Sayfa 26/232 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    işte türkiyede olan da bu
    faizi yükselt yoksa doları yükseltiriz ama bu tehdide türkiye hep hayır diyecek isterse dolar 5 olsun çünkü faizciler değil yatırımcılar türkiye için önemli
    bana uyar 5 TL olması. işte ortak bir nokta bulduk, ne güzel bak kavga yok. Cebimdeki 20TL hariç bende hiç TL yok.

2.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    rumenigge hocam..

Bi de bu dolarları yuvallak yuvallak desteliyollar..

Peki hocam, birimi haram olmayan bu paranın yuvallak destesi haram mıdır.. ?

yuvarlak desteler nerede saklanıyor? orada saklamak haram mı?
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

3. Gecekonduları üst üste koyup residence diye satmayı yatırım sanıyorsanız bişey diyemem.
    Dolar ve faiz terazinin iki ayrı kefesi. Hangisinin daha aşağıda olacağına hükümet karar veriyor.
    Peki hangisinin aşağıda olması kimin işine geliyor, hangisinin yukarıda olması kime daha çok zarar veriyor.
    Mesela döviz artsa ne olur?
    Başta tüm ithal ürünlere aynı oranda zam gelir. Bunların içinde akaryakıt ve enerji de nasibini alır. Akaryakıt ve enerji fiyatı artışı ise ithal olmayan ürün ve hizmetlere de zam demektir. Bu durum kimi etkiler? En iyi ihtimalle 6 ayda bir zam alabilen sabit gelirliyi. Kısaca döviz geliri birikimi olmayan vatandaşı yer bitirir.
    Faiz artışı ise sıradan vatandaşın işine gelir. Ama 100 liraya yaptığı residence'ı banka kredisi ile 500'e satan ağaların işine gelmez. Tl asgari ücretle işçi çalıştırıp yurtdışına döviz ile satan ağanın işine gelmez. Çünkü onun aldığı kredinin faizi değişkendir. Maliyetinin ha bire artmasi demektir bu...

Kısaca vatandaşı düşünen hükümet dövizin düşmesini isterken ağaları düşünen faizin düşmesini ister...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    yuvarlak desteler nerede saklanıyor? orada saklamak haram mı?
    Bana ne soruyorsunuz.. hoca olan rumenigge.. ona sorun..

Ben sordum, ikna edici bir cevap alamadım..

5. o hoca değilmiş ben öyle her şeye üfürmem diyor.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    cevap versem en az 6 ay ceza yerim forumda
    Bir haftalık ceza baya uslandırmış seni anlaşılan..

Sık dişini 17 nisana kadar... Sen bize lazımsın.. Sensiz olmaz bu forum..

7. bize hoca lazım doğru yolu bulmamıza yardım edecek.

Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Gecekonduları üst üste koyup residence diye satmayı yatırım sanıyorsanız bişey diyemem.
    Dolar ve faiz terazinin iki ayrı kefesi. Hangisinin daha aşağıda olacağına hükümet karar veriyor.
    Peki hangisinin aşağıda olması kimin işine geliyor, hangisinin yukarıda olması kime daha çok zarar veriyor.
    Mesela döviz artsa ne olur?
    Başta tüm ithal ürünlere aynı oranda zam gelir. Bunların içinde akaryakıt ve enerji de nasibini alır. Akaryakıt ve enerji fiyatı artışı ise ithal olmayan ürün ve hizmetlere de zam demektir. Bu durum kimi etkiler? En iyi ihtimalle 6 ayda bir zam alabilen sabit gelirliyi. Kısaca döviz geliri birikimi olmayan vatandaşı yer bitirir.
    Faiz artışı ise sıradan vatandaşın işine gelir. Ama 100 liraya yaptığı residence'ı banka kredisi ile 500'e satan ağaların işine gelmez. Tl asgari ücretle işçi çalıştırıp yurtdışına döviz ile satan ağanın işine gelmez. Çünkü onun aldığı kredinin faizi değişkendir. Maliyetinin ha bire artmasi demektir bu...

Kısaca vatandaşı düşünen hükümet dövizin düşmesini isterken ağaları düşünen faizin düşmesini ister...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    çok komik bir yorum bunlara inanarak yazdıysan ciddi bilgi eksikliğin var
    biraz iktisat oku hem de temel terimlerden başla faiz yatırım ilişkisi döviz kurunun ihracat ve ithalat üzerindeki etkisi vs
    örneğin yazıda döviz ile ilgili ihracatçılar açısından yorum yapmamışsın
    şunu unutma ya faiz artışı ve yatırım kavramlarının aynı cümlede kullanılması bile vahim

Sayfa 26/232 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •