Onemli Gunler Banner
Sayfa 252/584 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352 ... SonSon
Arama sonucu : 4669 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Siz yazınca tekrar aklıma geldi Haydar Beyin fonları 02.01.2023-02.01.2024 arası MAC %30,70 serbest olanı MAS %10,80 getiri. Bazı fonlarda yönetici değişiklikleri sonrası fonun başarılı olamadığı yazıldı Marmara da böyle bir durumda yok ve 2 fonları var sadece.
    Mac fonunda yöneticiler sabit ama portföyündeki hisseler sıkıntılı. İş inada binmiş gibi. Pek değişim yapmıyorlar.
    Tekfen, gsdho,enka,ttkom,Ereğli gibi son dönemde düşük performans sergileyen hisselerden dolayı fon getirisi çok geride kaldı.

2.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Şimşek'in "daha gevşek para politikalarına evrileceğiz" lafı çok bilinçli söylenmiş bir laftı. Sonra dünya için konuştum dedi ama Bist'te hareket başlamıştı bile.
    aynen 25 ocağa 1 hafta kala balinalar ve yabancılar pozisyon almaya başlarsa 25 ocak kararını bekleyenler 8 binden almak zorunda kalabilir. şu anda aslında bistte en karamsar olması gereken günlerden geçiyoruz. 6 binler gelecekse bugünlerde gelmeliydi ama olmadı, uzun vade alacaklar için en uygun fiyata mal bu gibi görünüyor malesef.

6 binde sattığım malla ortada kalmış oldum böylece. hemen rpd'ye geçtim ama o da hisse yoğun fonların dörtte birini getirdi ancak. bistin geri döneceğinden emindim şimdi yanıldığımı kabullenme zamanı. enflasyon ve dolara yenildim.

bundan çıkardığım ders de artık portföyün %50'sini yerli ve yabancı borsada asla satmadan sabit tutmak. kalan yarısını da borsalarda yeni dipler beklemek üzere ya rık ya osd'ye park etmek daha karar vermedim.
    Son düzenleme : friendly_1980; 06-01-2024 saat: 19:10.

3.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Mac fonunda yöneticiler sabit ama portföyündeki hisseler sıkıntılı. İş inada binmiş gibi. Pek değişim yapmıyorlar.
    Tekfen, gsdho,enka,ttkom,Ereğli gibi son dönemde düşük performans sergileyen hisselerden dolayı fon getirisi çok geride kaldı.
    Ben de baktım hiç eski performansları yok, diğerlerine göre çok geride kaldılar mac ve gmr, nnf'in bir kısmını sattım, çok bilinen fonlardan uzak durmak gerekiyor aslında bir süre sonra saçmalıyorlar, endekste bir miktar daha çıkış olursa bunların tamamını satıp, düşüş olduğunda yeni ve popüler olmayan hisse yoğunlara geçerim kesinlikle.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bir yıllık perüyodda , röta rhs ak ak3 neo nhy hedef katılım hkh glöbal ec2 istanbul ııh iş tı2 aşağı yukarı ortalama getirilerini alsak , haydo dayı majit ve sitres portföy sete1 'in nerdeyse % 200 üstünde getirmiş... yani aradaki fark müthiş... % 30 küsür getiri nirdeeee % 90 nirdeee.....
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    aktivist yatırımcılık gulağa hoş geliyor da ... sonuç ? aktivite istiyorsan burning man' a coachella'ya mardi gras'a olmadı venedik karnavalına falan git dayuuu... hella sis farları eşliğinde selametle... gurumsal kültürün halen oturmadğı patrönün her poku ben bilirim dediği hulka açık şirketlerde aktifistlik şinanay da yavrum şinanay
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6. güvendiğim bir analist, 2025/2026 gibi, endeksin 750 doları görebileceğini yazdı. doları 40 lira alsak ( ki 2026'da 40 liranın çok üstünde de olabilir) 30 bin endeks yapar ki şu anki değerinin tam 4 katı oluyor. ne dersiniz dostlar, olamaz mı?

7.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    güvendiğim bir analist, 2025/2026 gibi, endeksin 750 doları görebileceğini yazdı. doları 40 lira alsak ( ki 2026'da 40 liranın çok üstünde de olabilir) 30 bin endeks yapar ki şu anki değerinin tam 4 katı oluyor. ne dersiniz dostlar, olamaz mı?
    Yükselişin nedenlerini söylemiş mi yoksa sadece bir tahmin mi?

8.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Yükselişin nedenlerini söylemiş mi yoksa sadece bir tahmin mi?
    yabancı girişi, endeksin dolar bazlı ucuz kalması, uygulanan doğru ekonomik politikalar, not artırımı, CDS'lerin düşüşü vs vs vs... ve tabii herhangi bir savaş riski, pandemi riski vs vs olmaması... riskler her zaman var...

Sayfa 252/584 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •