Sayfa 263/1000 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,097 - 2,104 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Soğanı güya kazakistandan getireceklerdi. Azerbaycandada vardı ama çürumeye elverisli diyorlardı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Patatesin 2019 yılı sezonunda üreticiye tarlada beklenen maliyeti her şey dahil 50 kuruş. Geçen yılda 40 kuruş civarındaydı.

Üretici bunu %50 karla satsa gerisini varın hesaplayın aracılar nasıl kazanıyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Patatesin 2019 yılı sezonunda üreticiye tarlada beklenen maliyeti her şey dahil 50 kuruş. Geçen yılda 40 kuruş civarındaydı.

Üretici bunu %50 karla satsa gerisini varın hesaplayın aracılar nasıl kazanıyor.
    Kar marjı bu kadar iyi ve işin tıkandığı nokta hallerse devlet ürünlerin hale giriş zorunluğunu kaldırsın üstüne seyyar satışı serbest bıraksın bizde ucuza yiyelim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

4. arkadaşlar s 400 lere 2,5 milyar dolar para ödenmiş altını ciziyorum ödenmiş
    para cebimizdenmi çıkmış hayır yine rusyadan alınan kredi ile ödenmiş yani satıcı firma parasını aldı satıcı ile işimiz yok
    borcumuz kredi alınan kuruluşa kısacası s 400 ya gelecek bir kenarda cöp olacak yada satabilrsek 3 cü bir ülkeye gidecek
    bunun bence başka altarnatifi yok nato ve abd entegre kuruluma izin vermez

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Var tabi, bilmeyen için kumar ve kerizliktir. Bilen için zaman zaman başvurabileceği güzel bir enstrümandır.
    Kazanan bir kumarbaz da aynı şekilde düşünüyordur. Mesela ben kumar oynamasını iyi biliyorum,onun için kazanıyorum diye düşünür kanımca. Çıkacak kağıtların,sayıların istatistiğini iyi hesaplıyorum demesi işin özünü değiştirmez. Çünkü işin özünde,en azından ihtimaller ve geleceği hesaplamak iddiası var,geleceği kimse kesin olarak bilemez. Elbette ihtimallerin az olduğu şeyleri doğru hesaplamak daha kolay olabilir ama bu finansal enstrümanlarda ihtimallerin az olduğunu kim söyleyebilir ki?

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Vergi reformu ve vergiyi tabana yaymak kelimelerinin bana göre açılımı:

- Emlak vergilerinde artış.
    - Kira gelirlerindeki istisna ve muafiyetlerin azaltılması.
    - Gelir vergisi kademe limitlerinde enflasyon ile eşgüdümlü yapılması gereken arttırımların yapılmaması ya da enflasyon oranının çok altında yapılması.
    - İleri fantaziler: Hayat standardı vergileri v.b. (Örneğin yılda belirli bir sayıda yurt dışına çıkanlar için gelir vergisinde oransal ve kademeli artışlar v.b.)
    - Ultra ileri vergisel fanzatiler: (burada yazmayayım. )
    Emlak ve kirada çok ciddi bir değişiklik olmaz diye düşünüyorum. Çünkü belli kesime minimum zarar maksimum kar ve minimum oy kaybı maksimum oy kazancı hesaplarını çok iyi yapıyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by proftrader Yazıyı Oku
    Seçime kadar dolar artar çünkü piyasaya (bol kredi olarak )tl vermeye başladılar.

Bu tl lerde kısmen dolara dönüyor.

Ayrıca risk azaltmak isteyen yabancı da seçim bitene kadar dolara dönüyor.

Dolar mevduat seçime kadar daha iyi.

Seçimde geldiği yere göre tl ye geçme durumuna bakılabilir.
    TL yi adrese teslim vermenin yolu yok mu? Aksi halde biraz kendi bacağına sıkmak olur.

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dolar seve seve yükselecek, düşme imkanı yok çünkü yaya geçitinde 6 ve 9 yaşındaki iki kız kardeşi öldüren AKP Mersin il meclis üyesi sadece 4 yıl hapis cezası almış.
    Adaletin olmadığı bir ülkede ekonomiyi şeyederler.

Berat Albayrak yanlış tarafa bakıyor. Ekonomiyi düzeltmek istiyorsa işe yargıdan başlamalı.
    Seve seve seçeneği 5S formülünün 4. adımı,ondan önce diğerleri belirginleşmeli. 5S= Seçim+S400+Suriye+Seve seve+... diye gidiyo

Sayfa 263/1000 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •