Sayfa 255/327 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305 ... SonSon
Arama sonucu : 2614 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Şirketin yaptığı en şey hedge olmuş bu döbem ama bence şirkette asıl sıkıntı ve geri çekilmenin en büyük nedenlerinden biri kısa vada borcu ve uzun vade borcu kısa vade dönemi
    İlk için 226174882 tl 10268417usd 32329118 euro 4995924 gbp kredisi car
    İkincisi için 223695176tl 2727185usd 21514680 euro4478262 gbp borcu varyani şirketin 12 ay için ödeyeceği borç bu kadar ama şirketin likitide rasyosu 1 den yüksek ama bu bir baskı unsuru diye düşünüyorum bu şirket asıl patlamasını bence 12 aylık borcu bittikten sonra gösterir diye düşünüyorum çünkü o zaman uv için çok az bir borcu kalmış olacak
    ytd deli saçmasıdır

2. 3 aylık dönemler halinde bakarsak ortalama bakır fiyatları bu çeyrek geçen çeyreğe göre daha yüksek. Kısa vadeli borçların en azından bir kısmını yeni krediler çekmeden sermaye artırımı ile ödemesi gerekli. Satışı yapılan ürünlerin kar marjları çok düşük. Daha nitelikli ürün üretip satmak ve bunun için de yatırım gerekiyor. Bakalım kısa vadeli borç sorununu sayın Çaycı nasıl çözecek.

3.  Alıntı Originally Posted by mustomb Yazıyı Oku
    3 aylık dönemler halinde bakarsak ortalama bakır fiyatları bu çeyrek geçen çeyreğe göre daha yüksek. Kısa vadeli borçların en azından bir kısmını yeni krediler çekmeden sermaye artırımı ile ödemesi gerekli. Satışı yapılan ürünlerin kar marjları çok düşük. Daha nitelikli ürün üretip satmak ve bunun için de yatırım gerekiyor. Bakalım kısa vadeli borç sorununu sayın Çaycı nasıl çözecek.
    Bakır fiyatları 340ile 390 araı imi ortalama 370 dersek şimdi 430 bunuda ortalama kabul edersek doviz pozisyonubda artısı var 160 civarı kar gelmeli ve şirketin fiyatı buralarda kalmamalı
    ytd deli saçmasıdır

4.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Şirketin yaptığı en şey hedge olmuş bu döbem ama bence şirkette asıl sıkıntı ve geri çekilmenin en büyük nedenlerinden biri kısa vada borcu ve uzun vade borcu kısa vade dönemi
    İlk için 226174882 tl 10268417usd 32329118 euro 4995924 gbp kredisi car
    İkincisi için 223695176tl 2727185usd 21514680 euro4478262 gbp borcu varyani şirketin 12 ay için ödeyeceği borç bu kadar ama şirketin likitide rasyosu 1 den yüksek ama bu bir baskı unsuru diye düşünüyorum bu şirket asıl patlamasını bence 12 aylık borcu bittikten sonra gösterir diye düşünüyorum çünkü o zaman uv için çok az bir borcu kalmış olacak
    Şirketin borçlanma yapısı uzun zamandır böyle zaten, bu durum fiyat üzerinde baskı yaratan bir unsur olmadı genelde, fakat bazı yatırımcılar buna takılabiliyor. Borçlanma yapısının çok değişmesini beklememek lazım, en azından şirket yönetiminin o yönde bir isteği yok gibi, bugün uzun zamandır kendi adıma en az işlem yaptığım gün oldu sıkıcıydı, yarın neşeleniriz inşallah.

5. Borçlanmaya taktığım yok ama bence bu vaskı saçma eğer bilmediğimiz bir aksilik çıkmazssa
    Dövizden bu dönemdeki karın yüzde 5 daha fazla olacak bakırdan yüzde 15 daha fazla olacak prtalama bir aksilik olmazss bile 160ile 170 arası kar gelme ihtimali çok yüksek
    ytd deli saçmasıdır

6. Bu arada sayın akrep güzel bir çalışma yapmışsınız 6 aylık muhtemel bilanço ile ilgili görüşlerinize katılıyorum. Biraz daha az gelebilir ben en kötü 1. Ceyrekle aynı kar rakamı gelecegini düşünüyorum. Görüntüde bu fiyatlar benimsendi ama, hacime bakınca pek benimsenmiş gibi gözükmüyor. Bu fiyatlarda alıcı da gelmiyor satıcı da, tahtacı her ne yapacaksa bu fiyatlarda yapamayacak o belli

7. Millete 16.95'ten 20TL olacak 30TL olacak diye iyi mal kitlediler.
    Özellikle ismini vermeyeyim ama bir forumda tombulun biri takipçilerine 16.00-16.50 TL'den iyi mal aldırdı.
    Şimdi hepsi başı kesik tavuklar gibi dolaşıyor.
    Bir de hala üstad üstad diyorlar.
    Şirket patronu bunlara ne gülüyordur ama

8.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Millete 16.95'ten 20TL olacak 30TL olacak diye iyi mal kitlediler.
    Özellikle ismini vermeyeyim ama bir forumda tombulun biri takipçilerine 16.00-16.50 TL'den iyi mal aldırdı.
    Şimdi hepsi başı kesik tavuklar gibi dolaşıyor.
    Bir de hala üstad üstad diyorlar.
    Şirket patronu bunlara ne gülüyordur ama
    Beni yada burada yazan ve uzun vade sarky e güvenenleri kast ettiğinizi sanmıyorum. Hisse 17.35 zirvelerinin tehlikesi ortadaydı o civarlardan yeni pozisyon açan kişilerin hata yaptıkları bariz, şimdi ise hala ne olduğunu ve olacağını öngörmek zor. Ama daha önce dediğim gibi ben 12.3 rakamlarında risk alacağım, iki kez döndü faydalandım 3. Patlarsa bir alt direncte bir daha yüklenirim. İyi bir bilanço geleceği ortadayken, sarky benim için bütün piyasada bu sene ki kaybı telafi etmemin temel aracı olacaktır.

Sayfa 255/327 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •