Sayfa 260/310 İlkİlk ... 160210250258259260261262270 ... SonSon
Arama sonucu : 2477 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: BERA - Bera Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bana göre yıllar önce (halka açılmadan önce) dünyanın parasını verip ortak olmuş biri, hele de bu rasyolarda; temettü vermeye başlamış bir hisseyi bu fiyatlardan satmaz, satamaz...Bu konu fiyatlamada önemli bir baskı unsuru olarak gözüküyor o nedenle yazdım.YTD
    Geçen yıl yapılan genel kurul tutanağından. Bence tahtada yapılan şu, açığa satış da dahil olmak üzere yıllar önce pay sahibi olmuş ve hisselerini kaydileştirerek borsada işlem görür hale getirmiş olan bu zavallıların elinden malları ölü fiyatına almak istiyorlar. Bu ortaklar biraz örgütlenip de piyasadan mal alsalar yönetimi ele geçirecekler halbuki çünkü imtiyazlı hissesi yok. Euro olmuş 16 Tl, euro bazında hisse bedavadan da bedava ama demek ki paraları yok...Ya da bundan haberleri yok ?!
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. Son 3 ayda sektörel bazda hasılatta yaşanan muazzam değişim. Bunu 2022/1 çeyrek öncesi notlarımıza alalım. Bakın burası önemi Şirket temettü politikasını yürürlüğe koyduğu için artık yavaş yavaş kurumsal analizler de gelmeye başlayacak, yabancı fonların da ilgisini çekecektir. Biz şimdiden başlamış olalım.

10,32 den 2 bin daha alarak alacagım miktarı aldım. 10,6 ortalama maliyet. birköşeye attım yalnız bir hisse daha var ardyz şirketi ondan fazla beklentim yok ama ondanda bir miktar alıp uzun vade tutma niyetim var. hayırlısı bakalım.

4. İstediği kadar iyi bilanço açıklasın gitmez denilen GSDHO bile alınan temettü kararı sonrası tavan yaptı. Şayet yatırımcılar BERA'nın aldığı temettü kararının devamlılığına inanırsa ilk çeyrek bilançosunda yaklaşık 1.5 milyar keş nakit olacak olan bu şirkete yatırım yapar gibime geliyor. Tahta yapıcılar global düşüşe kadar iyi tutmuşlar aynı fiyatlarda, gayet başarılı...Onlar için sıkıntı şu ki bir çok yatırımcı başka hisselerden iyi paralar kazandı ve rasyoları iyi, kasası para dolu, primsiz hisse arıyorlar tıpkı benim gibi.

Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    eger büyük düzeltme olurise en kötü gelecegi yer 9,24 ben buraya gelecegini zannetmiyorum. benim bekledigim dönüş yeri 9,9 gerçi bende sadece 2 bin lot var ben hem kendimi hemde sizleri olasılıklara yavaş yavaş alıştırayım.
    Tam at hırsızları 9,9 aşagı kırdı galiba kötüsu olacak 9,24 hayırlı işler, sana spek.

6. Angry

Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Tam at hırsızları 9,9 aşagı kırdı galiba kötüsu olacak 9,24 hayırlı işler, sana spek.
    bu tahtacıyla işimiz var...

7. Ekrandaki fiyatlar yatırımcının düşmanıdır. Eski bir RTALB yatırımcısı olarak 2 Tl den 6 Tl ye yükseliş oradan 4 Tl ye düşüş ve 60 Tl ye yükseliş hareketinde kimlerin ne yazdığı halen hafızamdadır. Esas olan şirketin kârlılığı, bunun önünde hiç bir güç duramaz...

8. Bu kagida savas basladıktan 3 gun sonra girdim. Aldiktan sonra dersimi calıstım... Sirketin degeri o kadar komikki yani bu fiyata almamak icin matematigin calısmaması lazım. Investing'de de bi kac kez yazdım... Benim gördügüm sirket su sekilde.
    Yıl sonu ciro 8 mlyr TL olacak ve kar marjı nerdeyse %20 olacagi icin 1.6 mln asagi olmaz. Onumuzdeki gunlerde gelecek ilk ceyrek icin beklentim 1.7 mlyr ciro ve kar 300 civari.. Eger Konka'yi borsa degerinden degerleseler o zaman ucuk kar gelir. Konka'nın piyasa degerinden bera'ya 1.7 mlyr TL eder.. Muratlı Karton'da asagi yukari aynı deger ama sirketin yarisi Bera'nin. Sadece bu 2sirketin degerleri Bera'nın bugunku degeri eder.
    Insaat 2.buyuk kısım. Gizli kalmıs kısımlar ise elindeki cok cok degerli araziler. Izmir Ödemis'teki termal arazi denizin dibinde eger oraya proje yapılırsa 7-8 mlyr TL'lik deger olusur.. Bu sirketin elindeki sırf gayrımenkullerin degeri 7-8 mlyr TL'den fazladır.. Rulman en cok kisinin calıstıgı yer ama ciroya katkısı zayıf. aynı sekilde Golda Gıda'da yeteri kadar destegi yok. Gıdaya yatırım yapılması lazım.. Yıl sonu sirketin kasasında 2.5 mlyr TL cash olacak. Piyasada borcsuz ve temettu veren sirketler 8 yıllık karlari ile degerleniyor. Bu sirketin olması gereken degeri en az 12 mlyr TL. Bugunku degerlerle 35 tl eder. Bu sirket son 3 yılda borclarını ödedi. Bu sene buyuk ihtimal uzun vadeli borclari da cok azalıp sadece kısa vadeli borcu kalacak. Sirket kabuk degistiriyor. Bu kadar iyi sirket neden gitmiyor. 2 nedeni var bulabildigim. Yonetim kavgası var hala.. Digeri ise sirket yatırım yapmıyor yani. Kasadaki parayı bir ise yonlendirmeleri lazım ki hikayesi olsun. 2023 sonu sirketin kasasında nerdeyse 5 mlyr TL para olacak ama sirket hala yatırım yapmamıs olabilir. Bu senette buradan zarar etmezsiniz bu enflasyon ortamında. Buralar cok cok uygun fiyatlar.. Olumsuz dusuncesi olan varsa yazsın kı bilelim...

Sayfa 260/310 İlkİlk ... 160210250258259260261262270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •