Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 264/1002 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Şu saçma cümleye gelene kadar saf saf okudum, hay Allah ya.
    Ev fiyatları avrupa seviyesine gelecek diyor eleman.
    Onlarla eşitlenecek, başka yolu yok.

Halkının bile terk ettiği bir ülkedeki ev fiyatları, o halkın vatandaş olmak için can attığı ülkenin fiyatlarına ulaşacak diyor.

Milyonlarca konut fazlası olduğu halde halen emlak üretme kafasında olan ülkenin fiyatları, korkunç talebe rağmen yeni konut üretmeyen ülkelerle aynı seviyeye gelecekmiş yani.

Yahu burada maaş bağladığımız halde suriyeliler bile buradaki şartları beğenmeyip avrupaya kaçmaya çalışıyorlar, üstelik canları pahasına.

Yazıda başta doğru şeyler yazyor gibiydi, ama sonu çöpe bağladı. Veya emlak pazarlamaya.

Nereden aklıma geldi bilmem, hacı hoca tarikat takımının yöntemi de böyledir.
    Hoca 99 tane doğru şey söyler. Dersin ki ya bu adam cidden on numara bir insan.

Sonunda yüzüncü lafı ise maksatlı ve mesnetsizdir. (Belki de provokatiftir) Ama inanırsın.

Çünkü baştan beri onun her lafını doğru kabul etmeye şartlanmışsındır..

Bu yazıyı okuyan da baştan sona kadar "aaa evet çok doğru söylüyor" diyecek. Sonunda ise verilen mesajı da doğru kabul edip emlağa yönelecek.

Hakikaten çok ciddi bir pisikolojik savaş içindeyiz şu an.
    Paranıza mukayet olun beyler.
    ya sen onu gonderdeigin yazıdan alıntıladım diye duzeltsene ben kendim yazdım zannedip saldırırlar bana şimdi.

2.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    ya sen onu gonderdeigin yazıdan alıntıladım diye duzeltsene ben kendim yazdım zannedip saldırırlar bana şimdi.
    Hemen düzeltiyorum.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bir youtuber var genç bir çocuk. buzullara dahi gitmişliği gezmişliği var ismini hatırlamadım.

venuzellada hayat nasıl diye bir videosu var malum kriz içinde .

bak pizzacı diye bir yere giriyor o da ne ? dükkan tıklım tıklım.

ama videoyu mutlaka izle. ne demek istediğimi insanların bir ekmek parası kazanabilmek için kaç saat çalışması gerektiğini söylüyor.

Emre Durmuş cok genc ve iyi yurekli bir cocuk , Allah yolunu açık etsin .uzun zamandan beri izliyorum kendisini.

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Emre Durmuş cok genc ve iyi yurekli bir cocuk , Allah yolunu açık etsin .uzun zamandan beri izliyorum kendisini.
    işte şunu demeye çalışıyorum sen diyorsun millet sıfır model golf sırasına girmiş veya dükkanlara bakıyorum tıklım tıklım bu ülkede demekki kriz yok demeye çalışıyorsun ya ? venezuella da ekmek yok ekmek. veya bir ekmek almak için 30 tane kahve satman lazım veya 5000 tane takla atman lazım . ama sen pizzacıya bakıp bu ülkede işler iyi diyorsun.

mesele o yani anladın
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    işte şunu demeye çalışıyorum sen diyorsun millet sıfır model golf sırasına girmiş veya dükkanlara bakıyorum tıklım tıklım bu ülkede demekki kriz yok demeye çalışıyorsun ya ? venezuella da ekmek yok ekmek. veya bir ekmek almak için 30 tane kahve satman lazım veya 5000 tane takla atman lazım . ama sen pizzacıya bakıp bu ülkede işler iyi diyorsun.

mesele o yani anladın
    Yok oyle demiyorum veriler oyle diyor.

Googledan baksana bi. cep telefonu değiştirmede dunya şampiyonuyuz.

asgari ucretin 120 katı ( aslı 20 bin para birimi olan,uretildikleri ulkelerde 1 senelik ucret karsılıgı olan ) kac tane vw, audi merceds. opel vs satılıyor .. kac bin..bunların ikinci ellerini piyasasına bak .

ispanyol zaranın , ispanyanın baskentideki sayısıyla , istanbuldaki magaza sayısı aynı . istanbulda fazlada olabilir. google mapstan baktım tam sayamadım.

Gidin gelişen akslara 2 km kare icinde 20 tane orta boylu supermarket gorursunuz.

pizacıya indirgemeyin durumu.

6.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Evet tasarruf yapamayız cunku sartlar musait değil . her seyin yenisi geliyor . hep yeni cep telefonları cıkıyor .Kameralar cok daha guzel yenilerde. bu sartlarda nasıl olurda tasarruf yapılabilir

Alıntı
    https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...yoruz-41187431

Türkiyeâââ��¬ââ��¢nin tüm dünyanın önünde olduğu konuların başında akıllı telefon değiştirme süresi geliyor.
    Almanyaâââ��¬ââ��¢nın İngiltereâââ��¬ââ��¢nin ortalama 4 yılda bir değiştirdiği akıllı telefonlarda Türkiyeâââ��¬ââ��¢deki rakam yaklaşık 2 yıl kadar öncesinde 18 ay ile 24 ay arasında değişiyordu. Yani Türkiyeâââ��¬ââ��¢deki kullanıcılar ortalama 1.5-2 yılda bir yeni akıllı telefon satın alıyorlardı. Bu da Türkiyeâââ��¬ââ��¢yi telefon değiştirme konusunda Avrupa ülkeleri arasında lider yapıyordu.

-------------------------------------

Ama artık dovizin artmsıyla daha gec değiştiriyormuşuz.

demekki doviz duşükken avrupa ulkelerinde cok daha iyi durumdaymışız bireysel ekomik durum olarak ki . 18 ayda bir telefon değiştiriyomusuz.

Bu sadece sadece telefon ornegi..buna her seyi ekleyebilirsiniz..arabba..giyim vs vs .
    Söylediğimiz şeylerinin arasındaki en önemli fark ben tasarruf imkanimizin kısıtlı olduğunu söylüyorum siz ise tüketim ve tasarruf arasındaki dengeden bahsediyorsunuz çok farklı şeyler bunlar tasarruf bir tercih dır yapabilirsin ama yapmayabilirsin ama öyle bir imkanının olmaması ise daha farklı bir durum

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yani arkadaslar ,

Çok tasarruf yapıyorz , cok biriktiriyoruz buna ragmenmi ,hdefimizde ne varsa ev araba vs . alamıyoruz.

Sorun 10 senelik asgari ucret karsılıgı satılan bi golf değil . Sorun 10 senelik asgari ucret karsılıgı satılan bu aracın alınması . Sıra beklenmesi.

Buda Tasarruf eden bir toplum olmadıgımız gosteriyor.

Kimi bunu almıyor ama kimidi yarı parası denklesinde yarısınıda kredi ile cekip alıyor.

Bu arac avrupada 10 senelik asgari ucret karsılıgı olan 200-250 bin eurolara satılsa . 100 tane bile satılmaz. Burda bakın bun lara kac tane satılıyor sadece golf depil mercedes bmw butun markaların toplam satısına bakın .

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Yok oyle demiyorum veriler oyle diyor.

Googledan baksana bi. cep telefonu değiştirmede dunya şampiyonuyuz.

asgari ucretin 120 katı ( aslı 20 bin para birimi olan,uretildikleri ulkelerde 1 senelik ucret karsılıgı olan ) kac tane vw, audi merceds. opel vs satılıyor .. kac bin..bunların ikinci ellerini piyasasına bak .

ispanyol zaranın , ispanyanın baskentideki sayısıyla , istanbuldaki magaza sayısı aynı . istanbulda fazlada olabilir. google mapstan baktım tam sayamadım.

Gidin gelişen akslara 2 km kare eicinde 20 tane orta boylu supermarket gorursunuz.

pizacıya indirgemeyin durumu.
    burdan nereye varacaz ben anlamadım.

ayrıca twitter intagram kullanımında da lideriz. millet çay içse balkonda bnu sosyal faaliyetmiş gibi hemen foto çekip sosyal medyada paylaşıyor. 5 yaşındaki çocuk artık telefon istiyor oyun oynamak için. almazssan hayata küsüyor )

aldığı maaş benzin parasına yetmiyor golfe biniyor.

burdan nereye varacaz onu anlamadım
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 264/1002 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •