Sayfa 276/935 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

İddialara göre İngiltere Venezüela’nın 1,2 milyar dolarlık altınını iade etmiyormuş...
    https://www.dunyabulteni.net/m/avrup...i-h436909.html

Emanete hıyanet ederlerse, diğer ülkeler “n’oluyor?” diyecek...
    Güvensizlik oluşursa Londra’dan sermaye kaçar. Zaten brexit ile darbe alıyorlar...

3. Altınları kime versinler, hırsız maduroya mı?
    Altınlar ona verilirse AÇ olan % 85'e en ufak bir faydası olmayacak.
    Maduro kendi tayfasını, onu destekleyen silahlı kuvvetleri, ve yine onu destekleyen % 15'lik kesimi doyuracak.

TRUMP'IN KÖTÜ BİRİ OLMASI MADUROYU İYİ BİRİ YAPMAZ

At gözlüklerinizi çıkartın. Orada zulüm var. Orada sırf iktidarı desteklemiyor diye açlığa mahkum edilen milyonlarca insan var.

"Düşmanımın düşmanı benim dostumdur" zihniyetini bırakın. Bu hasta bir zihniyettir.

4. Meclis başkanının geçici başkan olması venezuela kanunlarında vardır.
    Maduro şu an orada işgalcidir.
    "Askeri de yanına almış bir darbeci" pozisyonundadır.

Yandaş medyanın güddüğü koyunlar olmayın.
    Kendiniz araştırın, size yansıtılmayan gerçekleri öğrenin.

5. Yandaş beslemek dışında ikinci bir ihtimal daha var.
    Maduro suyunun ısındığını anladı,
    altınları alıp rusyaya kaçacak.

Daha önce benzerini mısırda gördük.

Gerçi bizde de ingiliz gemisiyle kaçan biri vardı ya neyse, konumuz bu değil.

6. Aşağıdaki tweet serisinde bahsedilen @FeritBORKU twitter hesabını kapatıp kayıplara karışmış.
    Devletten 436 BinTL destek aldıklarını ifade etmişlerdi.
    Pek çok soru sordum ama hiçbir soruma cevap alamadan hesabını kapatıp gitmiş.
    Bu 436 BinTL'nin akıbetini halen merak ediyorum.
    https://twitter.com/KodParcasi/statu...03314233499648

1- @FeritBORKU ve @trthaber rica etsem aşağıdaki sorularına cevap verir misiniz?

Yerli ve milli anakart dediğiniz anakartın hangi parçası yerli?

436 bin TL'yi nereye harcadınız?

Elinizdeki anakart Çinli firma olan dianjitek ürünü değil mi?

2- BIOS yazılımı size mi ait? Yani anakartın olmazsa olmazı olan bios yerli ve milli mi?

En basitinden anakarttaki alüminyum soğutucular yerli mi?

Hadi onu geçtim üzerindeki kondansatörler bari yerli ve milli mi?

https://twitter.com/KodParcasi/statu...77501893881858
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Değerli Arkadaşlar...

USD/TL için çok fazla komplo teorisine gerek olduğunu düşünmüyorum...

Türkiye'de ki USD ın hareketinin FED kaynaklı olacağını da sanmıyorum. FED den ziyade iç piyasa endişesi dahi USD/TL de zıplatmaya yeterli olur...

Çünkü USD FED piyasadan para toplasa da, toplamasa da, ABD savaşa girse de, barış imzalasada, ABD de hükümet düşsede düşmesede artacağı varsa; artar...

Yani; USD bu ülkede ABD de hükümet kapalı diye de artar, açıldı diye de artar.. ABD savaşa giriyor diye de artar, barış yaptı diye de artar. Küresel Ticaret savaşaına giriyor diye de artar, küresel ticaret savaşını bitirdi diye de artar...

Kısaca;
    USD/TL nin en büyük riskini ben maalesef yanlış yada doğru izlenen uluslar arası politika ve politikalar olduğunu düşünüyorum..

Şöyle ki;

TR 2018 yılında güvenlik sebebi ile PYD/YPG/PKK gibi terör örgütlerini FIRAT ın batısında görmek istemediklerini çok net bir şekilde belirtmişlerdi.

Bu gerekçe ile 2018 başında Arfin ve devam operasyonları başarılı bir şekilde ABD ve RUSYA nın de kabulü ile gerçekleşti...

Bu terörist örgütler FIRAT doğusuna atıldılar..

Lakin;

TR 2019 da PKK/PYD/YPG nin Fırat ın doğusunda da kalmaması gerektiğini oraya da her an bir operasyon yapacağını bizzat Sn.CB nımız tarafından söylendi..

-Bir gece yine ansızın gelebiliriz, diye...

Oysa, TRUMP ve ABD bu sefer; ilk sefer ki davranış modunda değiller...

Trump'ın TWEET i (Eğer Türkler Kürtleri Fıratın Doğusunda katlederse Ekonomik yönden Mahv ederiz) USD 5,25 TL den 2 günde 5,55 TL ye taşımış ve REİS bu tweet e cevap dahi vermemişti..

Cevap vermemesi doğru bir davranış idi.. USD da zaten 5,55 TL den yeniden 5,25 TL ye kadar tekrar gevşemişti..

TR şimdi FIRAT ın doğusuna operasyon için RUSYA dan destek arıyor.. RUSYA bu desteği verirmi vermez mi?

Bilmiyorum.. Görüşmede PUTIN ın vucud dili isteksiz, umarsız gibi idi...

TR eğer desteksiz bir harekat düşünürse yeniden USD/TL için yükseliş olacağını düşünüyorum.

Sonuçta;

ABD oraya çok ciddi bir yığınak yapmış... ABD ordusunun oradan çıkıp çıkmaması mühim değildir. Orada zaten vekalet savaşları veriliyor. Ve Aylık 100 USD için çılgınlarca savaşacak yığınlar olduğu muhakkak..

ABD orada adını her ne koyarsanız koyun orada bir fedarasyon, uydu devlet, yapay yada terörist oluşum yada adını her ne koyarsanız koyun; yapmak istiyor...

TR ise bu oluşumu istemiyor, istemiyor, istemiyor..

Bu kadar NET...

ABD istiyor, TR istemiyor.. Lakin, satranç tahtası üzerinde çok fazla bir hareket alanı kalmadığını düşünüyorum. ABD nin elind ene tür koz varsa; 2019 yılı sonlarına doğru oynayacağını düşünüyorum...

O sebeple; herkesin dediği 2019 yılı BORSA da 120,000 leri bekliyorum, 2019 Haziran dan sonra BORSA coşacak lafları bana MARTAVAL geliyor...

Suriye Krizini önemsiyor, sonuçlarının sert olaylara gebe olacağını düşünüyor ve bu nedenle USD da sert hareketlerin olabileceğini düşünerek;

BIST te ki tüm hisselerimi bu son 100,000 yükseliş ile satıp USD da pozisyonlanmaya başladım...

2019 TR için oldukça zorlu bir viraj...

FED ne derse desin...

Ben Suriye'ye ve orada ABD stratejisini gerçekleştiremez ise buna sebep olanlara ne tür siyasi yada ekonomik cevap verir? O sorunun cevabı peşindeyim...

Bol Kazançlar...

8. Sayın selka
    TR nin ABD nin dümen suyuna girmiş olma ihtimali yok mudur..

https://www.cnnturk.com/video/turkiy...gi-donem-bitti

Bakın talimat almıyor muşuz artık..

RTE nin son tutumu
    Papaz konusunda ne diyip ne yapmamız

Sanki içeride başka dışarıda başka konuşuyoruz gibime geliyor..

Sayfa 276/935 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •