Sayfa 280/355 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Fiili dolasim 9 Milyon lot en son patron 2 Milyonu takastan cektimi bilmiyorum ama ben piyasada 4 ve 5 Milyon lot kadar oldugunu dusunuyorum bir iki gun 1,5 milyon toplam lot hacim gosterdiler ama ben pek buralardan lot toplayabileceklerini pek inanmiyorum , yukari dogru kar satislariyla toplayabilir ancak , yatirim tavsiyesi deildir..
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

2. Patronun ilk halka arzda sattigi 2 Milyon lot nerde o kaldi muhakkak onu ariyordur firsatini bulsa onuda alicakta nerde acaba belkide toplanma asamasindadir bilemeyiz ama tahminim hissi fikrim bir kulpunu bulup bir zaman alacaktir ama ne zaman biz goremeyiz de cunku o nun icin ilk goz agrisi sirketinin senetleri mutlak dusundugunu dusunuyorum sahsi fikrim dir kisa sirket hakkinda gesmis inceledigimde o izlenim uyandi bende , yatirim tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

3. Patron yatirimci sunumunda 2023 sonu 118 MGW yani senelik simdi urettigimiz senelik 180 000 000 Kw/saat uretimin 650 MGW a cikarma hedefi cizilmis bu hedef tutarsa Ges in Elon Musk u dicem gerci sunumda 2022 yili ges Yeka 4 ihalelerinde 100 ve 100 MGW 200 MGW almayi planliyodu sirket bunda bir aksaklik oldu sanirim erteleme oldu ihalelerde veya verilen teklifler uygun olmadi belki ertelenen yeka ihalesi 2022 yili bitimine 2,5 ay var belki gerceklesebikir, yeka 3 de 105 Mgw santral kurulumu onaylari geliyor 118+105=223 MGW cikma ok geri kalan 400 MGW icin sirketten haberler bekliyoruz cevresel ve bolgesel 75 MGW bir ilave santral beklentisi ile bir haber gelmedi onu bekliyoruz , kurulan hedef ve beklenti muthis bakalim Sirket bu konuda nasil bir strateji yapicak , yatirim tavsiyesi deildir...

pd/dd 6,97 sektör ortalaması Naten şuan pd/dd 1,53 3,çeyrek bilançolar açıklandıktan sonra sektör ortalaması değişecektir. Önce şu Naten ucuz hisse damgasından kurtulmalıdır. aynı sektöründeki hisseler çok yüksek primler yaptılar naten yaya kaldı fakat ben 1 yıl sonra bu geride kalmanın dengelenmesini umuyorum piyasa kör değildir görecektir Naten hissesini bu yüzden büyük hareketi beklemek ve tavan serileri beklemek benim beklentimdir Naten hissesinde diyeyim.Zaten mantıklı olan bu.

Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Patron yatirimci sunumunda 2023 sonu 118 MGW yani senelik simdi urettigimiz senelik 180 000 000 Kw/saat uretimin 650 MGW a cikarma hedefi cizilmis bu hedef tutarsa Ges in Elon Musk u dicem gerci sunumda 2022 yili ges Yeka 4 ihalelerinde 100 ve 100 MGW 200 MGW almayi planliyodu sirket bunda bir aksaklik oldu sanirim erteleme oldu ihalelerde veya verilen teklifler uygun olmadi belki ertelenen yeka ihalesi 2022 yili bitimine 2,5 ay var belki gerceklesebikir, yeka 3 de 105 Mgw santral kurulumu onaylari geliyor 118+105=223 MGW cikma ok geri kalan 400 MGW icin sirketten haberler bekliyoruz cevresel ve bolgesel 75 MGW bir ilave santral beklentisi ile bir haber gelmedi onu bekliyoruz , kurulan hedef ve beklenti muthis bakalim Sirket bu konuda nasil bir strateji yapicak , yatirim tavsiyesi deildir...
    Naten yurt dışından Avrupa dan iş alırsa çok önemli olur zaten bilinen konu avrupa da rusya ve ukrayna savaşı bitecek gibi gözükmüyor rusya bir kaşık suda boğmak istiyor avrupa ülkelerini savaş bitse bile rusya unutmaz ve düşüncesi değişmez.Umarım Naten de avrupa ülkelerin den iş alır.izlemeye devam

6.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Naten yurt dışından Avrupa dan iş alırsa çok önemli olur zaten bilinen konu avrupa da rusya ve ukrayna savaşı bitecek gibi gözükmüyor rusya bir kaşık suda boğmak istiyor avrupa ülkelerini savaş bitse bile rusya unutmaz ve düşüncesi değişmez.Umarım Naten de avrupa ülkelerin den iş alır.izlemeye devam
    Naten çok düşük sermaye ve çok yüksek özsermaye ile geleceğin en iyi hissesidir , içinde bulunduğu sektör geleceğe yatırımdır, kömür ve baraj işleri bir şekilde bitecektir, yeşil enerji gelecekte çok yaygınlaşacak ve dünya nın vazgeçilmezi olacaktır.
    bu yönüyle naten açık ara önde olmaya devam edecektir. kısa vade bakmamak gerek evlatlarına bırakacağım en iyi yatırımdır.
    insanlar arabasız durabilir ama elektriksiz duramazlar , geleceğin enerji modeli otomotiv sektörünün de yakıtı olacaktır. fort ve mercedes naten ve esen elektriğe iş verdiler bile bu durum devam edecek ...
    geleceği görmek budur diyorum

hepinize bol kazançlar

yatırım tavsiyesi değil kiisel görüşümdür

Uzun vade açısından yazdıklarınız doğru katılıyorum yazdıklarınıza .

8. Sabah rodeo ati gibiydi , takaslara baktim sagda satis adedi solda satis adetleri bire birdi kurumlar arasi birbirlerinin kagidini alip satiyolar , bu kadar belli etmeyin , tahtada satici olmayinca tahtayi kendi halinde alsatla tutuyolar , yatirim tavsiyesi deildir..

Sayfa 280/355 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •