Sayfa 276/997 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

bir sonraki faiz indirimi çok agresif olabilir.. ben yıllık 9.95'e indirirler diyorum.. adamlar sınırlarda gezmeyi seviyorlar enflasyon rakamını mesela eylül için 0.99 "hesaplamışlar".. sihirli rakamlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

0.99 nedir ya market promosyonu gibi.Bu kadar bariz yapmayın bari.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Altın aslında bir maldır. Tüm mallar KDV'ye tabidir. (KDV : katma değer vergisi. şu anda diğer mallarda %1 - %18 arasında uygulanıyor) . Devlet altının parasallaşmasını istediği için özel bir tebliğ ile altındaki kdv'yi %0 olarak uyguluyor.
    Bu istisnai avantajı kaldırırsa altın şu an kullanıldığı gibi kullanılamaz.
    altın şu veya bu şekilde devletinde halkın da sigortasıdır.

ülkeden bir sebeple yüklü altın çıkışı olursa, devletin fiilen varlığı tehlikeye girer.

bir gram aklı olan mevcut durumu değiştirmez.

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    altın şu veya bu şekilde devletinde halkın da sigortasıdır.

ülkeden bir sebeple yüklü altın çıkışı olursa, devletin fiilen varlığı tehlikeye girer.

bir gram aklı olan mevcut durumu değiştirmez.
    Genelde altın ile ilgili kritik kararlar uluslararsı mutabakat ile alınıyor. Yani dünya merkez bankaları altının parasallaşmasını kendi para politikalarına tehdit olarak görmeye başlarlarsa altına uluslararası anlamda KDV (veya benzeri) vergiler uygulanabilir.

Bu durumda da altının konu çok fark etmez.

Dünya para otoritelerinin altının parasallaşmasını kısıtlama yönünde bazı adımları olduğu görülüyor. Ticaret savaşları bu hamlelerin sadece görünen yüzü. (Buz dağının gözüken tepe kısmı)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. asdasdasda

yalniz ne cok guluyorum ..

2 ay kaldi .. ocaktan itibaren emekli maasi ,asgari maasi vs indirimi gelirse sasirmam..bu gidisle pamuk elle cebe diyecekler 1 ocaktan itibaren.

asil merak ettigim 1 ocaktan itibaren gelecek vergi zamlari ile asgari maas zamminin arasinda ki fark..

6. 5.70 e geldiği anda short u vurdum kafasına..
    Hadi yükseltin..

7. Fakir fukarayla basak geciyorlar her seye zam gecirip enflasyonu dusuruyorlar dolar bu sahtekarliga bile dusuyor
    Dth cilar en buyuk kozlari 200 m iyi para

Sayfa 276/997 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •