Sayfa 252/265 İlkİlk ... 152202242250251252253254262 ... SonSon
Arama sonucu : 2120 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Bugün analistlerin net kar rakamı olarak biçtiği 750 milyon tl bile sadece 70-80 adet daire satılarak ulaşılabilir bir rakamdır .

Gerçekte 6,80 görmeden sert bir 15-25-35-50 tl rallisi 2- 3,5 sene sürecek bu süre zarfında yaşanacak ekgyo rallisi görmeyi de ummuyorum

Dibi görmelidir bu meret

Gyo sektörüne hiç de benzemeyen ticari bir mantıkla düzenlenen bir bilanço varlık değerleme sistemi borç alacak ve fk radyosu mevcut ,4 senede 10.000 -20.000 adet konut üretecek gücü olan bir firma aslında bu firma !
    Konur başına 8 milyon tl bile hesaplansa bunun da yarısını mal sahibi arsa sahibi benim mantığı ile sade bir hesaba varılsa ! varlıkların muazzam değerde olacağı anlaşılmaktadır .

Burdan 100 milyar tl Defter değerde bir Gyo ortaya çıkmıyor daha büyük bir potansiyel gelecek çıkıyor aslında bir dev bu !bu kelepir görünen hisse 1 milyar dolarcık değeri pek hak etmiyor da ! peki 28 milyar tl piyasa fiyatı nedir pd dd oranı GYO sektöründe 0,50 pd/dd çok normaldir haktır !!! bile dense bu şirket ucuz arkadaş pd dd 1 geçtiğinde bu hisse aynı Akbank gibi 28,76 tl geçecektir !

Güncel pd dd 3-4-5 olmasının gerçek potansiyel varlık yapısı arsa konut ve proje ortaklık yapısıyla uyumlu olduğunu düşünmüyorum !

Buralar dutluk bunu hepimiz biliyoruz 6,80-6,99 görmeden rahatlamaz endeks devre keserse oraları net de görecektir ! Ytd kolay gelsin iyi akşamlar

Uzun vadecilerin 50 centi 1 doları geçmesi gereken hissesinin adıdır EKGYO EEEEE KAAA GEEEE YEEEE OOOOO. OOO YEEE
    Bu kadar uzun hesaba hiç gerek yok. Şirket, geçen ay,Net Aktif Değerim 86milyar TL dir diye açıklama yaptı. Sermaye 3.8Milyar; hisse başı net aktif değeri 22,63TL eder. ( Ki bu hesapta bir çok varlıkın değeri güncel değil, güncel değerlere çekerseniz 2-3 katına bile gidebilir.) Eeee hisse niye 7 liradan işlem görüyor diyeceksiniz? 1-) Yıllardır, hisse her ralliye kalktığında görünmez bir el buna engel oluyor. İnanılmaz bir satış baskısı ile aşağı sürülüyor. 2-) Şirket yönetimi, ve tahtayı yapanlara güven yok. Zira geçen ay şirket öyle bir nane yedi ki hala insanın inanası gelmiyor: Fiyat 9.70 iken 7,50 den şirket portföyündeki 187milyon lot hisseyi 7,50 TL den İngiliz bir fon(!!!)a toplu sattı.... Alıcı hiç beklemeden piyasada bu hisseleri satarak tahtanın ve fiyatın belini kırdı. Şirket bunu niye yaptı? Masum mu ? Siz karar verin. 3-) Maalesef şirket yönetimi ve tahtanın hakimleri ''üzüm yemek yerine bağcıyı dövmeyi biliyorlar''..... Aslında ne halt ediyorlarsa bu haltları çok daha yüksek fiyatlarda iken de edebilirler. Fiyatı beşte birinde tutmanın onların dümenlerine de hiçbir faydası yok. bunu bir anlasalar.... Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. ÇIkarken Gıdım gıdım gıdım

Düşerken Roketle

3. Bakın Arkadaşlar

Borsa şu an %0,38 Düştü Ekgyo %1,38 düştü

dün Borsa %3 Çıktı EKGYO %2.58

Çıkarken Orantılı Çıkmaz Düşerken E az 1,e Üç Düşer

4. eczyt

Taş gibi çıkıyor

ekgyo Sürünüyor

5. Merhaba eski ortaklar nasilsiniz iyimisiniz aklıma geldiniz bir Merhaba diyeyim dedim size
    Bu bir yatirim tavsiyesi degildir

6. Yiyenim nerdesin burdamisin bir ses ver bakayım
    Bu bir yatirim tavsiyesi degildir

7. Özerine Ölü Toprağı Atılmış Hale Çıkamıyor Gömüldükçe Gömülüyor.

8. Son 12 yıl ( halka açıldığından beri) Bistin en büyük dümen dönen tahtası. 2 usd den halka aç 12 yıl sonra 0,20 usd. %90 düşmüş. Şirkete bakıyorsun her yıl kar etmiş. Fena da karlar değil. Bu sene beklenin 6 aylıkta 2,5 katı kar açıkladı. Hisse başı net aktif değer 25tl. Varlıkları gayrimenkul, enflasyon üzerinde değerleniyor. Hisse 6,50tl.... Bir çete çökmüş hisseye kıpırdatmıyor.... Toki, SPK, hükumet neler oluyor bir bakın be yavv. Devlet yatırımcıyı kazıklar mı?
    Al ya da sat tavsiyesi değildir.

Sayfa 252/265 İlkİlk ... 152202242250251252253254262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •