Sayfa 253/997 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: Viop XXXIII

1.  Alıntı Originally Posted by nihavent Yazıyı Oku
    Doç. Dr. Cihat Yaycı:

"Yarından tezi yok, Türkiye Ermenilerin ve Yunanların Türk ve Müslüman nüfusa yaptığı soykırımı yerel mahkeme kararları ile tescil edip, soykırımın tanınması için BM ye müracaat etmelidir."
    https://www.nytimes.com/2021/04/23/w...key-biden.html

''The answer is more complicated concerning the United Nations, which played a central role in the treaty that made genocide a crime but has not taken a position on what happened in 1915 — 30 years before the global body was created. The website of its Office on Genocide Prevention and the Responsibility to Protect, in describing the origin of the term genocide, does not mention Armenia. António Guterres, the secretary-general, has skirted the issue.

Asked on Thursday about Mr. Guterres’s view, his spokesman, Stéphane Dujarric, said, “We have no comment, as a general rule, on events that took place before the founding of the U.N.” Genocide, Mr. Dujarric said, “needs to be determined by an appropriate judicial body, as far as the U.N. is concerned.”

Linkteki yazıdan kopyaladığım üstteki ingilizce metinde mevcut, BM genel sekreteri Guterres'in sözcüsü açıkça söylemiş: BM kurulmadam önceki olaylar hakkında yorum yapamayız diye. Amerikalılar Guterres'e sormuş yani ermeni soykırım yalanını.

Yani Cihat Paşa'nın dediği iş yaş. BMye gitsek Rumlar Ermeniler bize soykırım yaptı diye, 'bizden önce olmuş' yorum yapamayız diyecekler. Zaten BM bin böyle bir işlevi olsaydı Ermeniler ve rumlar şimdiye kadar kullanırdı.

Bu bidon genocide' dedi diye hukuki durumda hiçbir değişiklik olmayacak. Bugün yabancı bir gazetede okudum, adamlar şöyle yazmış: ' sözde soykırım tanımalarını Türkler artık eskisi kadar dikkate almıyor, sözlü tepki gösterip geçiyorlar' diye. Ki durum gerçektende öyle, eskidenmiş iPhone kırıp Amerikan bayrağı yakma.
    Hayırlısıyla yarın bakanlar kurulu sonrası Reis de söylesin söyleyeceğini, birde parti grup toplantıları bitsin, Cumaya hepimiz unutmuş olacağız, bidon dahil.

2. Geçmiş habermis. Sazan gibi atladık.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3. Bilanço mesaisine girdik
    Vatana millete hayırlı olsun.

Genel olarak, Ermeni muhabbeti vs nin zaten olumsuz fiyatlandığını düşünüyorum.

Gelecek olarak borsamızda ne etkili olur derseniz;
    Döviz fiyatı , Virüs, Kapanma,
    Ukrayna-Rusya savaşı. Bu 4 başlık hariç artık borsamıza kurşun işlemez modda olduğunu düşünüyorum. Zaten her türlü olumsuzluğu fiyatladı bana göre.
    Bu 4 ne göre konjuktur ayarlanmalı..

Kripto paralarda ki sıkıntıların sebep , ordan korkup kaçan ürken yatırımcının;
    ya dolara ya da şirket hisse borsasına yani buraya bist e akacağını orta uzun vadede buraya kayacağını düşünüyorum..
    —-///

Otokar
    Vesbe
    Hektas

Bilançolar gelmiş

Otokar ve Vesbe çok güçlü bilançolar açıklamış, çok iyi yoldalar 👍

Hektası çok beğenmedim, Favok marjında düşüş var..

Fiyat=Bilanço ederi, Borsa terazi dengesinde;

Vesbe de F/K, Pd/Dd, Fd/Favok e göre fiyatlar , bilanço ederinin gerisinde kalmış gibi duruyor.. yani piyasa ağzı ile fiyatlar içinde değil sanki...

Otokar ve Hektas ın Defter değeri, karlılık, Favok marjı, özsermaye karlılıklarına bakarak, F/K, Pd/Dd, Fd/Favok e göre fiyatlar , bilanço ederi ile dengede gibi duruyor, yani piyasa ağzı ile fiyatlar içinde sanki...hatta biraz önden de gitmiş gibiler..

Tabi ki yazdıklarım, naçizane şahsi fikirlerim, kati kurallar değildir, en iyisini piyasa/yatırımcılar, ağalar, patronlar, fonlar karar verir..Borsa nın bileni olmaz, patronlar bile bazen borsada ki hisselerine hükmedemez..

Yatırımlarınıza her zaman kendiniz karar verin. Kimseyi dinlemeyin.

Yazdıklarım naçizane bilanço fikirlerim olup
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Al/Sat/Tut tavsiyesi değildir.

4. Pazartesi gunu tahminleri tutturmak diger gunlere gore biraz zor oluyor.

Ama haftalik kapanis bazindaki eklentim Bist de arti dovizde ise eksi yonunde.

Herkese bol kazanclar dilerim.

5. Bist 100 harici hissede olanlar dikkat etsin de. Gerisi mühim değil. Sen ben bizim oğlan.

Acilen faizi 24 seviyesine çekmeleri lazım , orası çok önemli psikolojik seviye ayĺık %2 , dolara balyozu indiriyo...

7. İngiltere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni bağımsız bir ülke olarak resmen tanımayı tartışıyor.

— Sunday Express

İngiltere de kendi Avrupa birliğinden kaçtı.
    Şimdi de TR yi yalnızlaştırmak için yemliyor sanırım. 100 sene önce de aynı planı uygulanmıştı.sonra almana kalmıştık.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 253/997 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •