para londra yani yahudi destekli gelecektir...İmf onların yarında dürüst kalır...MŞ nin orjini merill az gelişmiş ülkeler direktörü ....ayrıca millet i helal uyuşturucu baronlarının yanına koyman....bana komik geldi ...akp 20 yıldır iktidardayken.....paydaşlar seni beni okurlar..... kendilerine göre karar verirler ...herkes sokakta çarşıda pazarda bankalarda finans sisteminde ne olduğunu görüyor ve yaşıyor........MŞ uluslararası finansın temsicisidir....tıpkı rahmetli sn kemal derviş gibi....MŞ görevdeyse rte uluslararsı finansin ilkelerini kabul etmiştir.....Bunu yeni tcmb başkanının özgeçmişinden anlarsın.....durum ortada....boş konuşuyoruz.....

5. Global de borsanın en güzel kızıydı… Sonu köprü altında tecavüzle bitiyordu… İnşallah dünyanın en güzel kızının sonu ona benzemez…

6. https://www.hizliresim.com/p445fks

Gercekten de öyle. Hatta Ülkenin en güzel kızı hala..
    Resmin de bulduk.
    Buyrun

7. TÜRKİYE her zaman seçmeninin hak ettiği gibi yönetilmiştir......NOKTA......

8.  Alıntı Originally Posted by aysha Yazıyı Oku
    Ben düşüncelerimi yazdım ....sen de yazdın....belki senin göremediklerini yada görmek istemediklerini başkaları göriyordur....forum paydaşlarının 2018 den beri cumhur söylemlerinden bügüne kadar yaşananlarla ilgili bir görüşleri vardır.....herkes kendi kararını verir....unutma MŞ geldiyse para londra yani yahudi destekli gelecektir...İmf onların yarında dürüst kalır...MŞ nin orjini merill az gelişmiş ülkeler direktörü ....ayrıca millet i helal uyuşturucu baronlarının yanına koyman....bana komik geldi ...akp 20 yıldır iktidardayken.....paydaşlar seni beni okurlar..... kendilerine göre karar verirler ...herkes sokakta çarşıda pazarda bankalarda finans sisteminde ne olduğunu görüyor ve yaşıyor........MŞ uluslararası finansın temsicisidir....tıpkı rahmetli sn kemal derviş gibi....MŞ görevdeyse rte uluslararsı finansin ilkelerini kabul etmiştir.....Bunu yeni tcmb başkanının özgeçmişinden anlarsın.....durum ortada....boş konuşuyoruz.....
    Sevgili aysha,

Herkes aynı seyi görur, görulen sey değişmez.. . . . . . fark nerden baktığınla alakalıdır. atın arkasından bakarsan kuyruğunu önunden bakarsan yelesini görursun. sonucta ikimizde aynı ata bakıyoruz sen tercihinden dolayı arkadan bakıyorsun.. . . . . . .yahudi konusuna gelin ŞALOM aysha bana yahudileri anlatma. . . . . . .imf onların yanında durust kalmaz zira imf amerika desteklidir amerika ise coğunluğu yahudi ailelerin kontrolundeki merkez bankalarının kontrolundedir. sonuc . . . . imf eşittir kurumsal yahudi birliği. . . . . .

sonuc. . . . . .hayat benim taraftan bakınca baska senin taraftan başka. bu yuzden ben seni suclayamam ama sende beni hor görme amacım seni uzmek veya yanlışını bulmak değil. bunuda asla unutma ama tahtadaki gelişmelerden tutda global gelişmeler bile benim dediğim tarafta gelişiyorsa ata kuyruğundan bakan ben değil sensin ama sıkıntı yok. keşke imkan olsada (kesinlikle yok) senle başbaşa bir seyler yerken bunu tartıssaydık. ama o sansımız olmadığına göre birbirimize böyle bulaşacağız.
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

Sayfa 25/171 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •