Onemli Gunler Banner
Sayfa 28/33 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon
Arama sonucu : 264 madde; 217 - 224 arası.

Konu: AVPGY Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. Neden buralardan AVPGY almaya devam ediyorum?

Migros ile kıyaslayın. Yılda 1 temettü. %10 stopaj. 474 TL yatırıyoruz 6.21 brüt temettü alıyoruz.

ISMEN daha da güzel bir örnek. 42 TL yatırıyoruz, brüt 0.96 TL temettü alıyoruz.

CocaCola ya 784 TL yatırıyoruz, brüt 7.08 TL temettü alıyoruz.

Avpgy yılda 3 temettü. %0 stopaj. 44 TL yatırıyoruz. 2.1 TL net vergisiz stopajsız temettü alıyoruz.

Bundan 10 sene önce ah keşke Migros ISMEN CocaCola alsaydım diyenler vardır. Bundan 10 sene sonrada ah keşke o fiyatlardan AVPGY alabildiğim kadar alsaydım emekliliği garanti etmiştim diyecekler. Zaman çabuk geçer. Önemli olan ucuz malı kimse almıyorken alıp sabırla almaya devam etmek ve sadece beklemek. Al unut bekle.

2. İçimiz de Uludağ üniversitesi pazarlama bölümünde okuyan var mı ?

Hasta oluyorum böyle her hisse de çıkar ara sıra pazarlamacı....

3. 100.000 lotu alacak olan adam eyt li olamaz. Şirketin her sene temettü vereceğini nereden biliyoruz. Bilmiyoruz, süslü sözlerle sallıyoruz. Kompodt affooct

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Sade Vatandaş Yazıyı Oku
    İçimiz de Uludağ üniversitesi pazarlama bölümünde okuyan var mı ?

Hasta oluyorum böyle her hisse de çıkar ara sıra pazarlamacı....

Ben sana 55 ten mi al diyorum. 45 TL altından her noktadan alıyorum diyorum. Sen inanmıyorsan almazsın. Ben inanıyorum alıyorum. Aldığımı da yazıyorum. 40bin adet aldım. Almaya da devam ediyorum. Çıkmaması için de dua ediyorum. Elime TL geçtikçe buralardan alıyorum. 42 - 44 arasından her noktadan düzenli alırım.

Küçük yatırımcıları anlamıyorum. Matematik bilmiyorlar.

İsteyen alır. İstemeyen almaz. Açarsın bilançoyu, analizini yaparsın. İspat edersin. Haklıysan matematiksel olarak tamam haklısın ben hata yapmışım derim susarım, almayın derim.

Sloganla konuşmak yetersiz eğitimin bir göstergesidir.

Yetkin insanlar veri ile konuşur. Dediğini de ispatlar.

5.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    100.000 lotu alacak olan adam eyt li olamaz. Şirketin her sene temettü vereceğini nereden biliyoruz. Bilmiyoruz, süslü sözlerle sallıyoruz. Kompodt affooct

Ben sana 55 TL den mi al diyorum. 45 TL altından her noktadan alıyorum diyorum. 40bin adet aldım. Elime TL geçtikçe de alıyorum. Haftaya temettü gelecek 30 bin TL onunla da dediğim aralıkta kalırsa ek alım yapıp alacağım.

Şirketin temettü gelirleri sorunsuz. Açarsın bilançoyu incelersin. Kiraya verilmiş mülkleri analiz edersin. Ona göre yorum yaparsın.

Pazardan domates hıyar alırken analiz yapıyorsun. Hisse alırken bilançoyu detaylı analiz etmiyorsun.

Almazsan şu sebeple almıyorum. Şirketin kiraya verdiği yerler iyi değil. Şu sıkıntılar var dersin.

Sloganla konuşma. Veriyle analizle konuş. Haklıysan ispatla tamam haklısın diyelim.

6. İsgyo senin dediğin işin maradoması. Sen aç bak bakalım kaç senedir temettü vermiyor diye. Ortalık boşken sallamışsın , salmışsın ve kokutmuşsun.

7.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    İsgyo senin dediğin işin maradoması. Sen aç bak bakalım kaç senedir temettü vermiyor diye. Ortalık boşken sallamışsın , salmışsın ve kokutmuşsun.

İşGY0 2018 den beri temettü vermemiş. Doğru mu?

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=ISGYO

AvpGY her sene düzenli temettü vereceğim diye bir taahhüdü var. Yatırımlarınnı da buna göre kira geliri elde edip paylaşmak üzerine yapmış. Şirketin iş modeli kiralanabilir mülk al kirala temettüyü paylaş. Ben mülklerinde kira sorunu yaşayacağı bir gayrımenkul görmedim.

AvpGY nin portföyünde hangi mülkü kira getirmez? Spesifik bir soru soruyorum. Spesifik bir cevap ver lütfen.

Duhul
    Apr 2021
    İkamet
    Ejnebi Memleketi
    Gönderi
    55
    Konu temettü olduğu için bir ekleme yapmak istiyorum.
    3-4 yıldır temettü odaklı bir yatırım yapıyorum. Hem portföy büyüklüğü hem de temettü olarak fena durumda değilim ama bu süreçte öğrendiğim hususlardan birisi portföyün sepet olması ve dengeli bir dağılıma sahip olması. Ereğli ilk aldığımda temettünün kralıydı ama hem hisse fiyatında usd bazında zarar ettirdi hem de son 2 yıldır temettü vermedi (bu sene ki 50 kuruşu) saymıyorum.
    Buna ek olarak Alkım ve Alka yı da verebiliriz.
    Dolayısı ile Avpgy güzel bir hisse midir şu an için evet, alım yapıyor muyum şu an için evet. Tek atışta 100 bin lot alır mıyım peki ? Eğer portföy büyüklüğüm 80-100 milyon civarı değilse almam.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 28/33 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •