Sayfa 276/342 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon
Arama sonucu : 2734 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    maliyetler hizla artiyor o dogru

ama bu demek degildirki sen maledilmis fiyattan satabilirsin

Ekonominin gidisatina gore maliyetin altina ev satan cok oldu gecmiste
    Bir de sen hiç inşaat işi ile uğraşmamışsın belli. O kadar zordur ki eğitim seviyesi en düşük insan kitlesi ile çalışırsın. Onlarca kalem vardır. Betoncu, demirci, kalıpçı, tesisatçı, hafriyatçi, elektrikçi... vs.vs. Bir dünya para bağlayacaksın Bütün bunlarla uğraşacaksın sonra karsız satacaksın hee. Yapma be kardeşim. Yaşın genç belli..

2.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Ben kredili konut alımını mantıklı buluyorum(yatırım için tabi)
    Peşin mantıklı değil. Bahsettiğiniz gibi bulabilirseniz %50 iskontolu bulursanız tabiki olur.
    Şuan için kredi oranları çok yüksek. Düşücek emare de şuan için gözükmüyor.
    1.5-2 yıl önceki gibi kredi oranları 1.29% gelirse ve enflasyon da yıllık %30-40 olursa konuta talep yine oluşur.
    Bahsettiğiniz İstanbul çevresi şehirlerde de (kocaeli, sakarya vs) son 7-8 aydır konut satışları durgun
    Bakın satmak için üretim yapmak ve satışa sunmak ile ihtiyaç için almak aynı şey değil. Kusura bakmayın ülkemiz hariç hiç bir yerde araç yatırım enstrümanı olamaz oldu. 1-2 aylık periyot için ev alınıp satılmaz ama bizde olur. Nereye giriş çıkış yapsan kendi kuyunu kazarsın. Kendi kendine enflasyonu körüklersin. Olan biten budur. İhtiyaç için yapılan alım-satımlar harici kayıtsız yapılan her işlem ülkeye ekonomiye ihanettir. Devlet sürekli bir hain arayışında ya uzakta aramasınlar. Bunu yapanlar seçim gecesi kutlama yapan konvoycular ve de demokrasi nöbetine çıkanlar ...

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Sarı sayfaları açarsınız orada emlak endeksi diye bir şey var. Orada emsal daire fiyatları var o bölgede olan konutlar için . Oradaki ortalama daire fiyatının %50-55'ine denk gelen iskontoyu yakalayıp 30 senelik inşaat mühendisliği piyasa tecrübenize dayanarak o konutların nasıl yapıldığına kadar bilginiz var sa BİR DE CASH PARANIZ VARSA alırsınız hem de koşa koşa alırsınız. BEN ŞAHSEN ÖYLE YAPTIM. NOT : ŞEHİR İSTANBUL DEĞİL BU ÜLKEDE İSTANBUL'DAN BAŞKA ŞEHİRLERDE VAR. İSTANBUL'A 1 SAAT MESAFEDE ŞU AN TANIDIĞIM BİRÇOK İSTANBUL'LUNUN EV ALMAK İÇİN UĞRAŞTIĞI SAKARYA ADAPAZARI'NDA..
    dağ başında kelepir ev diye ilan ver.

yeterki ev de.

sıraya geçer bizim millet.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    dağ başında kelepir ev diye ilan ver.

yeterki ev de.

sıraya geçer bizim millet.
    Aynen yeter ki sürü harekete geçmesin.ENAG enflasyonu uçmuş. Arsa fiyatları uçmuş. Kiralar uçmuş. Daire fiyatları duracak. Bir dairenin %50 maliyeti arsadır. Bütün hesapları buna göre yapın. Şu anda ihtiyaç için daire alacak birisi çevrede satış gören arsa fiyatlarından hareketle dairenin arsa payını hesaplasınlar. Bugün Dairenin arsa payına eş değer daireler var. İhtiyacı olan peşin taksitli nasıl olursa olsun alsın. Bugün alamayan yarın hiç alamaz. Haa alır hayali 3+1 dir. Gerçekler 1+1 olur..

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Aynen yeter ki sürü harekete geçmesin.ENAG enflasyonu uçmuş. Arsa fiyatları uçmuş. Kiralar uçmuş. Daire fiyatları duracak. Bir dairenin %50 maliyeti arsadır. Bütün hesapları buna göre yapın. Şu anda ihtiyaç için daire alacak birisi çevrede satış gören arsa fiyatlarından hareketle dairenin arsa payını hesaplasınlar. Bugün Dairenin arsa payına eş değer daireler var. İhtiyacı olan peşin taksitli nasıl olursa olsun alsın. Bugün alamayan yarın hiç alamaz. Haa alır hayali 3+1 dir. Gerçekler 1+1 olur..
    ne alırsan al...

ucak 300 km gidiyorsa içindeki tüm yolcular ve uçağın parçalarıda aynı hızla gider.

3 5 tane sıfır aracı olupta üstüyle motor motorsiklet alan tonla kişi var..

aldığım evden çok kar ettim evi satayım diyip arabayı değiştireyim dediğinde gerçeği anlarsın

bak bakalm ortada kar varmı

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ne alırsan al...

ucak 300 km gidiyorsa içindeki tüm yolcular ve uçağın parçalarıda aynı hızla gider.

aldığım evden çok kar ettim evi satayım diyip arabayı değiştireyim dediğinde gerçeği anlarsın

Araç işi bana uymaz. 2008 de sıfır araç almıştım en son en çok kar yazan toyota corolla 30 bin dolardı. Bugünde aynı aracın başlangıç fiyatı 30 bindoların biraz üzeri. Enflasyonist ortamda yıllarca alınan o kiralar hesap edilmez. Onları da hesaplarsanız konut zarar ettirmez. Aracın derdi bitmez kapı önünde durduğu yerde masraf yazar.

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ne alırsan al...

Normal ekonomilerde ev araç alır araç ev almazdı. Ama son yıllarda olan biten ekonomik koşulların normal olmadığından gelişti. Eğer ekonomi normale dönecekse bu koşulların yerine gelmesi lazım..

kümülatif toplam değşimez.

senin enflasyonun ayrıdır .. fakirin enflasyonu ayrıdır.

ben şahin görünümlü kartala köyden doldurduğum damacanaları bagaja yükleyip teyzemin evinde 15 gün senelik tatile çıkarım. sen 5 yıldızlı otelde gecelik kişi başı 28 bin ödersin tatil için

sen araca binmezsin diğeri her sene model yeniler vs.

içtiğin sudan giydiğin dona kadar gider bu.

ayrıntılarla boğmayalım ... alabiliyorsan 22 tane birden al ev geç.

Sayfa 276/342 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •