Sayfa 277/863 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon
Arama sonucu : 6903 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1. ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Bilanço öncesi istedikleri lotlu toplayamadıkça
    Yapmadıklarını bırakmıyorlar her yolu deniyorlar
    Hergün min milyon lot işlem olan hissede Kayda değer olmayan miktarı yabancı fon satışları varmış görüntüsü için yemleme bile yaptılar aşağı yukarı basıp saçma sapan hareketlerle toplamaya çalışıyor ve kuduruyorlar olmuyor artık mızrak çuvala sığmıyor herkes klm nın değerini biliyor
    Hissenize sahip çıkın oyuna gelmeyin sabredin 2 hafta sonra iyice kudurup 23-25 arası toplamaya çalışacaklar 50-75 yolculuğu biraz sancılı olacak okadar

4. klimasan hakkında bir yorum daha yapmak istiyorum..acaba dövizin çıkması klimasana yarar mı sağlar yoksa zarar mı ??

öncelikle klimasanın net döviz açığına baktığımızda -65 milyon olduğunu görüyoruz son çeyrekte de aşağı yukarı %5 lik bir döviz çıkışını görüyoruz o halde bu miktar nette 3,250 milyonluk bir karı törpüler..ama öte yandan da yurtdışı ihracatı 2019 yılında çok arttığını görüyoruz...

ilk çeyrekte 121 milyon tl....ikinci çeyrekte 206 milyon tl....üçüncü çeyrekte ise 119 milyon tl..görüldüğü üzere en zayıf çeyrek olan üçüncü çeyrekte dahi 119 milyonluk bir ihracat rakamı var..son çeyrekte 180-200 milyon tl aralığında bir ihracat tutarı bekleyebiliriz...bu miktardaki bir ihracattan dövizin %5 yükselmesi ile aşağı yukarı 9-10 milyon tl civarı ekstra bir geliri olur..

nette ise 5-6 milyon tl net artısı olacağını tahmin ediyorum...tabi üretimde kullandığı hammaddenin ne kadarı döviz ile alınıyor onu bilemiyorum...eğer kullandığı hammadde tl bazlı ise o vakit nette dövizin çıkışından fayda sağlar diye düşünüyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. şirket agresif büyümeye devam ediyor...ihracatı çok artmış...öyle ki yurtiçi satışlarının %30 dan daha fazlası ihracat oluyor...buda net karını artırmaya devam edecektir...son çeyrek bilançosundan sonra yılın ilk iki çeyrek satışları çok canlı özelikle de ikinci çeyrekler...bu beklentileri satın alacaktır klimasan...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by Brain Yazıyı Oku
    Bilanço öncesi istedikleri lotlu toplayamadıkça
    Yapmadıklarını bırakmıyorlar her yolu deniyorlar
    Hergün min milyon lot işlem olan hissede Kayda değer olmayan miktarı yabancı fon satışları varmış görüntüsü için yemleme bile yaptılar aşağı yukarı basıp saçma sapan hareketlerle toplamaya çalışıyor ve kuduruyorlar olmuyor artık mızrak çuvala sığmıyor herkes klm nın değerini biliyor
    Hissenize sahip çıkın oyuna gelmeyin sabredin 2 hafta sonra iyice kudurup 23-25 arası toplamaya çalışacaklar 50-75 yolculuğu biraz sancılı olacak okadar
    https://www.youtube.com/watch?v=NYQvwtDbWcc
    O kadar

Bu arada tahmin ettiğim gibi endeks 2. dalga rallisi büyüklerle oluyor, onca habere rağmen endeks inanılmaz eksiler yazmadı ve 1 2 günde toparladı.
    Bunlar geçen sene yaşansa idi şu an endeks en iyi 96.000 idi Bu sene o sene ralli sene, eyy klima endeksten bile düşük getiri getirirsen gerçekten tuu sana
    Endeks kadarı da geçtim endeksi en az 2 ye katlamalıyız bizim kadar kar eden 3-5 şirket daha var, o kadar. YTD.

Bir de bilen var mı bu twitterda ki bigtrader yüklü miktarda mı klimasan hissesine sahip ?

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    şirket agresif büyümeye devam ediyor...ihracatı çok artmış...öyle ki yurtiçi satışlarının %30 dan daha fazlası ihracat oluyor...buda net karını artırmaya devam edecektir...son çeyrek bilançosundan sonra yılın ilk iki çeyrek satışları çok canlı özelikle de ikinci çeyrekler...bu beklentileri satın alacaktır klimasan...

Sn Keko;
    Öncelikle katkılarınız için çok tşk ederim.
    Tespitlerinize katılmamak elde değil.
    Hafızam beni yaniltmiyorsa ihracatın oranı %55'lerdeydi en verilerle...
    Geçen seneki son çeyrek kârı yaklaşık 41 milyondu...
    Bu tutarın esas faaliyet kârı ne kadardı orasını hatırlamıyorum.
    Son çeyrekte ki %15 kapasite artışı devreye girdi.
    Elimizde ki donelerle olumsuz bir şey göremiyorum.
    Bilgimiz dışında bir şeyler varsa orası ayrı tabiki.
    Sn Sekiz özlettiniz kendinizi

Sayfa 277/863 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •