Sayfa 265/575 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 4593 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    1.5 milyar dolar kâr açıklayan Ferrari NASIL 60 milyar dolar pd’ye sahip ?

Bununda mantıklı bir açıklaması varsa öğrenmek isterim.
    Dunyanin sayili markalarindan biri ile tezek firmasini karsilastirmak?

Ferrarinin degerlemesini aciklayan bircok yazi var. Mantik olarak marjlari %35 (otocularin %6), satislari da her sene %10 artiyor. SUV piyasasina girdi 500 bin dolarlik Purosangue ile ve alamiyorsun. 4 sene sold-out. Onumuzdeki 5 senede 25 yeni model cikaracaklarini acikladi. Ferrarinin musterileri zenginler, yani finansal sorunlari yok, resesyondan etkilenmiyorlar.

500-1000 fiyatlar her 3 mesajda bir, Ferariler, Lambolar, Havyarlar, Purolar, alakasiz teknoloji sirketleri ile karsilastirmalar bir senedir... Millete sattirmamak icin birilerine hizmet ettin diyecegim de... Forumda millet memnum ki sikayet etmiyorlar. Demek ki benim haddime degil karismak. Yani bir dusun derim amacin bu degilse, bu sekilde anlasiliyor. Benim yatirim yaptigim hisse olsa itiraz ederdim acikcasi.

2.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Peki

2019’e kadar ZARAR açıklayan bir firma

Neden ve nasıl 2 milyar dolardan 58 milyar dolara piyasa değerine ulaşır ?

Bunun mantıklı açıklamasını yapabilir misiniz lütfen ?

Ortada 1 cent kar yok, 2011’den 2019’a kadar.

//

1.5 milyar dolar kâr açıklayan Ferrari NASIL 60 milyar dolar pd’ye sahip ?

Bununda mantıklı bir açıklaması varsa öğrenmek isterim.
    Tesla 2015 yılı cirosu 3,744 B USD
    Tesla 2023 beklenen cirosu 100 B USD
    Ortada 30 kattan fazla hasılat artışı var. Karına bakmak yanıltır. Zaten kar yatırımcının kolay kolay öngörebileceği bir rakam değil.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dunyanin sayili markalarindan biri ile tezek firmasini karsilastirmak?

Ferrarinin degerlemesini aciklayan bircok yazi var. Mantik olarak marjlari %35 (otocularin %6), satislari da her sene %10 artiyor. SUV piyasasina girdi 500 bin dolarlik Purosangue ile ve alamiyorsun. 4 sene sold-out. Onumuzdeki 5 senede 25 yeni model cikaracaklarini acikladi. Ferrarinin musterileri zenginler, yani finansal sorunlari yok, resesyondan etkilenmiyorlar.

500-1000 fiyatlar her 3 mesajda bir, Ferariler, Lambolar, Havyarlar, Purolar, alakasiz teknoloji sirketleri ile karsilastirmalar bir senedir... Millete sattirmamak icin birilerine hizmet ettin diyecegim de... Forumda millet memnum ki sikayet etmiyorlar. Demek ki benim haddime degil karismak. Yani bir dusun derim amacin bu degilse, bu sekilde anlasiliyor. Benim yatirim yaptigim hisse olsa itiraz ederdim acikcasi.
    Ferrari ile ilgili çok guzel bilgiler vermişsin, tesekkurler. İş Bankası yurtdısı piyasa hisse işlemlerinde komisyonları çok dusurmuş diye duydum. Şu ferrariden biraz almak lazım aslında.

Ferrari alamıyoruz bari birazcık hissesinden alalım

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Siz hangi hisseye yatırım yapıyorsunuz,

Portföyünüzün en baskın hissesi hangisi ?

Burada yapılan paylaşım yazılan bilgi yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Siz hangi hisseye yatırım yapıyorsunuz,

Portföyünüzün en baskın hissesi hangisi ?
    Bize de mi atacaksin yoksa??? Sagolasin, yorulmaktan kurtarayim, degisim gelmeyince bitirdim ben isimi.

Kirmak icin yazmadim ama...
    Finansbank olmus 1.2 triliyon lira. Onun aktifleri kadar kar eden Is Bankasi 200 milyon lira!
    Kent olmustu bir ara 100 milyar dolar.
    Bunlarin forumunda 3 ay yazi yazilmiyordu eskiden. Kimse yok cunku, fiili dolasimdaki hisselerin orani %0.2
    Malin sahibi aliyor goturuyor istedigi fiyati da koyuyor.
    Burda artik oyle degil durum. 30'a girdi. Fonlar geldi, bir ton insan geldi. Millet evini arabasini soktu, tabana yayildi. Bu gercegin, yani mature hareket edeceginin farkina varmak lazim.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ferrari ile ilgili çok guzel bilgiler vermişsin, tesekkurler. İş Bankası yurtdısı piyasa hisse işlemlerinde komisyonları çok dusurmuş diye duydum. Şu ferrariden biraz almak lazım aslında.

Ferrari alamıyoruz bari birazcık hissesinden alalım
    Bosver bence, Ford daha iyidir. Acayip kibirli bir sirket. Hissesini almazdim. Araba alacaksin, o arabayi vermeden GTC4Lusso diye bir hilkat garibesini de alma zorunlulugu koyar mesela.

http://share.matriksdata.com/Images/...1814089622.png

8. Osman amca hektaş'ta işi öğrendi yurtdışı borsalarında ustalık dönemine geçecek

Oradan da kriptoya hoop sonra gelsin petruslar ferrariler

Sayfa 265/575 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •