Sayfa 267/1015 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: Viop LIX

1. Geçen haber vardı. Yunanlılar da Türkiye'de çimento işine girmiş.

<<<<<<<<<<

https://www.patronlardunyasi.com/hab...in-aldi/305370

Titan Cement, düşük karbonlu çimento üretimini genişletmek için Bilecik’teki Vezirhan Pozzolana Ocağı’nı satın aldı
    2008 yılında Adoçim’in yüzde 50’sini satın alarak giren Yunan Titan Cement, Tokat, Marmara Ereğlisi ve Antalya’da iki çimento öğütme tesisi ve bir çimento fabrikasının sahibi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Sütünü iç yat uyu dinlen. Yarın erken kalk
    Hergün 8 ila 10 hisse tavan yapıyor, hergün 1 denesini yakalarsan cep harclığın çıkar.
    Züğürtluk canıma tak etti oğlanı ikna ettim arabayı satıyoruz önce dolar altın seçim sonrası da bakarız duruma

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Züğürtluk canıma tak etti oğlanı ikna ettim arabayı satıyoruz önce dolar altın seçim sonrası da bakarız duruma
    Daha birkaç gün önce teslim almadın mı arabayı yau?

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Arkadaşın biri robot yapmış, 500 dene senetin içinde agresif hareket yapanları anında yakalıyormuş, tabii alayım edeyim derkene yüzde3 den anca yetişiyorum diyo sonra yüzde2 görünce geri veriyomuş bazanda tavana yapışıyor o agresif hareket eden senetler dedi.banada söyle dedim, ben seni arayıp söyleyene kadar herif işini bitirip tutmanı çeker dedi, ekranıma 500 senet sığmıyor napim dedim, sen fakirliğe devam et dedi.
    Hergün enaz 8 ila 10 hisse tavan ve bu sürekli yıllardır
    Sence bi tuhaflık yok mu Ayasofya abi
    Bu işte kesin robotların barnağı oluyo

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Bir akrabanın elinde CMBTN varmış..
    Bugün 3.180,tavan kapatmış..

60 TL, maliyetim var dedi..
    İnanırım..
    Aldığını satmaz, karda da satmaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,916
     Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    abka

sana bi sorum olacak, soru değil de ne düşündüğünü merak ediyorum.. mesela ölçtün biçtin bi seviye belirledin, burayı geçerse direnç kırılmış olacak ben işte o vakit mal alırım diye düşünüyosun, 292 üstünde mala girerim diyorsun, dün 292 değmiş ama kapanış 289 olmuş.. bugün hafif artı başladı, 10.30 tcmb sunumu başladı 290-291 dönüyor, soru cevapta cevdet -daha soru sormasını bilmiyosunuz diye camiayı haşladığı an 292 yukarı geçti.. o an o dakka alır mısın ?

yoksa mesela en az 2 saatlik 4 saatlik kapanışları göreyim, üzerinde kalıyor mu diye bakarım mı dersin ? mesela bugünkü örneğimizde fiyat 1-2 saat 292 üstünde tutunuyor, sonra öğle arasında bi saat kadar 292 altına sarkma yapıyor ve 14.05 itibariyle 292 üstüne attıktan sonra 2 saat boyu sakin tempoda 294 kadar yürüyor, son 2 saat bi miktar realize oluyor ve kapanış 292 üstünde

teorik olarak soruyorum, tam olarak günün hangi aşamasında 292 kırıldığına ikna olursun, yada fiyat kaçı geçtiğinde tam ikna olursun, çünkü yürümeye başlasa gitseydi günü yüzde 3 yukarıda kapatsaydı yani 300 kapatsaydı, ahhh 292 kırdığında alacaktım ben ya" diye hayıflanma durumlarını hepimiz yaşıyoruz
    Vallahi 1 mil. dolarlık soru bu...

23 yıldır bunu defalarca sordum-test ettim, kesin cevabı yok.Sen, bir saat kalsın dersin..1 Saat üzerinde kalır ve long açarsın...sonra 2. saat altında kapanır ve longu kapatman gerekir...

Sonra bunu 2 saat kapanış kuralına göre yaparsın...Bu sefer 2 saat bekleyeceğim diye viob uçar gider..zirveden long açarsın.

Mesela bazı teknikçiler hissede 2 gün kuralı koyarlar.Misal bu direncin üzerinde 2 gün kalınca alış yaparım ,gibi...Hisseyi epey pahalı alırsın...Sonra altına sarkar 2 gün kapanır ve zararla satarsın..

Bence bunun cevabı yok..Ama şahsen VİOBDA önce yönü tahmin ediyorum.Mesela şu dirence gelirse SHORT açarım diyorum.O dirence geldiğinde short açıyorum..Ama üzerinde 1 saat kapanış olunca poz. kapatıyorum.(long açmıyorum--asıl yöne ters olacağından--tahmini yönüme)

Biraz sonra tekrar o direncin altına geldi mi?..ve o direncin altında saatlik kapandı mı..tekrar short açıyorum.

Arda 2-3 kere dolandığım olurdu..ve yıpratıcı oluyor...((Bu yüzden METASTOCK sistem kullanırdım...5 dakklık sistem eğer ÜST parametre saatlikle aynı yönse işlem yapardım.))

Ama hisse alımında bence günlük kapanışa bakılmalıdır.Dirence gelince sat..ama üzerinde günlük kapanış olunca tekrar alıma geç...

Dediğim gibi bunların kesin doğruluğu yok...Bazen 2 günlük kapanış bazen bir günlük kapanışlar isabetli oluyor..Tercih etmek zorunda kalıyoruz.

Bu olayla ilgili: Ama dolar bazlı grafikte max. alıma ulaşmışken: şahsen 2.92 dolar üzeri 2. kapanışı da beklerdim..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,780
     Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    üstad ben o kitabı okuyalı 20+ sene oldu, aklımda kalan 2 husus var
    ''üstad '' ben )) neyse hitap şekli olarak aldım ..Gerçek üstadlara ayıp olmasın

Aslında çok konuda doğru değerlendirmelerin tespitlerin var ,bilgi dağarcığın kuvvetli daha sık yazsan daha faydalı olur topik açısından .ama nedense tercih etmiyosun

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    https://www.ensonhaber.com/ekonomi/t...larlik-yatirim
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 267/1015 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •