Onemli Gunler Banner
Sayfa 267/281 İlkİlk ... 167217257265266267268269277 ... SonSon
Arama sonucu : 2246 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,340
     Alıntı Originally Posted by tıbbıyeli Yazıyı Oku
    Tövbekar hocam yanlış ifade ettim. CEOnun paylaştığı bilgiler sizin ve benim gibi uzun vadeli(2028-30lar belki 40lar) şirket ortakları için kıymetli. Ancak piyasadaki oyuncular tarafından önemsenmeyecek ve hisseyi etkilemeyecek diye düşünüyorum.
    Şirket için önemli, hisse için önemsiz bilgilendirme desem daha doğru olurdu herhalde.
    sn tıbbiyeli,
    piyasa ile aynı fikirde hiç olmadım ... eğer olsaydım saçma sapan halka arz hissesi almam gerekiyordu belki de. mesela emlak sektörü problemde çimento alırız, demir çelik alırız, sanayide problem var gider gömülürüz... ben kendi adıma şimdilerde mevcudu korumaya odaklıyım ve bu adamlar yatırımlarda da diğer hususlarda da ince eleyip sık dokuyorlar... bu durum da muhtemelen bir kaç yıl içinde benim Uludağ yaylaları fiyatımı getirebilecektir...

bir gün her şey ederini bulur...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,340
    Bir şeyler ters gidiyor... bu borsa ile ilgili değil günce ile ilgili ama borsa ile ilgisini isteyen kurabilir...
    bir kaç gündür damlama su ile kirazlığı sulamaya çalışıyordum benim gözümle henüz yerler ıslanmadan sular kesildi... ilk gün 10 saat, ikinci gün de aynı üçüncü gün benim bildiğim 4-5 saat... bugün bir ümit su verirler belki diye gittim ama heyhat...
    gül rekoltesi yarı yarıya diyordu komşular kuraklık mı dedim hayır erken gelmiş bu yüzden azmış. geçen yıl geç gelmişti... kirazı geçen yıl toplamamıştık bu yıl ise kiraz çok fazla yok derken baktım bu mevsimde ağacın biri neredeyse toplanacak hale gelmiş... tabii kirazlar çok küçük ve erken olgunlaşma olacağı için 26-30 kalibre kiraz bulmak zor olabilir. belki de suyu bol olan yerlerde olur kimbilir... olması gereken zamandan 1-15 ay önce kiraz topladım 1 tabak... çabuk büyümek zorunda kalan çocuklar gibi kavruk kirazlar...

hepimiz hayatın bir çok yönünü pas geçiyoruz. halbuki zamanda bile artık değişim sürekli hale geldiğine göre sanırım çok bilgili ve her şeye hazır olmalıyız... bilgi olduktan sonra bir şekilde para kazanılır ya da zaten nasibinde varsa gelir... bence hayatı kaçırmayın... mevsimleri doya doya yaşayın, toprağın farkına varın, meyvelerin farkına varın, çiçeklerin farkına varın, çocuklarınızın. torunlarınızın gelişimini güzel bir şekilde izleyin, yaşlanmanın, yaş almanın tadına varın...
    bu bir yatırım tavsiyesidir...

3. Bu dolu felaketi bugün olmuş.

Eskişehir, Çifteler ; Tarım alanları ve seralarda zarar varmış.

https://www.eskisehir.net/cifteler-f...o9hda280510639

Alarko'nun aldığı "Nata Tarım" Mahmudiye'de ve Çifteler'e sadece 10 km.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,340
     Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Bu dolu felaketi bugün olmuş.

Eskişehir, Çifteler ; Tarım alanları ve seralarda zarar varmış.

https://www.eskisehir.net/cifteler-f...o9hda280510639

Alarko'nun aldığı "Nata Tarım" Mahmudiye'de ve Çifteler'e sadece 10 km.
    sn value
    kurumların ve kredili olanların seraları sigortalıdır. benim gibi sigortaya karşı olanlar ya da kendi halinde bir şey yapmaya çalışan gariban çiftçileri vurmuştur dolu...

5. Bir haber mi var?

6. 112 den özel emirle 15 milyon lot verilmiş Unlu ye..

Buyuk ihtimalle gecen seferki gibi leyla ablalar virman yaptilar,kendi lotlarini başka yatirimciya verdi gosterip,aktif tahta dan yedirecekler..sorun degil,en azindan belirsizlik bitti..

2 milyon lot kaldi,cocuklarin olan..

7.  Alıntı Originally Posted by FRESCOBALDI Yazıyı Oku
    Bir haber mi var?
    Kasa nakit dolu...Geri alımın önünde engel kalmadı..Bu fiyatlar halen 4 usd altında...daha yüklü bir program ile gelmeleri gerekir. Pazartesi genel kurulda gündeme gelir mi acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    Kasa nakit dolu...Geri alımın önünde engel kalmadı..Bu fiyatlar halen 4 usd altında...daha yüklü bir program ile gelmeleri gerekir. Pazartesi genel kurulda gündeme gelir mi acaba?
    Satılacak 2 milyon lot daha var. Kaldıki bu 15 milyon lotu daha piyasada satacaklar gerçekleşen olay sadece virman. Son 1-2 haftalık hacime bakarsak bu 15 milyon lotu nasıl satacaklar merak ediyorum.

Sayfa 267/281 İlkİlk ... 167217257265266267268269277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •