Sayfa 281/987 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Yaw doktor anlatıyorum anlatıyorum, ama boşa anlatıyorum.

Homojen olacak kitle, kitle davranışının dalgalanmasının ölçülmesi asıl mevzu burada, dış koşullar sabit olacak ya da olağan, enflasyon artarsa faiz artacak ya da arttırırım bak ha arttırmayı düşünüyorum deyip arttıracak sonrasında....sonra ölçücen...

EWA bi cetvel...pergel...gönye...nasıl kullandığına bağlı...dersen ki ben Nostradamusum, bu kesin böyle olacak, hemen yapıştırmak lazım cevabı, hastir ordan
    e bende onu diyorum...
    herşey ölçülebilir, olmadı eğitimli tahmin yapılır..
    bu cetvelin kerâmeti değil ki.

motor ideal makine değilse, arkadan çıkanın boyunu kimse bilemez.
    tekliyorsa, geri de emer..

2. Bu nedir yaw....ülkenin parasının başka ülkeye göre değeri...bütün hesabın temel taşı, say ki 3 gümüş paraya, ya da bi kilo buğdaya göre, nasıl iş yapacak bu reel sektör, neyi nasıl hesaplayacak, sipariş verecek, imalat yapacak, ihraç edecek...

Düşük faiz, yüksek kur, bizim kurla işimiz yok, cari açığı kapatacaz bundan böyle yüksek kurla, Çin gibi düşük ücret üretim üssü yalan dolan....al sana grafik, sonra niye böyle oldu...yersen..

3.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    e bende onu diyorum...
    herşey ölçülebilir, olmadı eğitimli tahmin yapılır..
    bu cetvelin kerâmeti değil ki.

motor ideal makine değilse, arkadan çıkanın boyunu kimse bilemez.
    tekliyorsa, geri de emer..
    Cetvel çok fonksiyonlu, İsveç çakısı gibi, incelemeden bilemezsin kerametini...say ki dürbün gibi, büyüteç gibi...içinde teknik analiz zaten var, koy üzerine harmonikleri, indikatör osilatör sistem kullanmak yasak değil serbest...

Bilmediğin şeyi eleştiremezsin...ben 10 sene filan eleştirdim..kimse şu an EWA yı benim gibi eleştiremez..zaten eleştirirken öğrendim...yollıyayım sana 30 kitap, bi bak, sonra konuşuruz uzun uzun...kimseyle etkileşemiyorum zaten EWA üzerinden iyi gelir bana...

Bu motor ideal makina olmayabilir...illa ideal olanı, ya da ideal bir dönem çalışan makinalar bulunur...altını var, petrolü var, pariteleri var...

Daha önce de başka birine dedim, biri de çıkar teknik analiz temel analiz diye bir şey yoktur der, çıkamayız işin içinden..

4. hafta sonu yapalım

tohum da ekeyim... hafta sonu fırtına biçeyim
    turkiye de abd li gibi maaş alacam dersen, o cetvel don lastiğidir.

5.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    o cetvel don lastiğidir.
    Bi de şöyle düşün, ya don lastiği diye bir şey olmayaydı...nice olurdu halimiz

Gerçi şimdilerde teneke de bağlasak kar etmiyor...bi gece yarısı ansızın...pat pat pat..pancar motoru gibi...teneke bi yana don bi yana...

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    teneke bi yana don bi yana...
    Kim bir türü taklit ederse, o da o yönde evrilir Darwin

7. Viop basliginda ariston gondermisti

27 Aralık 2021 Pazartesi, 21:44
    Güncelleme: 28 Aralık 2021 Salı, 00:37

https://www.bloomberght.com/tl-mevdu...esviki-2295376
    ....

8.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Kim bir türü taklit ederse, o da o yönde evrilir Darwin
    Aman Darwin, Evrim...sakıncalı şeyler bunlar, bundan böyle...Adem..Havva..incir yaprağı...incir yaprağını tutan bi don lastiği

Aristoyla karşılık vereyim;

Bir şey bir şeye dokunduğunda, dokunulan şey de dokunana dokunur.

Yani, you can touch this..dokundur...elle, de diyen var...dı nı nı nı, nı nı, nı nı...

Sayfa 281/987 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •