Sayfa 258/1009 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    En mantıklısı bu da. Bu kadar mal varken aklıma da geliyor. Her şeyin müsebbibi dış güçler deyip geçiyoruz. Kargalar bile çoğundan zekidir.
    Sokak roportajlarinda gordugum bu fikirsiz mallar en cok toplumun tepkisinden etkileniyor, ya bunlara vatan haini diyerek tepki vermekten yorgun, ya da ben mi cok aykiri kaldim ikilemine dustu.

Bu ruh haliyle bir markete girip fiyatlari gorunce de aslinda icinden basiyor kuf'ru.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sokak roportajlarinda gordugum bu fikirsiz mallar en cok toplumun tepkisinden etkileniyor, ya bunlara vatan haini diyerek tepki vermekten yorgun, ya da ben mi cok aykiri kaldim ikilemine dustu.

Bu ruh haliyle bir markete girip fiyatlari gorunce de aslinda icinden basiyor kuf'ru.
    Geçen sene oto tamircisinde akp li biriyle tartışırken biri daldı o da pahalılıktan şikayet etti. Dedim benim kafadan biri geldi. Adam başladı muhalefetin ülkeyi sattığını dış güçlere hizmet ettiğini pahalılığın sebebinin biz olduğumuzdan bahsetti. Üreten satan bedavaya üretiyor alıyor pahalı satıyormuş gibi anlattı. Zeka seviyesi yerlerdeyse herşeyi beklerim ben. Onlarda zaten Ahaber TGRT haber ak-it TV seyredenler. Hiç de az değiller.

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Depremden sonra konut kiraları konusunda nasıl bir çözüm bulunur ki. Sahibinden sitesinden baktığımda 50 yıllık binalar 7500 den başlıyor. Bu arada üniversiteli kapalı çoğu. Yurtlarda depremzede var. Yeni atama tayinler yeni evlenecekler işin içine girince bunu tutmak mümkün değil. Benim çözümüm mülteciler hemen gitmeli. İkincisi yeni evlenecekler yada aynı şehirde yaşayan baba oğul ayrı evde yaşıyorsa beraber oturması şartıyla 3-5 bin ekstra teşvik verilmeli. Eğer bu konut kiraları konusunda tedbir alınmazsa çok çok büyük kriz çıkar. Bu kadar büyük ölçekli konutları yapmak için zaman ve malzeme yeterli değil bence. Bu yazım burada dursun.
    Daha kolayı var, ikinci konutu olana kirada olsun olmasın aylık kira bedelinin yarısı kadar, üç ve üstü konutu olana %90'ı kadar vergi. İmarlı konut arsası olana konut yapsın yapmasın konut yapmış gibi kira bedeli üzerinden aynı oranda vergi. Konut temel ihtiyaçtır, yatırım aracı değildir. Gayrimenkul yatırımı yapacak olan dükkan alsın.

Şehir neresi hocam Paris'in göbeğinden mi atıyorsun bu mesajları ? 50 yaşında binaya mı 7500 lira istiyorlar ? yok artık lebron james

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Depremden sonra konut kiraları konusunda nasıl bir çözüm bulunur ki. Sahibinden sitesinden baktığımda 50 yıllık binalar 7500 den başlıyor. Bu arada üniversiteli kapalı çoğu. Yurtlarda depremzede var. Yeni atama tayinler yeni evlenecekler işin içine girince bunu tutmak mümkün değil. Benim çözümüm mülteciler hemen gitmeli. İkincisi yeni evlenecekler yada aynı şehirde yaşayan baba oğul ayrı evde yaşıyorsa beraber oturması şartıyla 3-5 bin ekstra teşvik verilmeli. Eğer bu konut kiraları konusunda tedbir alınmazsa çok çok büyük kriz çıkar. Bu kadar büyük ölçekli konutları yapmak için zaman ve malzeme yeterli değil bence. Bu yazım burada dursun.

Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Şehir neresi hocam Paris'in göbeğinden mi atıyorsun bu mesajları ? 50 yaşında binaya mı 7500 lira istiyorlar ? yok artık lebron james
    İst de kiralar Parisi bile geçti ...

https://www.sahibinden.com/kiralik-d...dress_region=2

6.  Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Sahibinden com konya merkez üç ilçe meram Selçuklu Karatay seç. Adam birde memur kefil istiyor. O da biliyor ki bu paraya oturan herkes kirayı vermeden bir sene oturur. Bazıları insaflı davranmış memur kefil de olur demiş çoğu esnaf kefili istiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Onu alınca batarya da sorun çıkarsa 100 TL lik benzin alıp bilemezsin kaç on bin dolarcik lazım bataryasına.
    garantisi olur herhalde bir de yayılırsa piyasaya

8. Burada desteksiz atarsan Google amcaya yazarsın okursun. Ev kiraları uçmuş mu. Gir sahibinden seç Konya Karatay Meram ve Selçuklu üç merkez ilçesi var. Bakarsın Paris mi Konya mi. Ha 10 -15 bin nüfuslu küçük ilçelerde vardır 1000 TL ye. Benim yeğenim Diyarbakır da 4+1 evde yeni bina 1250 ye oturuyor. Ama eski kiracı. Çıksa ev bulmayan kalksa 4 katına bulur.

Sayfa 258/1009 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •