Sayfa 28/165 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 217 - 224 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. Vahira sen ilk defa halka arza katiliyorsun galiba

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

2.  Alıntı Originally Posted by ACA42 Yazıyı Oku
    o zaman neden bayrak, fade, dnısı da eşit geldi. Üçüne de katıldım ben. Bunu açıklrmısınız?
    Sn.aca42
    Benim en son kaltıldığım halka arz enerjisa idi. Bahsettiğiniz arzlarda herkese eşitmi geldi bilmiyorum onun için açıklayamam.
    Ama herkese eşit lot miktarı gibi bi dağıtım sistemi varsa ki dediğinize göre var çok saçma gerçekten.
    Herkese bol kazançlar

3. Vahiranin saçma sapan yazılarını okumayin. Muhtemelen hic bir arz tecrubesi yok. 15, 16 yasinda bi ergen. Heekes eşit lot alacak.

2 saat sonra ne verilmiş görürüz.

5. Talep dağıtılan lottan afaki fazla olunca hiç oransal falan bakılmıyor herkese eşit lot veriliyor, fade misal kişi başı 400 liralık lot verdiler, ama kafa kafaya yada yakın oranda bir talep olursa yuzdesel düşüm yapılabilir taleplerde, fade de yarım günde biten bı halka arz vardı Esenboğa elektrik de alınan yeni önlemin de etkisiyle o derece talep patlaması olmadi belli, artık görürüz bı kaç saate sonucu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by meegi Yazıyı Oku
    Sn.aca42
    Benim en son kaltıldığım halka arz enerjisa idi. Bahsettiğiniz arzlarda herkese eşitmi geldi bilmiyorum onun için açıklayamam.
    Ama herkese eşit lot miktarı gibi bi dağıtım sistemi varsa ki dediğinize göre var çok saçma gerçekten.
    Herkese bol kazançlar
    Sayın meegi görüşünüze saygı duymakla beraber bizim ülkemizde çoğunlukla görülmeyen bu eşitlikçi yöntemi uyguladığı için yetkililere teşekkür etmek lazım.

10 milyonu olan ile 1000 lirası olan ortak olmak istedikleri şirkete eşit haklarla giriş yapıyorlar. 10 milyonu olan da daha fazlasını istiyorsa diğer ortaklardan hisselerini karını vererek toplayabilir.

Önceden 10 milyonu olana 100 bin lot verilirken 1000 lirası olana 1 lot veriliyordu. Oranlama yapılarak haksızlıklar oluşuyordu. x kişi kredi ile çok daha fazlasını alıyordu. Hiç olmazsa bu sistemde herkese bir pay düşüyor.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

7.  Alıntı Originally Posted by ACA42 Yazıyı Oku
    o zaman neden bayrak, fade, dnısı da eşit geldi. Üçüne de katıldım ben. Bunu açıklrmısınız?
    ARDYZ ‘de herkese yanlış hatırlamıyorsam sayıyı 537 adet eşit lot vermişti.

Zaten akşam belli olacak kime ne düşeceği

8. (Sayın meegi görüşünüze saygı duymakla beraber bizim ülkemizde çoğunlukla görülmeyen bu eşitlikçi yöntemi uyguladığı için yetkililere teşekkür etmek lazım.

10 milyonu olan ile 1000 lirası olan ortak olmak istedikleri şirkete eşit haklarla giriş yapıyorlar. 10 milyonu olan da daha fazlasını istiyorsa diğer ortaklardan hisselerini karını vererek toplayabilir.

Önceden 10 milyonu olana 100 bin lot verilirken 1000 lirası olana 1 lot veriliyordu. Oranlama yapılarak haksızlıklar oluşuyordu. x kişi kredi ile çok daha fazlasını alıyordu. Hiç olmazsa bu sistemde herkese bir pay düşüyor.

Saygılar...)

Teşekkürler sayın SERCAYOLKAN size katılıyorum. Bundan önceki halka arzlarda farklı kurumlardan bir kişini 20 25 hesabı olabiliyordu ve hepsinden talep edebiliyordu, buda haksızlığa yol açıyordu. Şimdi ise bir hesap numarasıyla talep edebiliyor. Şimdi gerçekten eşit bir şekilde gerçek halka arz oluyor. Eşitsizlik önlenmiş oluyor. Benim tahminim 135 lot kişi/hesap başı gelir diye tahmin ediyorum. K.y.t.d.

Sayfa 28/165 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •