Sayfa 278/342 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

2.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    2019 yılı ilk çeyrek kapandı. İlk çeyrek ile ilgili tahminlerim:

Ciro 120-125 milyon
    Brüt kar 27-28 milyon
    Faaliyet gideri 11-12 milyon
    Esas faaliyetinden diğer gelir-gider farkı 1 milyon
    Finansman gelir gider farkı -3 milyon ( İlk çeyrekte euro %5, dolar %6,5, sterlin %9 arttı. Şirketin açıkladığı pozisyonlara göre yaklaşık olarak hesapladım)
    Net kar 11-12 milyon

İlk çeyrek net kar beklentim 11-12 milyon civarı. 2019 yılında daha önce de açıkladığım gibi faaliyet karı ve FAVÖK rakamında geçen yıla göre önemli bir değişiklik beklemiyorum ama net kar 50 milyon üzeri olmalı.
    İlk çeyrek bilançosu 10 Mayıs'a kadar açıklanacak. Muhtemelen son gün olan 10 Mayıs'ta açıklayacaktır. İlk çeyrek bilanço beklentimi daha önce paylaşmıştım. İlk çeyrek bilançosunun karlılık ve ciro açısından yılın en kötü çeyreği olması kuvvetle muhtemel. 120 milyon ciro ve 11 milyon net kar beklentim var. Diğer çeyrekler için erken ama ikinci çeyrekten itibaren çeyreklik karlar 15 milyon seviyesine çıkacaktır.

Petrol fiyatları 75 dolara çıkmasına rağmen hammadde fiyatlarında artış olmadı. Fiyatlar geçen senenin altında seyrediyor. Eur/tl tarafı da şu ana kadar iyi gidiyor. Yıl sonu net kar beklentim 50 milyon üzeri olarak devam ediyor.

Su temettuyu buran önce versene yuro zıplamadan alsakta paramız erımeden bari...baktık yuro trenı kaçtı o Zaman bir kac bin lotcuk daha hisse alırız...1 haftaya temettu oranı belli olur (yalancı oran) bayram sonrası Gnl kurul olur Ordada son dk temettu gerçek oran açıklanır...ilkini kurbana 2. Taksıdı 29 Ekım Bayram'ına yetıstırırler....ytd

4. Son takas durumunu atacak var mıdır? Birde karsılastırma yapabileceğimiz borsaya açık şirket var mı.mesela tire kutudan veya bantas ile karşılaştırılabilir mıdır...

5.  Alıntı Originally Posted by GHANDI Yazıyı Oku
    Son takas durumunu atacak var mıdır? Birde karsılastırma yapabileceğimiz borsaya açık şirket var mı.mesela tire kutudan veya bantas ile karşılaştırılabilir mıdır...
    Bakab ile aynı işi yapan halka açık şirket yok. Bantaş çok farklı. Sektörde karşılaştırma yapılabilecek 2-3 şirket satışı oldu. Onu da burda birçok kez yazdık. Ciro*1.5 fiyattan satıldı şirketler.

Es değer şirket maalesef yok ama az daha olacaktı Ülker grubu ambalaj sırketını halka açacaktı son dk iptal oldu... O zaman piyasa çarpanlarını karşılaştırma fırsatlarımız olacaktı...kısmet olmadı...ytd

7. Şirketler bilançolarını açıklamaya başladı. Sanayi şirketlerinin bilançolarının %70'i kötü geliyor. İyi bilanço açıklayanlar da var ancak azınlıkta. Bakab yönetimi açısından bu yıl tam bir test yılı olacak. Şirket için ilk 4 aylık dilimde hiçbir olumsuzluk olmadı. Hammadde fiyatları euro bazında geçen seneden düşük seyrediyor. Euro/tl tarafı ilk üç ay nötr geçti. Nisandan itibaren o da şirket için pozitif hale geldi. İlk çeyrek bilançosu bu yılın en kötü çeyreği olabilir ama en kötü durumda bile geçen seneden yüksek kar gelmesi lazım.

8. Hissede önümüzdeki günlerde güzel şeyler olabilir, bir anda agresif alımlar gelebilir, genel kurul açıklanacak mayıs ayında, kâr dağıtımı yapabilirler yine, kademeler doluyor, fiyat belli bir seviyenin altına zaten inmiyor, iner gibi olsa da aninda kaldiriyorlar, sanki bir kıvılcım bekliyor gibi, CB güruhu demekki artık sabredemiyor, belkide icazeti aldılar, gaza basmalarına sanki ramak kaldı gibi hissediyorum, göreceğiz bakalım
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 278/342 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •