Onemli Gunler Banner
Sayfa 270/327 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320 ... SonSon
Arama sonucu : 2614 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Bu arada o bakır fiyarları artışı %16 di o ceyrekler için, ciro da ki artış bakır fiyatı artışı ile açıklanamaz. Yine de bakır fiyatı bizim için önemli bir değişken, hani bazı şirketlerin döviz stoğu var ve döviz artınca finansman geliri yazıyor ya, sarky de bakır geliri yazıyor. Ama bu çok da kötü birşey değil sonuçta bakır bizim hammaddemiz, değerli olması güzel ama değerinin çok değişken olması pek güzel değil, bu değişkenlik bakır işleyen sarky gibi bir firmanın ürünlerinde sürekli fiyat oynakligi yaratır ve buda kurumsal müşteri tarafından çok hoş görülen bir durum değildir. 2. Side bakır çok pahalı olduğunda, sarky nin ürettiği ürünleri satın alanlar, kullanabilecekleri yeni bileşenler araştırmaya başlayacaktır.

2. Tonaj bazında satışlara nerden bakiyorsunuz. Durum böyle ise ciro nasıl bu kadar artabilir

3. Acaba sizin yazdığınız tonajlar 1.ceyrek 2021 2. Çeyrek 2021 mi

4. Buradaki büyük sıkıntı şitketin kar marjları çol düşük geçen senelere hatta bundan önceki çeyreğe bile bakılsa yüzde 3.75 oranında bu büyük problem şirket labuk değiştirmek istiyorsa yaa kendi bakırı maden olarak çıkarıp son ürün olarak satmalı yada katma değeri yüksek ürün çıkarmalıki bu çpk mümkün görünmüyor çünlü ciddi bir argesi yok geriye sadece bakır talabin artması geliyorki bıda sizin belirttiğiniz gibi eğer bakır fiyata çok artarsa farklı bir ürüne yönelim olurmu
    ytd deli saçmasıdır

5.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Acaba sizin yazdığınız tonajlar 1.ceyrek 2021 2. Çeyrek 2021 mi
    Evet finnsal tabloda yazıyor
    ytd deli saçmasıdır

Aslında tonaj bazında geçen yıla göre %15 civarı artmış şirketin %10 hedefini geçmişler..
    Kapsamlı gelir tablosunda yazılmış..

Bana az geldi %16 ama bu işler demek ki hiç kolay değil ki yılbaşında şirket %10 hedef belirlemiş..

Bir dost

7.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Tonaj bazında satışlara nerden bakiyorsunuz. Durum böyle ise ciro nasıl bu kadar artabilir
    Satış maliyetin düşmesi bunun nedenide bakırın düşük fiyat iken alınması buna bağlı olarak kar yğzde 5. 75 olması sonucu gelen kar birde döviz pozisyonu
    ytd deli saçmasıdır

8.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Aslında tonaj bazında geçen yıla göre %15 civarı artmış şirketin %10 hedefini geçmişler..
    Kapsamlı gelir tablosunda yazılmış..

Bana az geldi %16 ama bu işler demek ki hiç kolay değil ki yılbaşında şirket %10 hedef belirlemiş..

Bir dost
    İşte bunu demek istiyorum normal bakır kullanımı artıyor ve çaycının verdiğiröportajda yüzde 25 yıllık artış olur diyordu ama olmuyor burda artışı sağlayacak şey metrolar ve arabalar ama buda ne zaman olır bilmiyorum ama çok uzun olacağı kesin
    ytd deli saçmasıdır

Sayfa 270/327 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •