Sayfa 267/777 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Yoksa dışardan borç paramı buldular??kim verecek bu parayı heleki bu ortamda...

2. Cb.mb.başkanı ile görüşecek diyecek ki zor durumdayız faiz artırımı yapmak zorundayız oda yok diyecek yada artıracak ama ne kadar ?

3.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Yoksa dışardan borç paramı buldular??kim verecek bu parayı heleki bu ortamda...
    EM ler arasında açık ara en ucuz ülke biziz..
    Güven unsuru kayboldu
    Güveni tesis edersek mal bulmuş magribi gibi saldırırlar emin ol..

Daha evvelde defalarca oldu

Ama böyle antin kuntin açıklamalar hareketler ile OLMAZ tabi..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ben müdahaleden sonraki duruma bakarım anca Gund..geçen hafta toplanıyorlardı, toplandılardı , dolar düşmüştü yine değil mi..sonra ne oldu..aşağıdaki bir trend/trendse, haticeye değil neticeye bakmakta fayda var..Junk'lar önden buyuruyor/buyuracak bence..umarım yanılırım..

US10 yıllıklar tekrar 3'ün üzerine attı..bence kritik bir gelişme çünki yukarıda verdiğim faiz farkları grafiği DXY'ninde yukarı gitmesini zorluyor mecburen..hem faiz artışı hem DXY yükselişi, EM'ler için kötü bir karışım Gund..

Geçen ay bahsetmiştim, nisan ayı ABD hazinesi için gelirler ayı idi..dolayısıyla Nisan ayında borçlanma ihtiyacı az olacaktı..ancak hazinenin borçlanma ihtiyacı artan bütçe açıklarından dolayı her ay artarak devam edecek gözüküyor..dolayısıyla bonoların faizleride ister istemez artacak görünüyor..bu faiz artışı yukarıda bahsi geçen diğer gelişmişlerle arasındaki faiz farklarını genişletir..dolayısıyla dolarıda yukarı çeker..ABD bonolarının yükselmesini engelleyecek tek şey, bir tedirginlik yada bir kırılma sonucu ABD bonolarının güvenli liman olmasıdır..örneğin EM'lerde bir sıkıntı bu bonoları güvenli liman yapar mesela..sonuçta bileşke vektörel ama ABD bono faizleri özellikle bütçe açıkları ve QT'den çıkanlar yüzünden yukarı yapacak gibi duruyor..azar azarda olsa, bence..

5. enki

O yazdıkların yüzünden 4.50 de değiliz..

Bugün misal CB ile Çetinkaya yanyana basının önüne çıkarlar..
    Arkada Mehmet Şimşek

(Amerikan vari bir tavır)

CB biraz kısace kem küm eder..
    MB bağımsızlığını deklare eder..
    Çetinkaya ya bırakır sözü..

O da biz takipteyiz serbest piyasa rejiminden vaz geçmeyecez desin..
    Arka kapıdan da biraz katar parası saçtın mı yarına kur 4.20 olmazsa bende bişi bilmiyorum derim..

6. HALKB davası sonuçlanacak bu akşam CEZA açıklanacak..
    Sonrasıda OFAC ne edecek o önemli..

Ben bir kaç kere yazdım..

OFAC action alsa bile öyle 20 30 hayır 60 milyar dolar ceza falan BEKLEMİYORUM..

Daha evvelki OFAC cezalarına kıyasla bunu söylüyorum tabe..

Haaa kapalı kapılar ardından ABD ile anlaşırlarsa DAHA DA BAŞKA...

3.90 ların üzerinde de geçen sene böyle idi ortam..

6 ay sonra GEBER dolar diyoduk..
    6 ayda bi ekonomi ne çıkar nede batar..

Ama TEKRAR EDİYORUM..
    Artık bu tip atar gider söylemleri bi kenara bırakmaları LAZIM!!!

Kendi bindiğimiz dalı kesiyoruz..

Dolar 6 da olur 7 8 10 da..

Gund ben olaya genel bakıyorum, biliyorsun..haklısın o yazdıklarım yüzünden 4,50'de değiliz ama bir trend varsa en zayıf halkadan en güçlü halkaya kadar herkes bundan nasibini alır..biz halka olarak nerdeyiz, herkesin kendi kararı..dünkü durum ortada;

Güçlü dolar ve günün şimdilik özeti;

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku

O da biz takipteyiz serbest piyasa rejiminden vaz geçmeyecez desin..
    Arka kapıdan da biraz katar parası saçtın mı yarına kur 4.20 olmazsa bende bişi bilmiyorum derim..
    Pek detaylara girmiyorum ama özet olarak bende diyorum ki haklısın bu şekilde dolar 4,20'ye gelebilir..ancak trend devam edecek olursa ve ediyor kanaatim , en geç ertesi gün yine 4,5'ta buluruz kendimizi..

Sayfa 267/777 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •