Sayfa 28/1230 İlkİlk ... 18262728293038781285281028 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 217 - 224 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Öncelikle bu başlığı tekrar açmadı için ısrar etmemiz sonucunda bu başlığı biz gençler için tekrar açan sn.cauti ye ve başlığa katkılarından dolayı sn.dudu ve diğer tecrübeli büyüklerime teşekkür ediyorum. Biz gençlere yol göstermek ve tecrübelerini daha sık bir şekilde paylaşmalarını dört gözle bekliyorum. Herkese iyi bayramlar diliyorum

2. Herkese sağlıklı, mutlu, huzurlu bayramlar diliyorum.başlığa katkı sunup, bu yararlı bilgileri paylaşan tüm herkese teşekkürler...

3. Merhaba
    Bende önceki başlığın sıkı takipçilerinden biriydim. Yazdığım mesaj sayısı çok azdır o yüzden sessiz takipçi diyebiliriz.
    Eski başlık kapanınca foruma çok fazla girmiyordum. Biraz önce gördüm başlığı ve baştan okumaya başladım.28 sayfa yazılmış bile henüz sonuna gelemedim. Yeni başlık hepimize hayırlı olsun.

4. Seçim öncesi son hafta...önceki seçimlerden farklı olarak belirsizlik seçim sonrası da bir sure daha devam edebilir.bu nedenle faiz ve kurlarda yükseliş, borsada düşüş seçim öncesi son haftaya girilirken devam ediyor.

Daha önce de yazdığım gibi seçime kadar 88-92 araligi, seçim sonrası sonuçlara göre 70-90 bin araligi ihtimal dahilinde.

Bu çerçevede hisse fiyatları gerilese de, bazılarında dip oluşumu sinyalleri geliyor...gubre fab, doaş, Ulusoy elektrık, deva takibimde olanlar...acele etmeden, kademe kademe alımlara devam ediyorum,

Eğer yurtdışı düşüş trendinin başında olmasa alımlarda daha agresif olabilirdim...ama, görüntü tahmin ettiğim gibi gelişirse, 2018 ikinci yarı ve 2019 da borsalar icin kayıp dönemler olabilir.

Not; BES te %100 gram altın ve vob da dolar kontratları ile döviz bazlı pozisyonlarım da devam ediyor...şu an portföyümde 3 te 2 döviz , 3 te 1 tl oranı var.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Seçim öncesi son hafta...önceki seçimlerden farklı olarak belirsizlik seçim sonrası da bir sure daha devam edebilir.bu nedenle faiz ve kurlarda yükseliş, borsada düşüş seçim öncesi son haftaya girilirken devam ediyor.

Daha önce de yazdığım gibi seçime kadar 88-92 araligi, seçim sonrası sonuçlara göre 70-90 bin araligi ihtimal dahilinde.

Bu çerçevede hisse fiyatları gerilese de, bazılarında dip oluşumu sinyalleri geliyor...gubre fab, doaş, Ulusoy elektrık, deva takibimde olanlar...acele etmeden, kademe kademe alımlara devam ediyorum,

Eğer yurtdışı düşüş trendinin başında olmasa alımlarda daha agresif olabilirdim...ama, görüntü tahmin ettiğim gibi gelişirse, 2018 ikinci yarı ve 2019 da borsalar icin kayıp dönemler olabilir.

Not; BES te %100 gram altın ve vob da dolar kontratları ile döviz bazlı pozisyonlarım da devam ediyor...şu an portföyümde 3 te 2 döviz , 3 te 1 tl oranı var.
    Selam
    Gram altın ve dolar yaklaşık aynı şey sayılmaz mı? İkisini de portföyde bulundurmak ya da bulundurmamak avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Selam
    Gram altın ve dolar yaklaşık aynı şey sayılmaz mı? İkisini de portföyde bulundurmak ya da bulundurmamak avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Formül şu: ons altın* dolartl

Dolayısıyla aynı şey diyemeyiz...Eğer ons altın yatay kalırsa, son aylarda olduğu gibi, aynı kapıya çıkabilir...ama bir süre sonra ons altın da da yukarı hareket bekliyorum...bu durumda çifte kazanç sağlamak mümkün olacak.

öte yandan grem altın ın şöyle bir avantajı da var..oldu ki tüm dünyada işler yolunda gidiyor, genişlemeci politikalar tekrar ağır basıyor..bu durumda dolartl değer kaybeder...ama ons altın değer kazanır...yani gram altın dolartl ye göre daha bir korunaklı ülkemiz açısından.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Seçim öncesi son hafta...önceki seçimlerden farklı olarak belirsizlik seçim sonrası da bir sure daha devam edebilir.bu nedenle faiz ve kurlarda yükseliş, borsada düşüş seçim öncesi son haftaya girilirken devam ediyor.

vobelit köşesinde yazdığınız 2 güne kadar 98 bin beklentiniz devam ediyor mu sn.cautionary ?

8.  Alıntı Originally Posted by taysan Yazıyı Oku
    vobelit köşesinde yazdığınız 2 güne kadar 98 bin beklentiniz devam ediyor mu sn.cautionary ?
    Tepki beklentim 95 binlere kadar gerçekleşti, maalesef endeksimiz beklediğimden de zayıf seyrediyor...bu nedenle seçim öncesi 98 bin beklentim yok artık..tabii ki görebilir yine de, yurtdışı kaynaklı tl de bir toparlanma olursa 98 binlere yine de gidebilir, ama dediğim gibi 2-3 gün öncesine göre çok daha zor.

Seçime kadar 88-92 bin araligini 98 bin beklentisine göre daha güçlü olasılık olarak görüyorum.

Sayfa 28/1230 İlkİlk ... 18262728293038781285281028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •