Sayfa 266/1230 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku

PNSUT

Borsamızın kadim temettü hissesi...İstisnasız her yıl tıkır tıkır dağıtmış...2015 yılında 22 TL idi, şimdi 6.15...Peki bilançosunda bu gerilemeye neden olacak bir gelişme var mı ?...Yok...Nereden bileceksin 22 TL nin son fiyat olduğunu da satacaksın ?...

Bazısında dışsal, bazısında içsel sebepler...

2015 yılında PNSUT'ün son 5 yıllık getirisine (gerek temettü gerekse de fiyat yönünden tıpkı şimdi olduğu gibi) bakarak "bu fiyattan almak lazım abi, Rusya'ya ihracat, zaten iyi şirket, sonuçta gıda şirketi batmaz kokmaz" diyenler ?...Hepsi bu forumda yazıyor, ilgili başlıkta...

Geçen de yazdım, o çarşaf çarşaf koyduğunuz getiriler sadece sanal gerçeklik...Hiç bir realitesi yok...Para cebe girmeli...
    20 liraya kucaklayan kucaklamıştır. Hata etmiştir. 4 6 aralığında gayet toplanır portföyün %10 u ile, ya satılır ya toparlar mutlaka kazandırır.

20 liraya alan adam neden alıyor mesela? Gideni sevme gideni beğenme gidene tapma var bizde. 3 liraya suratına bakmadığı aselsan i 45 liradan kucaklayan adama ben neden acıyayım düşünmemiş ki gaza gelmiş çeksin ceremesini...

Sonra aselsan başlığında şirkete ülkeye c. Başkanına ne var ne yok sövüyorlar hiç kendilerine bakmak gelmiyor akıllarına...

iyi akşamlar.
    bir kaç haftadır birinci başlıktan itibaren okuyorum ve bugün bitirdim.
    öncelikle başlığın sahibi sayın cautionary, dudu, wiseinvestor, mona roza, ctuğrul, batu34, miriel, syılmaz, trade shark, onelle, orelet, desperado, tilki, hakem, oğuzvortex19, pilavlı, temettü emeklisi, human01,supheci_kimse başta olmak üzere değerli bilgilerini paylaşan ve şu an hatırlayamadığım herkese çok çok çok çok teşekkür ediyorum.
    şahsen bir finans eğitimi almadım ancak burada edindiğimiz bilgilerin tecrübelerin bize herhangi bir okulda öğretilebileceğini zannetmiyorum. aslında daha çocuk yaştan herkese tasarruf ve yatırım bilincini aşılamamız gerekiyor diye düşünüyorum ... finansal piyasalarla ilgilenmeye başladıktan sonra dünyada ve ülkemizde olup bitenleri daha iyi anladığımı ve hayata daha önce dikkat etmediğim bir penceren bakmaya başladığımı fark ettim...
    benim için en önemli konular portföyün çeşitlendirilmesi ve parça parça alım yapma stratejisi oldu...
    yıl içerisinde 1 aylık birikim tutarını tatil ve 1 aylık birikim tutarını bes için ayırdıktan sonra , %10 altın-dolar, %20 bist 100 , %20 yabancı hisse senetleri fonu ve %50 kira sertifikası fonu şeklinde çeşitlendirme yapmayı planlıyorum.
    blok alım yapmayı ve al-sat'la ilgilenmeyi ben de kesinlikle tavsiye etmiyorum. çeşitli veri terminalleriyle hisseler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşan ve robotlarla anlık işlem yapabilen büyük portföylere karşı şansımızın sürekli yaver gitmesi mümkün olmayacaktır diye düşünüyorum ancak tabii ki de herkesin yoğurt yiyişi farklı olabilir ve kimsenin kararlarını yargılayamayız.
    tüm bunların yanında biraz makro ekonomiyi takip etmek de yararlı olacaktır. ben bunu "zamanın ruhuna uygun davranmak" olarak görüyorum. bana göre faizlerin daha düşük olduğu, yatırımların arttığı ve ülkenin büyüdüğü bir ortamda portföy içerisinde hisse senetlerinin yüzdesi arttırılabilir ancak bunun için ekonomide düzelme sinyalleri almamız gerekiyor.
    ben seçimlere kadar piyasalardan kopmamak için cüzi miktarda senet aldım seçimlerin ardından mayıs - haziran gibi parça parça alım şeklinde devam etmeyi planlıyorum
    aldığım hisseler; ecilc, soda, hektaş, işyat, kordsa, isdemir, aygaz, aksgyo ve egeen... eğer performanslarını beğenmezsem , aksgyo'yu psdt ile egeen'i ise froto ile değiştiririm diye düşünüyorum
    göz ucuyla takip ettiğim diğer hisseler ise brisa, asels, fmizp, tupras, enjsa, adana a... şeklinde...
    yeni yılda herkese sağlık ve mutluluk diliyorum... iyi tatiller...
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

4. TL'ye karşı bu kadar düzgün bir trend oluşturamayan hisseler varken, dolara karşı bunu başarmış BIST'ten bir hisse.

5. Sn miriel eregli mi bu hisse

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    TL'ye karşı bu kadar düzgün bir trend oluşturamayan hisseler varken, dolara karşı bunu başarmış BIST'ten bir hisse.

Hangi hissedir acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    TL'ye karşı bu kadar düzgün bir trend oluşturamayan hisseler varken, dolara karşı bunu başarmış BIST'ten bir hisse.

Soda ?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,352
     Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Abi eregl ve tüpraş hakkındaki düşüncelerini rica ediyorum , eregl dip süreci ne olur nereleri görebilir ve tüpraş beklentini .

Saygılar .
    Fiyat seviye tahmini yapmak istemem...
    Elimde para olsa gelecek bir sene boyunca simdi baslayarak her hafta esit mktarda fiyata bakmadan eregl toplamaya baslardim.
    6-7 TL araliginda alimlarimi sertlestirirdim.
    5 TL leri gorursem de bobregin birisini satisa cikarirdim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 266/1230 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •