Sayfa 253/1122 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Cds çok uzun süreli grafiği varmı 1990 dan beri baksak .

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Cds çok uzun süreli grafiği varmı 1990 dan beri baksak .

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Uzaylılar da ev kiralamaya gelecek daha durun
    Bu konut- barınma işi bilinçli tırmandırılıyor diye düşünmeye başladım. Dün akşam Bloomberght de emlakçılar odası başkanı, müteahhitler birliği başkanı felan bu paketlerden haberimiz vardı dediler. Sn. bakan Nebati ile birlikte hazırladıklarını felan anlattılar. Yani vatandaşa iyilik diye sundukları paketler '' vatandaş '' için hazırlanmış... Sonuçta mütahhitlerde vatandaş !

Birilerinin, bir soru üzerine '' başaramazsak en fazla ben üzülürüm. Siz maaşınızı bense tüm varlığımı kaybederim '' dediği gibi, sıradan halk için sözde ucuz krediyle 1-2 milyoncuk önemlidir. Ama müteaahhitler için milyon sembolik, milyar önemlidir.

İnadına ev alamıyorum ! Göç idaresine başvurarak doğup yaşlandığım bu ülkede 1 metrekare yerimin olmadığını, Suriye deki güvenli bölgeye yapılan konutlara yerleşmek istediğimi söyleyeceğim. başka seçenek kalmadı ki. Kalan yaşımda ölene kadar aylık 30 bin maaşla çalışsam yine 1+1 alamam. Elimdeki parayla 3 ay önce alabileceğim 1+1 ler uçtu gitti. Ben ; az fiyat düşer ( enflasyon düşecek dediklerine inandığımdan ) diye beklerken düşen ben oldum.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu konut- barınma işi bilinçli tırmandırılıyor diye düşünmeye başladım. Dün akşam Bloomberght de emlakçılar odası başkanı, müteahhitler birliği başkanı felan bu paketlerden haberimiz vardı dediler. Sn. bakan Nebati ile birlikte hazırladıklarını felan anlattılar. Yani vatandaşa iyilik diye sundukları paketler '' vatandaş '' için hazırlanmış... Sonuçta mütahhitlerde vatandaş !

Birilerinin, bir soru üzerine '' başaramazsak en fazla ben üzülürüm. Siz maaşınızı bense tüm varlığımı kaybederim '' dediği gibi, sıradan halk için sözde ucuz krediyle 1-2 milyoncuk önemlidir. Ama müteaahhitler için milyon sembolik, milyar önemlidir.

İnadına ev alamıyorum ! Göç idaresine başvurarak doğup yaşlandığım bu ülkede 1 metrekare yerimin olmadığını, Suriye deki güvenli bölgeye yapılan konutlara yerleşmek istediğimi söyleyeceğim. başka seçenek kalmadı ki. Kalan yaşımda ölene kadar aylık 30 bin maaşla çalışsam yine 1+1 alamam. Elimdeki parayla 3 ay önce alabileceğim 1+1 ler uçtu gitti. Ben ; az fiyat düşer ( enflasyon düşecek dediklerine inandığımdan ) diye beklerken düşen ben oldum.
    Deniz+ orman manzaralı çadır kurmak.!!
    Doğayla iç içe yaşamak.!!
    Karavan grubuna üye ol.!!!
    Facebook da.!!!
    Beleş kamp alanları var.!!
    Saygılar.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!

6. herşeyi döviz hareketine bağlayanlar ; Madem ki iğneden ipliğe her şeyin fiyatı dövize bağlıysa , dolar 17 lira olduğunda müdahale edilmeseydi tüm fiyatlar zaten 17 liraya göre zamlanmışken orada bırakılsaydı. Doları 11 sonra 13 liraya çektiler de ne oldu ? Fiyatlar düşeceğine bir tur daha zamlandı. Oysa teoriye göre düşmeliydi.

Şimdi 15 lirayı geçen doları bahane ederek yeniden zamlar yağacaktır. Teori doğruysa , zamları engelleyemiyorsak dövizi de engellemeyelim ki, ihracatımız artsın. İthalat azalsın. İnsanlar yastıkaltına , taşa- toprağa ölü yatırım yapmasın. Misal , doları bankada %3 faiz ile tutan insan aslında ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Sonuçta banka bu doları kullanma imkanı buluyor.

Ev fiyatlarını arz talep belirler.ayni zamanda maliyet belirler.ben satışa çıkmıştım.kafam karışık.cunku maliyetler bir yılda 4 5 katı artan malzeme fiyatları var.peki yeni inşaa edilen konutlar kaca satılacak.

8.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Deniz+ orman manzaralı çadır kurmak.!!
    Doğayla iç içe yaşamak.!!
    Karavan grubuna üye ol.!!!
    Facebook da.!!!
    Beleş kamp alanları var.!!
    Saygılar.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Sanki dediğin işler çok hesaplıymış gibi yazmışsın. Anasının hörekesi fiyatlar. 2 gece çadırda kalsam 2 sene de kendime gelemem. O değilde , insanın az olduğu kastamonu ormanlarının içlerine ahşap 1 oda yaparak yaşamak daha iyi gibi. Mağara devrine doğru evriliriz.

Sayfa 253/1122 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •