Onemli Gunler Banner
Sayfa 263/777 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,097 - 2,104 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Belli ki yabancının kafasını karıştıran 2 şey
    a. Kambiyo rejiminin değişmesi
    b. Seçimi kaybetmeleri halinde ne yapacakları

Bugün 2 konuda da açıklama geldi..

Birisi Londra dan bizzat reis den
    Diğeri de hazine den..

Birde faizi nasıl düşüreceklerini açıklasalar iyi olacak..

Dava 16 mayıs mış arkadaşa teşekkürler..
    A.Hakan a hapis cezası gelecektir büyük ihtimal..(adama hakkaten üzülüyorum cebine bile bişi indirmedi)
    Halkb ile bir ceza çıkmayacak..(benim yorumumdur bu)
    Ama halkb davası için ellerinde bu dava delil olacak..

ECB yönetim kurulu üyesi, Fransa MB bankası başkanı bugün; kesecez, faiz felan bir şeyler uydurdu..

İtalyan 10 yıllıklar; 1,929, +%3,05

İspanya 10 yıllıklar 1,332, +%4,63

Birde bu ülkeleri güvenli liman ABD 10 yıllıklarıyla kıyaslarsak; şu an ABD 10 yıllıklar 2,984..

Aşağıdaki ülkelerin faiz düzeylerini kim getirdi bu düzeylere..

Zorunlu olarak ECB tahvil alımlarını sıfırlar mı bilemem ama şahinlerin etkisiyle böyle bir şey karar alırsa, hem Avrupa'da hem dünyada bunun ciddi geri dönüşleri olur diye düşünüyorum..globalde havuzu dolduran bir tek BOJ kalır ki, yeterli olması zor bence..

3. Hamido Sakir diye biri vardı.Forum eski halinde. O bahsettiydi sanırım ilk olarak 1958 de yasanılan krizden ve 3 farklı doviz kuru uygulamalarından. Harbi nerededir kendileri?

4.  Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    Hamido Sakir diye biri vardı.Forum eski halinde. O bahsettiydi sanırım ilk olarak 1958 de yasanılan krizden ve 3 farklı doviz kuru uygulamalarından. Harbi nerededir kendileri?
    Böyle bir uygulama olması halinde arbitraj ve karaborsa yüzünden piyasa max 6 ay içerisinde kilitlenir.. sonuç ekonomik çöküş..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Belli ki yabancının kafasını karıştıran 2 şey
    a. Kambiyo rejiminin değişmesi
    b. Seçimi kaybetmeleri halinde ne yapacakları

Bugün 2 konuda da açıklama geldi..

Birisi Londra dan bizzat reis den
    Diğeri de hazine den..

Birde faizi nasıl düşüreceklerini açıklasalar iyi olacak..

Dava 16 mayıs mış arkadaşa teşekkürler..
    A.Hakan a hapis cezası gelecektir büyük ihtimal..(adama hakkaten üzülüyorum cebine bile bişi indirmedi)
    Halkb ile bir ceza çıkmayacak..(benim yorumumdur bu)
    Ama halkb davası için ellerinde bu dava delil olacak..
    Benim aklıma ilk gelen
    1 niye ramazan 1 de cezayı kesiyon yani psikolojiye oynuyon
    2 bu adamın yıl olarak alacağı ceza banka içinde orantılı olabilicegi yönlü
    Diyelim 5 yıl aldın kodeslik ince bi dilim pizza gibi bi para cezası ama elli yıl ise mesela belkide kallavi bi bedel olabileceği Gibi . yoksa adamda da ben ne ettimde burdayım yaaa ifadesi yüzünden okunuyo da işte napican bazı şeylerin tek açıklaması Kader
    Yatırım tavsiye degil

6.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Benim aklıma ilk gelen
    1 niye ramazan 1 de cezayı kesiyon yani psikolojiye oynuyon
    2 bu adamın yıl olarak alacağı ceza banka içinde orantılı olabilicegi yönlü
    Diyelim 5 yıl aldın kodeslik ince bi dilim pizza gibi bi para cezası ama elli yıl ise mesela belkide kallavi bi bedel olabileceği Gibi . yoksa adamda da ben ne ettimde burdayım yaaa ifadesi yüzünden okunuyo da işte napican bazı şeylerin tek açıklaması Kader
    Yatırım tavsiye degil
    Ramazan seçim İsrail gazze atilla Londra baskın seçim Halkbank vb.. hepsi üst üste geldi nedense..

Dünya 5 ten büyük mü gerçekten? 🙂

7. Dünya oldukça ufak bi yer :-)
    Her geçen gün de daha ufaliyor
    Aslında uzağı görmek bence hep kolaylasiyo ama belkide biz tutkularimizi çok seviyoz tam bilemiyorum belki bundan o yüzden hep hayallerimiz gerçek olcak havasında kararlar alıyo olduğumuzdan bunlar olusuyo olabilir
    Az şairane olsa da
    Düşüncem böyle

Henüz çok erken ancak not edelim..Bullard geçen gün şunları söylemişti;

St. Louis Fed Başkanı James Bullard faizlerin nötre yakın olduğunu ve Fed'in faiz artırmasına gerek olmadığını kaydetti
    Bugünde bunları;

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, getiri eğrisindeki düzleşmeden Fed'in sorumlu olduğunu söyledi

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, getiri eğrisindeki düzleşmeden Fed'den Fe'in sorumlu olduğunu söylerek, meslektaşlarını kısa vadeli getirileri, uzun vadeli Hazine getirilerinin üzerine çıkmaya zorlayan agresif politika sıkılaşmasından kaçınmaları konusunda uyardı.

Pazartesi günü New York'ta konuşan Bullard, "Bana göre, Fed'in getiri eğrisini tersine çevirecek kadar agresif olmasına gerek yok. Çünkü eflasyon görece düşük ve istikrarlı" dedi.

5 ve 30 yıllık getiriler arasındaki makas geçtiğimiz hafta daralarak Ağustos 2007'den bu yana en düşük seviyesine inmişti. Fed 2 veya 3 fazi artışı kararlarını takip ederse, tersine dönmüş bir getiri eğrisi (ki bu durum geçmişte gerçekleşecek olan ekonomik durgunluğun güvenilir bir sinyaliydi) gelecek aylarda gözlemlenebilir. Bullard, "Eğride tersine dönme gerçekleşirse, ABD ekonomisi için olumsuz bir işaret olabilir" diye konuştu.

Sayfa 263/777 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •