Onemli Gunler Banner
Sayfa 253/1252 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. neden devalüasyon ihtiyacı olsun ki dostum? bence ülkenin ciddi bir faiz arttırımına ihtiyacı var...ben öyle görüyorum şu an...

merkez bankası faizleri arttırmasa da farketmiyor yakın zamanda piyasa arttıracak diye düşünüyorum...ne dersiniz? görüşüme katılır mısınız?

2. ben mevduat faizlerin de de bayramdan sonra bir artış bekliyorum şahsen...

QUOTE=yorgun nihilist;2441263]mevduat faizlerinde artık yükseliş beklemeyin,kredi talebi azalırsa verdikleri oranlarda bile kırpma yapabilirler,resmen kur-faiz ikileminde faizden yana oldular,doları(turizm-ihracat-büyüme) açısından serbest bıraktılar ülkenin zamana yayılmış devalüasyon ihtiyacı var net olarak.[/QUOTE]

3.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    arkadaşlar bankalardan oran alan var mı?

Vakıfbank 35 gün 19.50 den baglandı. 800k.

-Yabancılar zaten tüyüyorlar. Ucuzdan dolar alıp tüymeleri daha da hızlanmasın.

-Betoncular en başta olmak üzere ,kobiler , şirketler artan faiz oranlarıyla iflas etmesinler.

-Bankacılık , artacak faizlerle karlılıkları daha da düşüp daha fazla özsermayeden yemesinler.

-Büyüme daha fazla baltalanmasın .

-İhracat kısmen artıp, ithalat az da olsa düşsün. Cari açık bir nebze de olsa bu sayede azalsın.

Yukarıda sayılan faktörler ,

-Döviz borcu olan firmaların kur farkı zararları artması

-Enflasyonun , en azından makyajlanmış tüik oranları ile kağıt üzerinde de olsa göreceli bir miktar artması

faktörlerinden daha ağır bastığı inancıyla böyle bir karar vermiştir sayın başkan.

(merkez bankası bağımsız olarak bu kararı almış ! )

Damat : Enflasyonla mücadele kararlılıkla sürdürülecek buyurmuş.

Pinpon topunun ağırlığını KHK ile %80 e çıkart sayın damat.

6. https://tr.investing.com/news/forex-...-olacak-529508

Tcmb'nin faizi sabit tutmasını bu yazıyı okuyanlar şaşırmadı.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

7. Faizin bugün sabit bırakılmasını kimse beklemiyordu. Daha önce faiz baskılandığında, sert artış gündeme gelmişti. İlerideki aylarda benzer sert artışı görmemiz mümkün. Piyasa ne derse o, karşısında durmak daha fazla tahribata yol açıyor...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    mevduat faizlerinde artık yükseliş beklemeyin,kredi talebi azalırsa verdikleri oranlarda bile kırpma yapabilirler,resmen kur-faiz ikileminde faizden yana oldular,doları(turizm-ihracat-büyüme) açısından serbest bıraktılar ülkenin zamana yayılmış devalüasyon ihtiyacı var net olarak.
    10 yıllıkların bugün yükselmesi, uzun bir süre faizlerin düşmesinin beklenmediğine işarettir.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 253/1252 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •