Sayfa 256/637 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Buradaki milyon $ değil mi

Milyon dolar ama bugünün milyon doları değil. Şu anda dünyada hiç olmadığı kadar çok para var dolaşımda. 1800’lerin milyon doları bu. Amerika henüz bizim bildiğimiz Amerika değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Yiğit arkadaşımız blogunda güzel bir paylaşım yapmış....Zengin Baba Yoksul Baba Kitabından Ünlü Yatırım Sözleri

"....12) Çalışanlar kovulmamaya yetecek kadar çalışır. İşverenlerse çalışanların işi bırakmayacağı kadar maaş öder."

http://www.lattedenborsaya.com/2017/...tirim-sozleri/
    Teknoloji (start-up) şirketleri aslında bu sözü yerle bir etti. Hepinizi zengin edebiliriz ;)

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Size bir "kisa yoldan zengin olma hikayesi" anlatayim . 2009 senesinde üniversiteden mezun olduktan sonra bölümde asistan olarak calismaya basladim. Genis bir laboratuvarda 5-6 arkadas savunma sanayine yönelik projelerde görev yapiyorduk.

Her ne kadar bölüm mezunlari kolayca is bulsa da, yakin bir arkadasimla ben kestirmeden gitmeye karar verdik. Tabi sisteme dahil olmamak icin farkli motivasyonlarimiz da vardi. Mesai saatleri sonrasi kendi projelerimize vakit ayiriyorduk. Onceleri yurtdisindan ufak tefek seyler getirip satmaya basladik. Ama getirisi cok fazla degildi. Bunun uzerine Ebay üzerinden yurtdisina pahali süs esyasi satmaya calistik. Bir tanidik vasitasiyla toptanciyla tanistik, ürünlerin fotografini cekip katalogladik, ve ilana koyduk. Tahmin ettigimiz gibi yürümedi isler. Tabi ki aldigimiz mallar elimizde kaldi . Isin guzel yani hediyelik esya icin uzun bir sure para vermedim.

Yine bir gun laboratuvarda calisirken arkadasim zenginiz diye girdi iceri. Hayirdir, guzel birseyle mi buldun dedim. Sayisal oynayacagiz diyince ofiste bir kahkaha koptu. Biraz geyik dondurdukten sonra nasil yaptigini acikladi. Durum tahmini algoritmasiyla (state estimation) gecmis sayisal loto sonuclarini analiz ederek, bir sonraki sayisal sonuclarini büyük bir dogrulukla buldugunu soyledi. Sonra bilgisayarda simulasyon sonuclarini gosterdi. Arkadasin iddiasina gore analiz sonucu cikan sayilarin bir fazlasi ve eksigini oynadiginizda, lotoyu kazanma sansi rastgele sayilari oynamaktan daha fazlaydi. Tabi kimse inanmadi ve herkes bir sure sonra isine dondu.

Loto cekilisinin oldugu gun arkadas "gencler sayilar elimde, isteyenle paylasabilirim" dedi. Kimse inanmiyor ama bir yandan da ya cikarsa dusuncesi rahat birakmiyor. Mesainin bitmesine yakin para katisip oynamaya karar verdik . Sonra arkadasla ben üniversitenin carsisindaki sayisalcidan bir tomar bos kupon aldik ve ordan yan taraftaki kebapciya gectik. Biz haril haril sayisal kuponlarini doldururken garson geldi ve siparisleri aldi ama biz o kadar konsantreyiz ki, dayanamadi "Hayirdir abi bu kadar kuponla ne yapacaksiniz?" diye sordu. Ben de arkadasimin bir sonraki cekiliste cikma ihtimali en yuksek sayilari tahmin eden kod yazdigini soyledim. "Isiniz bitince ben de alabilir miyim o sayilari?" dedi. Biz de tabi ki diyip kupon doldurmaya geri donduk. Aradan bes dakika gecmeden masayi cesit cesit salata, ezmeyle, ikramla doldurdu. Yemekten sonra icecekler tatlilar da ikramimiz olsun dedi. Tahmin edeceginiz uzere uzun bir sure kebapciya gitmedik :D.

Iste o gun arkadasla ben cok buyuk bir aydinlanma yasadik. Kisa yoldan zengin olmanin yolu insanlara umut satmaktan geciyormus meger. Ortacagda cennetten arsa satan kilise, büyüyle sifa dagittigini iddia eden üfürükcüler, Eminonu'ndeki "bul karayi al parayi" oyunundaki kumarbazlar hep umut satmisti. Maliyet sifir !!!

Hikayenin sonunda birkac basarisiz girisimden sonra ben uzun yolu tercih edip klasik yontemlerle yola devam ediyorum. Hedefe daha cok var. Arkadasimin durumunu merak ediyorsunuz muhtemelen . O once uzun bir sure kurumsal firmada ise girmemek icin diretti. 2014 yilinda bitcoin uzerine bir websitesi acti. 2015 yilinda algo-trader ile alis satis islemlerine ve madencilige basladi. Bütün bunlari kendisi programladi. Bunlara ek olarak yaklasik bir sene kurumsal bir firmada calisip sonra istifa etti. Su anda milyoner. Yazilim uzerine sirketini kurdu ve vergisini veriyor. Yillar once hayalini kurdugu konuma geldi. Bu sene yilbasi icin ortaklasa piyango bileti aldik :D.

Hikayeye kisa diye basladim ama o bile 8-9 sene ugrasmis . Yani ben cok cok kisa yoldan zengin olunacagini dusunmuyorum. Bunun icin emek, bilgi, sabir, yetenek gibi bircok element gerekli. Sans da onemli bir faktor tabi.

Iyi haftasonlari,

4. Merhaba,

konuyu başından beri ilgi ile takip ediyorum, "milyoner" olma konusunda kendi hikayem tehlikeli de olsa ilginç olabilir,

Bu yıl kurumsal hayatta 20. yılımı yaşıyorum, dışarıdan bakıldığında kapitalist sistemin ve sanayi devriminin başarı abidesiyim, mühendis olarak başla, çok çalış, aldığın maaşın en az 100 katı olarak katma değer sağla, belli bir süre sonra aslında istemesen de yönetici ol,-maaş ve yan haklar başka türlü artmadığı için-, makam ve paraya ulaş ama aslında büyük bir boşluk, hiçlik ve mutsuzluk ile günlerini geçir…

Çünkü aslında yöneticilik nefret ettiğim bir iş, en içten gelen istek özgür olmak, sadece istediğimi istedim zaman yapabilmek ve diğer insanlara çok daha faydalı olabilmek, sadece patronun parasına para katmaya çalışmak değil..

Ama “sistem” ve sistemin uyuşturduğu toplum bizim isyan etmemize ve özgürlük isteğimize çok şaşırıyor. Sevmediği ama zengin damada isyan eden onurlu kız gibiyiz, baba şaşkın ve kızgın, daha ne istiyorsun ki, belanı mı..

İş hayatında gelirimin arttığı her dönemden sonra giderimin de aynı oranda arttığını gördüm. Sistem beni oyunda tutmak için her şeyi yapıyor.

Kredi ile ev al, çocukları özel okula gönder, haftada 2-3 dışarıda ye, hep daha lüks yerlere git, yılda 1 yetmez 2-3 tatil yap, ilk aldığın ev eskidi, daha büyük, daha iyi semtte yeni bir ev al, arabaları mutlaka hep yenile..

Aslında çok önceden içten içe bu düzenin doğru olmadığını hissediyordum, ama son yıllarda artık kesin kararımı verdim, özgürleşmeliyim..

Yatırım farkındalığı olarak fazla kullanamasam da avantajlarım vardı, lise son sınıfta borsa ile tanışıp, az yada çok hep içinde olmuştum, 2005 yılına kadar hep oynamış ama hiç kazanamamıştım. Farkındalığım artıp, olaylara farklı bakmayı öğrendiğim ve az çok kenarda param olmaya başladığı 2009 sonrası artık borsada oynamayıp, yatırım yapmaya başladım. Temel analiz yeteneğimi arttırdım, teknik analiz konusunda çok çalıştım.

2001 yılından itibaren tüm gelir, gider ve yatırım aktivitelerimi excel’de yönetmeye başlamıştım, belirli bir süre geçince bu bilgilerin değerini anladım, önümüzdeki 3 yılın bütçesini yapmaya başladım. Hangi kaleme ne harcadığımı, trendleri, tasarruf oranımı ve gelecekteki gidişatı görebilmek çok değerli..

2015’e geldiğimde keşke 15 yıldır, bilinçli ve uzun vadeli yatırım yapıp, kenarda beni özgürleştirecek rakama ulaşsaydım dedim ve geçmişi nasıl düzeltebileceğimi düşünmeye başladım.

Elimde 50K borsada, 70K nakit, 220K’lık kirada bir ev, 210K yeni alınan evin kredi borcu. Aylık toplam gelir 15K, toplam gider 14K

Kendime 1. Hedef olarak 1000K üstü borçsuz nakit para hedefledim. Bunun için önce 800 TL kira aldığım evi sattım, 140K kredi çektim. Bir süre bankada 500K TL paramın ama buna karşılık 350 K TL borcum olmasına kendimi alıştırdım. Maaş geliri 2 krediyi ve diğer giderleri karşılıyordu, işimden olmadığım sürece 500K TL’ye ihtiyacım yoktu.

1 yıl araştırma yaptım, bu arada al satlar ile, 50K TL borsadan gelir elde ettim, almayı hedeflediğim hisselerin hareket tarzlarını test ettim bir nevi, ( bunlardan biri Yataş’tı, ama ben onu seçmedim, onu seçseydim, şimdi özgürdüm)

2016 Nisan ayında 350 K TL tek bir hisse aldım, 2 yıl içerisinde 3 yada 4 katına çıkacağından çok emindim, gerçekten 1 yıl içerisinde 3 katına çıktı, elimde borçlarım olmadan 1000K TL para var artık, borsada 100 endeksinde olmayan 1 hisseden 800K TL para kazanabildim, spek yada diğer tüm söylemler boşuna yani..

Şimdi son hamle aşamasındayım, borsadan kazandığım 800K TL tek hisseye yatıracağım, 2-3 yıl içerisinde 2400 K TL olarak satacağım, Bence bu ihtimal %70, %20 ihtimal istediğim oranda artmayacak yada yatay kalacak, %10 ihtimal ülke yada hisse batacak.

Neden bu kadar agresif, çünkü geç kaldım.. daha erken yola çıksaydım, buradaki bazı daha güvenli metodlar ile giderdim.. Ama agresif olunduğunda 2 doğru hareket ile muazzam sonuçlar çıkabileceğini de gördüm. Güçlü çıkıştaki tek hissede yüksek lot sayısı ile bulunmak inanılmaz hızlı sermaye artışı yaratıyor.. Ama ana kural alım yaptığınız gün satım fiyatınızı biliyor olmak, aksi halde çıktığı hızla düşmeye başladığında kayıplar ile baş etmek kolay değil.

25 yıllık borsa deneyimimde şunu gördüm, temel analiz elemelerinden sonra, aylık grafik hisse seçmek için ana grafiğiniz, haftalık grafik zamanlama belirleyiciniz ise, kesinlikle para kazanırsınız, ama zamanınızın çoğunu günlük, saatlik grafiklerde geçiriyorsanız, gerçekten pek şansınız yok.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

5. Selamlar, Paramızı hedgeleyelim ve öğrenelim diye geçenlerde viopta işlen yapmaya karar verdim , 3.5yıllık yatırım geçmişimde ilk kez zararlı işlem yapmış oldum

Thy satım viopu aldım 4 kontrat 480tl ödedim, hisse yükseldikçe yükseldi Heralde buhar olmuştur 480 tl diye düşünürken yatırım hesabına girdim
    viopda zararı 800tl olarak gördüm ...

Meğerse kontrattaki parayı sıfırladıktan sonra viopa yatırdığım 1000tl teminatıda süpürüyormuş, internette bu bilgiyi nedense yazmamışlardı ya da ben bulamadım
    Güzel bir tecrübe oldu YTD..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by alkamet Yazıyı Oku
    Merhaba,

konuyu başından beri ilgi ile takip ediyorum, "milyoner" olma konusunda kendi hikayem tehlikeli de olsa ilginç olabilir,

Bu yıl kurumsal hayatta 20. yılımı yaşıyorum, dışarıdan bakıldığında kapitalist sistemin ve sanayi devriminin başarı abidesiyim, mühendis olarak başla, çok çalış, aldığın maaşın en az 100 katı olarak katma değer sağla, belli bir süre sonra aslında istemesen de yönetici ol,-maaş ve yan haklar başka türlü artmadığı için-, makam ve paraya ulaş ama aslında büyük bir boşluk, hiçlik ve mutsuzluk ile günlerini geçir�

Çünkü aslında yöneticilik nefret ettiğim bir iş, en içten gelen istek özgür olmak, sadece istediğimi istedim zaman yapabilmek ve diğer insanlara çok daha faydalı olabilmek, sadece patronun parasına para katmaya çalışmak değil..

Ama �sistem� ve sistemin uyuşturduğu toplum bizim isyan etmemize ve özgürlük isteğimize çok şaşırıyor. Sevmediği ama zengin damada isyan eden onurlu kız gibiyiz, baba şaşkın ve kızgın, daha ne istiyorsun ki, belanı mı..

İş hayatında gelirimin arttığı her dönemden sonra giderimin de aynı oranda arttığını gördüm. Sistem beni oyunda tutmak için her şeyi yapıyor.

Kredi ile ev al, çocukları özel okula gönder, haftada 2-3 dışarıda ye, hep daha lüks yerlere git, yılda 1 yetmez 2-3 tatil yap, ilk aldığın ev eskidi, daha büyük, daha iyi semtte yeni bir ev al, arabaları mutlaka hep yenile..

Aslında çok önceden içten içe bu düzenin doğru olmadığını hissediyordum, ama son yıllarda artık kesin kararımı verdim, özgürleşmeliyim..

Yatırım farkındalığı olarak fazla kullanamasam da avantajlarım vardı, lise son sınıfta borsa ile tanışıp, az yada çok hep içinde olmuştum, 2005 yılına kadar hep oynamış ama hiç kazanamamıştım. Farkındalığım artıp, olaylara farklı bakmayı öğrendiğim ve az çok kenarda param olmaya başladığı 2009 sonrası artık borsada oynamayıp, yatırım yapmaya başladım. Temel analiz yeteneğimi arttırdım, teknik analiz konusunda çok çalıştım.

2001 yılından itibaren tüm gelir, gider ve yatırım aktivitelerimi excel�de yönetmeye başlamıştım, belirli bir süre geçince bu bilgilerin değerini anladım, önümüzdeki 3 yılın bütçesini yapmaya başladım. Hangi kaleme ne harcadığımı, trendleri, tasarruf oranımı ve gelecekteki gidişatı görebilmek çok değerli..

2015�e geldiğimde keşke 15 yıldır, bilinçli ve uzun vadeli yatırım yapıp, kenarda beni özgürleştirecek rakama ulaşsaydım dedim ve geçmişi nasıl düzeltebileceğimi düşünmeye başladım.

Elimde 50K borsada, 70K nakit, 220K�lık kirada bir ev, 210K yeni alınan evin kredi borcu. Aylık toplam gelir 15K, toplam gider 14K

Kendime 1. Hedef olarak 1000K üstü borçsuz nakit para hedefledim. Bunun için önce 800 TL kira aldığım evi sattım, 140K kredi çektim. Bir süre bankada 500K TL paramın ama buna karşılık 350 K TL borcum olmasına kendimi alıştırdım. Maaş geliri 2 krediyi ve diğer giderleri karşılıyordu, işimden olmadığım sürece 500K TL�ye ihtiyacım yoktu.

1 yıl araştırma yaptım, bu arada al satlar ile, 50K TL borsadan gelir elde ettim, almayı hedeflediğim hisselerin hareket tarzlarını test ettim bir nevi, ( bunlardan biri Yataş�tı, ama ben onu seçmedim, onu seçseydim, şimdi özgürdüm)

2016 Nisan ayında 350 K TL tek bir hisse aldım, 2 yıl içerisinde 3 yada 4 katına çıkacağından çok emindim, gerçekten 1 yıl içerisinde 3 katına çıktı, elimde borçlarım olmadan 1000K TL para var artık, borsada 100 endeksinde olmayan 1 hisseden 800K TL para kazanabildim, spek yada diğer tüm söylemler boşuna yani..

Şimdi son hamle aşamasındayım, borsadan kazandığım 800K TL tek hisseye yatıracağım, 2-3 yıl içerisinde 2400 K TL olarak satacağım, Bence bu ihtimal %70, %20 ihtimal istediğim oranda artmayacak yada yatay kalacak, %10 ihtimal ülke yada hisse batacak.

Neden bu kadar agresif, çünkü geç kaldım.. daha erken yola çıksaydım, buradaki bazı daha güvenli metodlar ile giderdim.. Ama agresif olunduğunda 2 doğru hareket ile muazzam sonuçlar çıkabileceğini de gördüm. Güçlü çıkıştaki tek hissede yüksek lot sayısı ile bulunmak inanılmaz hızlı sermaye artışı yaratıyor.. Ama ana kural alım yaptığınız gün satım fiyatınızı biliyor olmak, aksi halde çıktığı hızla düşmeye başladığında kayıplar ile baş etmek kolay değil.

25 yıllık borsa deneyimimde şunu gördüm, temel analiz elemelerinden sonra, aylık grafik hisse seçmek için ana grafiğiniz, haftalık grafik zamanlama belirleyiciniz ise, kesinlikle para kazanırsınız, ama zamanınızın çoğunu günlük, saatlik grafiklerde geçiriyorsanız, gerçekten pek şansınız yok.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
    Güzel bir yazıydı, erken emeklilik benim de hayalim. Bunun için hem birikim hem de kendimce belirlediğim hisseleri alıyorum, dediğiniz gibi uzun vadede inşallah hedeflerimize ulaşırız, saygılar..

E6633 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Selamlar, Paramızı hedgeleyelim ve öğrenelim diye geçenlerde viopta işlen yapmaya karar verdim , 3.5yıllık yatırım geçmişimde ilk kez zararlı işlem yapmış oldum

Thy satım viopu aldım 4 kontrat 480tl ödedim, hisse yükseldikçe yükseldi Heralde buhar olmuştur 480 tl diye düşünürken yatırım hesabına girdim
    viopda zararı 800tl olarak gördüm ...

Meğerse kontrattaki parayı sıfırladıktan sonra viopa yatırdığım 1000tl teminatıda süpürüyormuş, internette bu bilgiyi nedense yazmamışlardı ya da ben bulamadım
    Güzel bir tecrübe oldu YTD..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    çok tehlikeli sulara girmişsin...10 senedir vadeli işlemler piyasasındayım, ilk yıllarından itibaren yani...hisse short lamak çok riskli...senin gibi pek çok ky short layınca, gitmeyecek hisseyi bile yukarı taşıyorlar.

yani, endeks short işlemini portföyü hedge etme amaçlı ara sıra kullanabiliriz...ama hisse short lama işinin çok çok deneyimli değilseniz kesinlikle önermem...Allah tan 4 kontratla yapmışsınız bu işi, 40 ile yapsaydınız, büyük bir yara alabilirdiniz.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post1438847

YILLIK HİSSE YARIŞMAMIZDA SON GÜN YARIN
    3 hissse seçin bir yıl yarışalım
    bu sene belki sizin hissenizin senesi
    alalım tahminlerinizi.
    MUTLU YILLAR YENİYILINIZ KUTLU OLSUN
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 256/637 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •