Sayfa 260/899 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Niye soruyorsrun dersen... Bunu ayni hikayeyi yazan 208 numaraliya da sormustum da ondan.

Cevap neydi: Kivirma. Hocasini, onu bunu ornek verme (ki onlar da bir kurus kazanamadi).

Tarih 5 ay oncesi, 7'ler. Zonk. Sistem disi.

11-07-2019, 19:38 #4435
    dimitris

İnce hesaba girmeden, iki ay önce dolar bazlı 10 yılda 10 kat getirmiş. Ne yapak iki ay kötü gitti diye hisse kötü mü oluyor.
    11-07-2019, 19:41 #4436
    666

Kime ne faydasi var bir hissenin fi tarihindeki fiyatinin?
    Koy bakalim sen ne kadar kazanmissin onu gorelim. Kivirmadan, cevirmeden.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Ben bir hisseyi alirken verilerine bakarim,bu yuzden verileri rakamlarla yazdim..Bunlari kaale almayanlara sozcuk bile harcamam.Hissenin 10 yil onceki fiyati 0.350 krs..Simdi 5,93 tl.super bir performans..Bu performansin dayandigi temel gerekceleri de yazdim..
    Ben şaka yaptığınızı sanıyordum ama siz ciddisiniz sanırım, size bir kalbur dolusu hisse bulabilirim hattâ bunların içinde 10 yıla gerek yok 3 yılda 20 kat gideni var ( bu arada 10 rakamını çok kullanıyorsunuz ) mesala ilk gözüme çelebi takıldı, bakın ondanda alabilirsiniz super performans mesala.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sn Oralet Osman mümkünse soda için düşüncelerinizi öğrenebilir miyim ?
    Sn Tarila,
    Elbette Soda ve Şişe grubu iyi şirketler, subjektif yorumlardan ziyade hepsinin finansal tabloları ortada, gittikçe büyüyorlar.

Ama geçmişe bakıp geleceğe dair ön görülerde bulunmak borsada her zaman işe yaramıyor. Soda'nın kapasite kullanım oranı nerdeyse %100. Bunu aşmak için Abd de yeni yatırım yapıyor, en erken bildiğim kadarıyla 3-4 yıl sonra faaliyete geçecek.

Doların artmasından da son yıllarda müthiş kur farkı gelirleri yazdı, artık o da yok o kadar. Hem zaten Akp başa geldiği 2002 Kasım ayından 2012 ye kadar Dolar/TL kuru aynı kalmış. Dolayısıyla grafiklere dolar bazlı bakmak bile yanıltıcı bana göre.

10 yıl boyunca dolar kuru aynı kalıyor ama TL olarak enflasyondan ve/veya satış hacimlerini artırmaktan dolayı büyüyen net karlar dolar bazlı artmış görünüyor.

Geçmiş bir tarihte falan hisse x liraydı şimdi 10x fiyattı olayına girersek o zaman geçmişte x şimdi 30x olan hisseyi bulup onu alalım. Hem şirketi araştırıyorum, finansallarına bakıp inceledim deyip hem de geçmişten bugüne 10 kat arttıysa ilerde de 10 kat artar demek saçmadır, yanlıştır. Umarım 50 kat artar ama yıkama yağlama bazlı yazılar komik kaçıyor.

Soda gibi 5 yılda 10 yılda kaç kat getiren bir sürü şirket var, onları neden övmüyorlar bu vatandaşlar da belli sürelerle Soda sayfasına gelip ahkam kesiyorlar ilginç.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Soda gibi 5 yılda 10 yılda kaç kat getiren bir sürü şirket var, onları neden övmüyorlar bu vatandaşlar da belli sürelerle Soda sayfasına gelip ahkam kesiyorlar ilginç.
    Acayip birsey harbiden.
    E bir de Omahakahini'ne kizdiniz gecende. Nasil dogru teshis koyup oturttu orda.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Bak mesala karton diye bir hisse var 1996 yılında 0.61 kuruş şimdi tahmin et kaç lira 359 lira, kaç kat ediyor mesala ben verilerle rakamlarla konuşuyorum kardeşim 82 milyon bizi izliyor...

Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Bak mesala karton diye bir hisse var 1996 yılında 0.61 kuruş şimdi tahmin et kaç lira 359 lira, kaç kat ediyor mesala ben verilerle rakamlarla konuşuyorum kardeşim 82 milyon bizi izliyor...
    Veri koyamiyorum, cunku noktasiz virgulsuz ayracsiz satirsiz paragrafsiz yazilari okuyamiyorum artik. Hangi satirda oldugmu karistiriyorum. O rakamlara 3 kere baktim, anlayamadim mesela. Anlamaya da gerek yok, ne oldugu belli.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Acayip birsey harbiden.
    E bir de Omahakahini'ne kizdiniz gecende. Nasil dogru teshis koyup oturttu orda.
    Kardeş kim köylü bir açıklarmısın allah aşkına, birilerine laf sokulacaksa bu tiplere soksunlar, sabah akşam hisseyi gazlayanlara soksunlar, bunlara gelince sus pus, parasına lotuna göre veya sayfaya giriş yapamayan köylü oluyor ne ayıp yaa. Bari sen savunma...

Yazdiginin ilk kismindan bahsediliyor zaten, kimsenin parasindan degil. Cagin gerisinde kalmis yani.

Sayfa 260/899 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •